MİLLETVEKİLİ ADAYI ÜRÜN, “KOALİSYONLAR BU ÜLKEYE HEP ACI, IZDIRAP GETİRDİ”
MİLLETVEKİLİ ADAYI ÜRÜN, “KOALİSYONLAR BU ÜLKEYE HEP ACI, IZDIRAP GETİRDİ”
Okunma Sayısı: 27233

Seçim çalışmalarına Sinanpaşa bölgesinde devam eden AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve 25. Dönem Milletvekili Adayı Halil Ürün, Akören, Kılıçaslan, Kayadibi, Gezler ve Boyalı Köylerini ziyaret ederek vatandaşlar ile bir araya geldi.

 

Akören Beldesinde coşkulu bir şekilde karşılanan Milletvekili adayı Halil Ürün, daha sonra esnafı ziyaret etti. Vatandaşların isteklerini ve sıkıntılarını dinleyen Ürün, belde meydanında vatandaşlara seslerdi. Akören Belediye Başkanı Mustafa Duymuş’un yerel seçimler öncesinde verdiği tüm sözleri yerine getirdiğini ve kendisinin Milletvekili olması nedeniyle elinden geldiği kadar destek verdiğini ifade eden Ürün, yerel yönetimlerde merkez hükümetinin desteği olmadan bir takım işleri başarmanın zor olduğunu söyledi.

 

SEÇİM BEYANNAMEMİZİ BAŞBAKANIMIZ AÇIKLADI

“Genel Seçimlere AK Parti olarak 7 Haziran 2015 tarihinden sonra neler yapacağımızı seçim beyannamemizi 15 Nisanda Başbakanımız Ahmet Davutoğlu açıkladı” diyen Milletvekili Ürün, “Şimdi bunları bastırdık ve dağıttırdık. Yetmiyor her gün gazetelere, radyolara reklam veriyoruz. İşte bu seçim beyannamemizin reklamlarını adaylarımız ile birlikte yapacağız. Bu seçimlerde Afyonkarahisar’da Aday kadroların başına beni 2. Sıraya Ali Özkaya, 3. Sıraya Remziye Sıvacı, 4 Sırada DSİ eski Genel Müdürümüz Akif Özkaldı ve 5. Sıraya Fatih Beder’i yazdılar” dedi.

 

TÜRKİYE’Yİ HIZLI TREN İLE TANIŞTIRDIK

Afyonkarahisar’ın 5 Milletvekili çıkardığını ve her parti 5 Milletvekili gösterdiğini belirten Milletvekili Halil Ürün, “Şimdi bu 5 kişilik AK Parti kadrolarından kardeşiniz olarak hazırlarınızdayız. Yapacağımız şeyleri sizlere ilanlarla, reklamlarla, televizyonlarla ve kitapçıklarla ile anlatıyoruz. AK Parti 3 Kasım 2002 tarihinden itibaren Merkezi hükümete iktidar. Elhamdülillah o günden bugüne kadar Binlerce kilometre yol, hastane ve Türkiye’yi hızlı trenle tanıştırdık. Türkiye genelinin dışında Afyonkarahisar’a yapılanları rahat okunacak bir şekilde kitaplara bastırdık ve dağıttık” diye konuştu.

 

TÜRKİYE’NİN MUTLU YAŞAMASINI ENGELLEYEN NEGATİFLER ORTAN KALKTI

Milletin, memleket topraklarında mutlu yaşamasını engelleyen negatiflikleri de ortadan kaldırdıklarını vurgulayan Ürün, “Bunların başında başörtüsü yasağını kaldırdık çünkü milletimizi üzüyordu. Milletimizin yarısından fazlasından oluşturan kadınlarımız, kız çocuklarımız istedikleri okullarda tahsillerini göremiyorlardı. Tahsil görenler kamuda çalışamıyordu. Yine milletimizin canı gönülden inandığı kitap Kuran-ı Kerim’i okuma ve öğrenmedeki sınırı kaldırdık. Artık herkes her yaşta inandığım dediği kitabını okuyabilir. Bu memleket Kuran’a inanıyor ve Kuran’ı öğrenmek istiyor.”

