YURDUNUSEVEN, “İLİMİZDE 18 İLÇENİN 17'SİNDE BİRİNCİ OLDUK”
YURDUNUSEVEN, “İLİMİZDE 18 İLÇENİN 17'SİNDE BİRİNCİ OLDUK”
Okunma Sayısı: 44310

1 Kasım seçimlerinde AK Parti’nin Afyonkarahisar’da destan yazdığını söyleyen İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, 18 ilçenin 17’sinde birinci parti olduklarını dile getidi. Yurdunuseven, “İlimizdeki 18 ilçeden 17 tanesinde birinci parti oldu. Bundan dolayı çok mutluyuz. Parti olarak son 65 yılın bir partiye verilmiş en yüksek oyunu Afyonkarahisar’ımız da aldık” dedi.

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından 63. İl Danışma Meclis toplantısı teşkilat başkanlarının yoğun katılımı ile belediye sosyal tesislerinde gerçekleşti. İl Gençlik Kolları Üyesi Hakan Yurdunuseven’in 63. İl Danışma Meclis gündemini okumasıyla başlayan toplantı devan heyetinin teşekkül etmesiyle devam etti. İl Başkan Yardımcısı Davut Yılmaz’ın divan başkanlığını yaptığı toplantıda Rasime Fedakâr, Lütfullah Çelik, Şule Aydın ve Murat As divan üyeliği görevinde bulundular. Divan Başkanı Davut Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun danışma meclis toplantısına gönderdiği tebrik mesajını okudu. Divan üyelerinden Murat As ise yoğun çalışmaları nedeniyle toplantıya katılamayacağını bildiren AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya’nın mesajını okudu.

 

18 İLÇENİN 17’SİNDE BİRİNCİ OLDUK

Toplantı’nın açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, 1 Kasım seçimlerinde merkez ile birlikte 18 ilçenin 17’sinde birinci parti olduklarını vurguladı. Yurdunuseven, “İlimizdeki 18 ilçeden 17 tanesinde birinci parti oldu. Bundan dolayı çok mutluyuz. Seçimlerde birinci olan ilçemiz İscehisar yüzde 77,5 oy aldı. İkinci olan Bolvadin ilçemiz yüzde 72,5 gibi bir oy aldı. Üçüncü ilçemiz İhsaniye’de yüzde 71 oranında oy aldı. Bu ilçelerimize Bakanımız Veysel Eroğlu Bey ile ziyaret ettik. Sinanpaşa, Sandıklı ve Şuhut ilçelerini de ziyaret ettik. İnşallah sırayla ilçelerimizi ziyaret etmeye devam edeceğiz. En düşük ilçemiz yüzde 31 gibi oy aldı. Parti olarak son 65 yılın bir partiye verilmiş en yüksek oyunu Afyonkarahisar’ımız da aldık. Milletvekili sayımız 3 oldu. Keşke 5 olsaydı. Köy bazında birinci olarak Şuhut ilçemizin Dadak köyü yüzde 97,5 oy ile oldu. Ayrıca beldelerde Türkiye birincisi de yüzde 96,5 gibi bir oy ile Büyükkalecik beldemiz oldu. Büyükkalecik Belde başkanımıza başarı belgesini Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu bizzat takdim etti. Bu bizi gururlandırdı. İl Kadın Kollarımızda sandık yönetim çalışmalarında Türkiye ikincisi oldular ” dedi.

 

SON 65 YILIN EN İYİ OY ORTALAMASINI ALDIK

Afyonkarahisar’da son 65 yılın en iyi oy ortalamasını aldıklarını vurgulayan İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, konuşmasını şöyle sürdürdü; “7 Haziran seçimlerinden 1 Kasım’a kadar olan dönemde güzel çalışmalar gerçekleştirdik. 1 Kasım seçimlerinde Afyonkarahisar’ımız da yüzde 63,5 ve Türkiye genelinde yüzde 49,5 gibi bir puanla yeniden iktidar olarak 317 Milletvekili sayısını kazandık. Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’nun toplantımız için gönderdiği tebrik mesajında ifade ettiği gibi il Yönetimimize, gençlik kollarımıza, kadın kollarımızın tümüne, belediye başkanlarımıza, il genel ve belediye meclis üyelerimiz ile mahalle ve köy başkanımızdan bana kadar sandık görevlilerimiz ve müşahitlerimize kadar çalışan herkese teşekkür ediyoruz. Allah herkesten razı olsun.”

