AKİF ÖZKALDI “AFYONKARAHİSAR’DA DESTAN YAZMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
AKİF ÖZKALDI “AFYONKARAHİSAR’DA DESTAN YAZMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Okunma Sayısı: 22297

Seçim çalışmalarını Bolvadin ve Sultandağı ilçelerinde sürdüren AK Parti Milletvekili adayı Akif Özkaldı, Bolvadin’e bağlı Kemarkaya köyünün ardından Sultandağı ilçesinde ziyaretlerde bulundu. Ziyaretlerinde konuşan Özkaldı, “AK Parti 13 yıldır Afyonkarahisar’da destan yazdı. 10,6 Milyar TL tutarında muazzam yatırımlar yapıldı. 7 Haziran’dan sonra destan yazmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Seçim çalışmalarına ilk olarak Bolvadin Kemerkaya köyüyle başlayan Milletvekili adayı Akif Özkaldı, vatandaşların sevgi gösterisiyle karşılandı. Kemerkaya’da pazarcı esnafını ziyaret eden Özkaldı, kendisini dinlemeye gelen vatandaşlara hitap etti. Türkiye üzerinde oyunlar oynandığını belirten Özkaldı, Kemerkaya köyüne yapılan yatırımlardan da bahsetti. Özkaldı, “Kemerkaya en büyük yatırımları 13 yıllık AK Parti hükümeti döneminde aldı. Kemerkaya göledinin temelini atmaya geldiğimizde unutamadığım bir olay var. Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu’ya Kemerkaya beldelikten düşüyor? Köy oluyor sorusunu sordular. Bakanımızda buranın muhtarı benim demişti. Kemerkaya’nın her şeyi benden sorulur demişti.  Şimdi devletin Bakanı burayı bu kadar sahiplendi. Bu memlekette kırsal kalkınma için özellikle küçük yörelerin kalkınması için hizmetler çok önemlidir. Bu bağlamda biz Kemerkaya göledini sulamasıyla birlikte bir buçuk yıl içerisinde bitirdik. Sizlere hayırlı uğurlu olsun” diyerek konuştu.

 

BOLVADİN’E 5 GÖLET YAPTIK

2002 yılından önce Afyonkarahisar’da sadece 13 göledin olduğunu ifade eden AK Parti Milletvekili Adayı Akif Özkaldı, sadece Bolvadin’de 5 göledin bulunduğuna dikkat çekti. Özkaldı konuşmasını şöyle sürdürdü; “Afyon’da 18 ilçe var. Bu 18 ilçeye bir gölet dahi düşmüyor. Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu, 2002 yılında DSİ’ye Genel Müdür olarak geldiğinde gölet yapmaya önce Bolvadin’de Özburun’la başladık. Arkasından Kurucaova, Yedikapı, Kemerkaya ve Yukarıkaracaören’in yaptık. Toplamda Bolvadin’imize 5 gölet yaptık. Biz Bolvadin’e daha fazla ne yapabiliriz bunun derdindeyiz. Çünkü biz buraların evladıyız. Bu memleketin ekmeğini yemiş, suyunu içmişiz. Bizim bu topraklara vefa borcumuz var. Benim Bolvadinli vatandaşımız susuz kalırsa Ben DSİ’de Genel Müdürlüğü nasıl yaparım arkadaş.”

 

YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN GÖSTERGESİDİR

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’dan icazet alarak siyasete girdiğini belirten AK Parti Milletvekili Adayı Akif Özkaldı, “Şuanda biz siyasette sizlere hizmet edeceğiz. Bugüne kadar yaptıklarımız, bundan sonrada yapacaklarımızın bir göstergesi olacaktır. 7 Haziran seçimlerinde sizlerin gösterdiği yüksek teveccüh, yüksek katılım ve yüksek destek sandığa yansıdığı takdirde Allah nasip ederse Bolvadin ve Kemerkaya Milletvekilsiz kalmaz. Bugüne kadar hükümetimiz burada ne yaptıysa bizde bu yatırımların artarak devamı için gecemizi gündüzümüze katacağız. Kemerkaya, Bolvadin ve Afyonkarahisar için elimizden geleni yapacağız” dedi.

 

SULTANDAĞI SEÇİM İRTİBAT BÜROMUZ HAYIRLI OLSUN

Bolvadin Kemerkaya ziyaretinin ardından Sultandağ’daki AK Parti seçim irtibat bürosunun açılışını yapan AK Parti Milletvekili Adayı Akif Özkaldı, burada vatandaşlarla bir araya geldi. AK Parti hükümetin 13 yıllık döneminde sadece Afyonkarahisar’a 10.6 Milyar TL tutarında yatırım yaptığını belirten Özkaldı, konuşmasını şöyle devam ettirdi; “Bugün Sultandağı’n da güzel bir gün var. Bu güzel bir gün yanında güzel bir birlik ve beraberlik var. Her şeyden önce bu güzel günde bizi coşkuyla karşıladığınız için teşekkür ediyorum. AK Parti’nin yönetim politikası hiçbir zaman değişmemiştir. Biz aynı davanın devamcısıyız. Bu seçim büromuz her şeyden önce Sultandağı’mıza ve Afyon’umuza hayırlı olsun. İnşallah Sultandağı da seçim çalışmalarımızı yürüteceğimiz irtibat büromuzun 7 Haziran seçimlerinde büyük artılar kazandıracağını düşünüyorum. Sayın Başbakanımıza en az yüzde 75 sözümüz var. Bu hedefi bizlere verdi. Hedefe layıkıyla ulaşmak için çalışacağız.” Sultandağı seçim irtibat bürosunun ardından Özkaldı, Akbaba köyü, Üçkuyu, Karapınar, Karakışla, Yeniköy, Çukurcak köylerini ziyaret ederek vatandaşlara AK Parti seçim beyannamesini anlattı. Akif Özkaldı’nın seçim çalışmalarına Bolvadin İlçe Başkanı Hali İbrahim Sevim, Sultandağı İlçe Başkanı Metin Kumcu, Bolvadin Belediye Başkanı Fatih Kayacan, Bolvadin ve Sultandağı ilçe yönetim kurulu üyeleri, belde belediye başkanları ile partililer eşlik etti.