 

ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE YENİ TÜRKİYE’Yİ KURACAĞIZ

Ürün sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçmişte ne yaptıysak inşallah önümüzdeki dönemde de artık yeni bir Türkiye kuracağız. Nerelerden geldiğimizi sizler biliyorsunuz. Bu memlekette neler yaşandığını biliyorsunuz. Bu memlekette Cumhurbaşkanları seçimi hep öyleydi. En son 2007’de bize yaşattılar, Cumhurbaşkanımızı seçtirmediler. Bizde 2007 yılından önce hem erken seçim kararını hem de halkın Cumhurbaşkanını seçme kararını aldık halka gittik. 2007 yılında AK Parti tekrar iktidara geldi, daha sonra anayasa oylaması yapıldı ve artık Cumhurbaşkanımızı halkımız seçiyor. İlk defa Cumhuriyet tarihinde 10 Ağustos 2014 tarihinde Cumhurbaşkanımızı halkımız 1. Turda seçti bitirdi” dedi.

 

YÜZDE 10 BARAJINI KALDIRACAĞIZ

“Yeni Türkiye döneminde 7 Hazirandan sonra biz halkımızdan destek istiyoruz, oy istiyoruz anayasayı değiştirecek çoğunlukta meclise gidelim mecliste bir anayasa yazalım bunu referandum yoluyla halkımıza sunalım eğer halkımız destek verirse hayata geçirelim istiyoruz” diyerek Akören halkına seslenen Ürün, “Biz AK Parti olarak hükümetleri halkın seçmesini istiyoruz. Milletvekillerini seçip, Milletvekillerinden hükümet değil de yüzde 50 çoğunlukla hükümet başkanını adına ne dersek diyelim adına beraber karar vereceğiz. Artık bu ülke koalisyonlara mahkum olmasın istiyoruz. Koalisyonlar bu ülkeye hep acı, ızdırap getirdi Maddi projeler hayata geçirilemedi ve dış yetkilere açık hükümetler oluşturuldu. Dış yetkilere açık derken, IMF’nin yetkisine açık, Türkiye’deki huzuru istemeyen dış istikbarat örgütlerinin yetkisine açık hükümetlerin koalisyon hükümetleri oluşturdu.” ifadelerini kullandı.  Ürün, “Bunun için Başkanlık sistemine geçelim, Bunun bir faydası daha olacak temsilde adelet ilkesini oluşturmayan tek şey yüzde 10 barajıdır. Şimdi seçime gidiyoruz ve bu seçimde herkes oy kullanacak. Yüzde 10 barajına takılan partiler meclise giremeyecekler ama anayasayı değiştirsek yüzde 10 barajını kaldıracağız.”

 

ÜRÜN KAYADİBİ KÖYÜNE TEŞEKKÜR ETTİ

Milletvekili adayı Halil Ürün, Akörendeki seçim çalışmalarının ardından Kılıçaslan Beldesine geçti. Burada vatandaşların sıkıntılarını dinleyerek esnafı ziyaret etti. Daha sonra Kayadibi Köyüne geçen Milletvekili Halil Ürün, vatandaşlar tarafından coşkulu bir şekilde karşılandı. Kayadibi Köyande yaşayan vatandaşların AK Parti kurulduğundan bu yana desteğini AK Partiye verdiğini söyleyerek, vatandaşlara teşekkür etti.

 

GEZLER VE BOYALI ÜRÜN’Ü BAĞRINA BASTI

Kayadibi Köyünde seçim çalışmalarını tamamlayan Milletvekili Halil Ürün, bir sonraki durağı Gezler Köyü oldu. Gezler Köyünde genç, yaşlı, kadın, erkek tarafından araç konvoyunun önü kesilen Milletvekili Ürün, vatandaşın ilgisine teşekkür etti. Özellikle genç kızların spor yapabilmek için Fitness aleti istemesi üzerine Milletvekili Ürün, “Gezler Köyümüzde bütün çalışmalar yapılmış inşallah önümüzdeki günlerde oda olacaktır” dedi. Daha sonra Boyalı Köyüne geçen Milletvekili Ürün, vatandaşlar ile bir araya geldikten sonra Köyden ayrıldı. Milletvekili Halil Ürün’ün Sinanpaşa Bölgesindeki seçim çalışmalarına AK Parti Sinanpaşa İlçe Başkanı Ünül Karadağ’ın yanı sıra Sinanpaşa Belediye Başkan Vekili Cengiz Ateş, Taşoluk Belediye Başkanı Murat Öner, Ahmetpaşa Belediye Başkanı Osman Geyik, Akören Belediye Başkanı Mustafa Duymuş, Küçükhüyük Belediye Başkanı Vedat Kocatürk, Kılıçaslan Belediye Başkanı Arif Yılmaz,  Serban Belediye Başkanı Abdürahim Aktoprak, İl Genel Meclis Üyesi Veysel Tekeli ve çok sayıda partili eşlik etti.