YURDUNUSEVEN “2015 YILINDA MİLLETİN İRADESİ SİYASİ İSTİKRARDAN YANA OLDU”
YURDUNUSEVEN “2015 YILINDA MİLLETİN İRADESİ SİYASİ İSTİKRARDAN YANA OLDU”
Okunma Sayısı: 21496

1 Kasım seçimlerinde milletin iradesinin istikrardan yana olduğunu hatırlatan AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, “7 Haziran seçimlerinde milletin iradesini görmezden gelenler 1 Kasım seçimlerinde milletin verdiği cevap ile şaşkına dönmüşlerdir. Milletimiz daha önceden olduğu gibi partimizi iş başına getirdi” dedi.

 

‘Sen ben yok Türkiye var’ sloganıyla 78 Milyon’un kardeş olduğunu ifade eden İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, millete hizmet etmek için yola çıktıklarını dile getirdi. Yurdunuseven, şöyle konuştu, “2015 senesinin bitmesiyle birlikte büyük bir kararlılıkla girdiğimiz 2016 senesinde halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. 1 Şubat 2015 tarihinde Genel Başkanımız ve Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun katılımlarıyla büyük bir coşku içerisinde İl Kongremizi gerçekleştirdik. Milletimizin efendisi değil, hizmetkarı olduğumuzu her konuşmamızda dile getirdik. Milletimize hizmet etmek için çıktığımız bu yolda karşılaştığımız her engelli milletimizin duaları ile aştık. ‘Sen ben yok Türkiye var’ sloganıyla 78 Milyon’un kardeş olduğunu ifade ettik. Karalı ve kendinden emin duruşumuzla 3 Kasım 2002 yılında başladığımız hizmet yolculuğunda devrim niteliğinde yenilikler yaptık. Sağlıktan eğitime, ulaşımdan tarıma, istihdamdan kültür ve sanata, baraj ve göletlerden taşkın korumalara kadar sayısız yatırımları halkımızın hizmetine sunduk ve sunmaya da devam edeceğiz. 2015 yılı içerisinde 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerde partimiz birinci parti ve tek başına iktidar olmuştur.”

 

EMELLERİNE ULAŞAMAYACAKLAR

7 Haziran seçimleri sonrası Türkiye’de kaos çıkmak isteyenlere fırsat verilmediğini hatırlatan İl Başkanı Yurdunuseven, “7 Haziran seçimlerinde birinci parti olmamıza rağmen milletimizin iradesi ile tek başına iktidar olamadık. O dönem CHP ve MHP ile yapılan koalisyon görüşmeleri sonuç vermezken, özellikle MHP’nin tutumu halkımız tarafından da en iyi şekilde görüldü. Ülkemizde 4 ay boyunca kaos çıkarmak ve ekonomiye zarar vermek isteyenler 1 Kasım günü yapılan seçimlerde milletin iradesine yenilmişlerdir. Millet partimizi yeniden tek başına iktidara getirerek, siyasi istikrara devam demiştir. 7 Haziran seçimlerinde milletin iradesini görmezden gelenler 1 Kasım seçimlerinde milletin verdiği cevap ile şaşkına dönmüşlerdir. Milletimiz daha önceden olduğu gibi masaya yumruğunu vurarak partimizi iş başına getirmiştir” diye konuştu. 

 

78 MİLYON BİR VE BERABER

“7 Haziran seçimlerinin ardından terör örgütüne yönelik başlatılan mücadele kararlılıkla devam ediyor” diyerek konuşan Yurdunuseven, bir tek terör örgütü kalmayıncaya kadar mücadelenin devam edeceğini dile getirdi. İl Başkanı Yurdunuseven, şunları ifade etti; “Türk Silahlı Kuvvetlerimiz hainlere göz açtırmadan gece gündüz demeden kendi ürettiğimiz silahlarla ve ekipmanlarla vuruyor. Artık üreten, kararlı ve dediğini yapan bir Türkiye’nin olduğu bütün dünya gördü. Askerlerimizin yaptığı operasyonlarla dağlarda barınamayan hainler şehirlere inerek güvenlik güçlerimizle çatışıyorlar. Ülkemizin kardeşliğini, birliğini ve beraberliğini bozmak için var güçleriyle saldırıyorlar. Fakat Türkiye Cumhuriyeti’nin 78 Milyon’u ile bir ve beraber olduğunu unutuyor. Ülkemizi bölmek isteyen hainler emellerine ulaşamayacaklar. Ayrıca, yaşanan çatışmalarda yüreklerimiz yanıyor, kardeşlerimiz şehit oluyor. Atalarımızdan bize emanet bu vatanı üç beş kendini bilmez çapulcuya bırakmayacağız.”