 

TÜRKMENLERE YAPILAN SALDIRILARI KINIYORUZ

Suriye’nin Türkmenlere yönelik Rusya destekli yaptığı saldırıyı kınayan Başkan Yurdunuseven, Bayır-Bucak Türkmenlerinin her zaman yanında olduklarını ifade etti. Yurdunuseven, “Son günlerde Suriye’nin Rusya güdümlü Bayır-Bucak Türkmenlerine yaptığı bir zulüm söz konusu. Burada zulüm gören bütün Müslüman Türk kardeşlerimize yapılanları kınadığımızı ve lanetlediğimizi özellikle belirtmek istiyorum. Terörün dini, ırkı ve milleti olmaz hepsini şiddetle kınıyoruz. Bayır-Bucak Türkmenlerimize Allah’tan yardım diliyoruz. Bayır-Bucak Türkmenlerine giden TIR’ları çeviren mantık şimdi bizlere neden Türkmen kardeşlerimize yardım etmiyorsunuz. Bende bunu sizlerin takdirlerine bırakıyorum” diyerek konuştu.

 

SİZLERLE BİR ARADA OLMAK BANA MUTLULUK VERİYOR

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, toplantıda yaptığı konuşmada 63. İl Danışma Meclisinin hayrılar getirmesini temenni etti. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun gönderdiği tebrik mesajına katıldığını belirten Milletvekili Özkal, TBMM’de yapılacak Meclis Başkanlığı seçimine katılacaklarını ifade etti. Milletvekili Özkal açıklamasını şöyle sürdürdü; “63. İl Danışma Meclis toplantımız partimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. TBMM’deki Meclis Başkanlığı seçimine katılacağım. Onun öncesinde sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu gün Meclis Başkanlığı seçimi yapacağız. Allah’ın izni ve sizlerin duaları ile seçeceğiz. Bakanımız Veysel Eroğlu’nun da listede olduğu bir kabine olmasını temenni ediyoruz. Hükümetimizin kurulmasının ardından çalışmalarımıza tempolu bir şekilde başlayacağız. Biz teşkilatımıza hep şunu söyledik. Bizim sevgi dilimiz ve beden dilimiz hizmettir. Bizler her zaman hizmeti benimsedik. Hep kucaklayıcı hep amaç bir üslupla öncelikle teşkilatımızı ve halkımızı kucaklayıcı bir üslubumuz var. Hiçbir zaman kavga etmedik ve kavga edenlerden yana olmadık. Biz bu kucaklayıcı sevgi dili ile çalışmayı benimsedik. Sadece AK Partililer değil, AK Partili olmayanlarla da çalıştık. Afyonkarahisar halkı bu tarz ve üsluptan dolayı bir destan yazdı.”

 

İLK ÜÇ’E GİREN İLÇELERE TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ

Yapılan konuşmaların ardından 1 Kasım seçimlerinde en yüksek oyu alan İscehisar, Bolvadin ve İhsaniye ilçelerine Milletvekili Hatice Özkal, İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven ve 25. Dönem Milletvekili Av. Halil Ürün tarafından tebrik ve teşekkür belgesi verildi. Toplantı basına kapalı olarak devam etti. Toplantıya AK Parti Milletvekili Hatice Özkal, İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, 24. ve 25. Dönem Milletvekili Av. Halil Ürün, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Gençlik Kolları Başkan ve yönetimleri, ilçe ve belde belediye başkanları, ilçe başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleri ile teşkilat mensuplardı katıldı.