AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI HAFTALIK BASIN TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR
AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI HAFTALIK BASIN TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR
Okunma Sayısı: 2586

Ülke’de yaşanan acılar nedeniyle siyasi konuşmanın bir yük olduğunu dile getiren İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutumlu, “Ülkede yoğun sıcak gündem varken bu acılar yaşanırken siyasete dair konuşmak omuzlarımızda yoğun bir yüktür. Siyasi konuşmak bile içimizden gelmiyor” dedi.

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından her hafta Salı günleri düzenlenen basın toplantısı parti binasında yapıldı. İl Başkan Yardımcıları Hüseyin Tutumlu ve Mustafa Ötken, parti çalışmaları ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Parti İl Başkanlığı olarak çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirten İl Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Mustafa Ötken, son günlerde artan terör olaylarına da değindi. Ötken, “Gün geçmiyor ki yüreğimiz yanmasın, Dağlıca'daki PKK terör örgütü saldırısında 16 askerimiz şehit olmuştur. Öncelikle Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yine bugün acı bir haber aldık. Iğdır'da sınırda polislerimize saldırı düzenledi. Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Türkiye'nin kanayan bir yarası var, Allah onların bin türlü belasını versin. Devletimiz PKK ile olan mücadelesinden asla vazgeçmeyecektir. Bir tane terörist kalmayıncaya kadar operasyonlar devam edecektir. Ne zamanki PKK,  gömülecek, o zaman operasyonlar bitecektir. Bunun dışında, parti olarak 1 Kasım seçim çalışmalarını başlattık. Profil zenginliği içeren arkadaşlarımız aday oldu. Şimdiden ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

HER TÜRLÜ ZORLUĞUN ÜSTÜNDEN GELECEĞİZ

Doğusuyla, batısıyla, güneyi ve kuzeyi ile herkesin terörü lanetlediğini vurgulayan İl Başkan Yardımcısı ve Siyasi Hukuk İşler Başkanı Hüseyin Tutumlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin her türlü zorluğun üstesinden geleceğini söyledi. Tutumlu konuşmasında şu açıklamalarda bulundu; “Türkiye'nin birlik ve beraberliğine, ülkenin huzuruna, çocuklarımızın geleceğine kasteden terör örgütü, kanlı eylemlerine devam ediyor. Tüm Dünya'da terör ile ilgili mücadele özgür ve demokratik ülkelerin birinci gündem maddesi olmasına rağmen, kendi ülkelerinin terör örgütleri listesinde olmasına rağmen açık ya da kapalı bir şekilde desteklemeleri terör örgütünü güçlendirmektedir. Türkiye Cumhuriyeti, her türlü zorluğun üstesinden gelecektir. Doğu, kuzey, güney ve batısıyla herkes terörü lanetlemektedir. Birlik ve beraberliğimize mani olamayacaklardır. Ateş düştüğü yeri öncelikle yakar ama bu ülkedeki herkesin kesiminin yüreğini yakmaktadır. Bu ülkede yaşayan herkes şehitlerimizin acısını yaşamaktadır.” 

 

ACILAR YAŞANIRKEN SİYASİ KONUŞMAK OMUZLARDA YÜK

Ülkede yoğun bir sıcak gündem varken acılar yaşanırken siyasi konuşmanın omuzlarda yük olduğunu anlatan Siyasi ve Hukuk İşler Başkanı Hüseyin Tutumlu, “Türkiye, bu ve buna benzer saldırıların hakkından nasıl gelindiyse bunun üzerinde de geleceğinden eminiz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Bugün ki olayda umarız son kez şehit haberleri gelmiştir. Yine mutlu insanların yaşadığı huzurlu bir ülke oluruz. Çok şükür ki ülkemizin gücü, vatandaşların birlikte yaşama iradesi, bu ülkede her zaman vatandaşlarımızın birlikte yaşama iradesi, sonucunda ülkemiz kan gölüne rağmen her zaman bir barış adası olarak kalacaktır. Zaman zaman ülkemizin birlik ve beraberliğine kast eden hain terör örgütleri çıksa da cezalarını çekecektir. Ülkemiz bunun üzerinden gelecektir. Ülkede yoğun sıcak gündem varken bu acılar yaşanırken siyasete dair konuşmak omuzlarımızda bir yüktür. Siyaset konuşmak bile içimizden gelmiyor. Ülkemizde inşallah 7 Haziran'dan sonraki siyasi belirsizlik ve istikrarsızlık sona erecektir. Partimiz, ilk günden itibaren üzerine düşen sorumluluğu yerine getirme arzusu içerisinde olmuştur. Ülkemiz, yine siyasi istikrarın sağlanmasıyla barış ve huzurun sağlandığı bir ülke olacaktır” dedi.  İl Başkan Yardımcıları Tutumlu ve Ötken, konuşmalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.