ÜRÜN VE ÖZKAYA, “BÖYLE BİR OLAY YAŞANMADI TAMAMEN UYDURMADIR”
ÜRÜN VE ÖZKAYA, “BÖYLE BİR OLAY YAŞANMADI TAMAMEN UYDURMADIR”
Okunma Sayısı: 4901

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Av. Halil Ürün ve Av. Ali Özkaya, bir internet sitesinde ‘Halil Ürün, Ali Özkaya’nın masasını yumrukladı’ haberinin gerçeği yansıtmadığını söylediler. Milletvekilleri Ürün ve Özkaya, “Yazılanlar gerçeği yansıtmıyor. Böyle bir olay yaşanmadı ve tamamen uydurmadı” dediler.

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Karakuş ve Zeyneb Aslan’ın düğün merasiminin ardından kendileri hakkında bir internet sitesinde çıkan haberle ilgili açıklamalarda bulunan Milletvekilleri Av. Halil Ürün ve Av. Ali Özkaya, yazılanların tamamen uydurmasyon olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını söylediler. İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Ürün ve Özkaya’nın açıklamalarına destek verdiler.

 

GERÇEKLE HİÇBİR ALAKASI YOK

“Ali Bey ve şahsımla ilgili yazılanlar gerçeği yansıtmıyor” diyerek tepkisini dile getiren AK Parti Milletvekili Av. Halil Ürün, haberi dikkatle incelediğini ve bahsedilen konuların gerçekle hiçbir alakasının olmadığını ifade etti. Ürün, “Öncelikle bu köşe yazısı değil. Bir gazetecinin kafasından uydurmasıdır. Haberi dikkatle inceledim. Bununla ilgili Ali Özkaya Beyle görüştüm. Bu haber benzeri tamamen yalan olan kurgunun hiçbir tarafı gerçeğe uymuyor. Orada söz edilen ne muhtarlar var, ne de benim Ali beyin masasını yumruklamışlığım var. Halbuki hayatım boyunca hiçbir masayı yumruklamadım. Böyle bir şey söz konusu değil. Ayrıca kurgudaki yorumlar da birinci sıra tartışması var. Ali Beyle bizim aramızda hiçbir zaman sıra tartışması olmaz. Daha doğrusu benim bakış acımla aday olduğum hiçbir süreçte sıra tartışmasına girmedim. Yarın (Cuma) sıralama belli olacak. Bu birde olabilir 5’te olabilir veya hiç olmayabilir de. Her halükarda biz davamıza ve partimize çalışmaya devam edeceğiz. Tamamen yazılanlar kurgu ve biz bunu reddediyoruz. Bununla ilgili hukuki girişimlerde bulunma hakkımızı da saklı tutuyoruz” dedi.

 

HİÇ BİR ZAMAN SIRA VE MAKAM ADAMLARI OLMADIK

Milletvekili Halil Ürün’ün yaptığı açıklamaya sonuna kadar katıldığını söyleyen Milletvekili Av. Ali Özkaya, hiçbir zaman sıra ve makam adamları olmadıklarını vurguladı. Özkaya açıklamasına şöyle devam etti; “Halil Beyin söylediklerine ilave olarak, bizler belirli yaşa gelmiş, belirli makamlara gelmiş olgun insanlarız. Böyle bir olay asla vaki olmadı. Ne benim açımdan ne de Halil Beyin açısından. Kendi aramızda her zaman oturur konuşuruz ve müzakere ederiz. Bizler sıra ve makam adamları değil dava adamlarıyız. Davamız gereği bize verilen görevi hakkıyla yaparız. Daha önce Allah’ın izni ile verilen görevleri sırasına bakmaksızın yapmış isek yarında yapmaya devam edeceğiz. Bu tür haberler bizim içerimize nifak sokmak amacıyla yapıldığını düşünüyoruz. İnşallah bundan sonrada bu ve benzeri şekilde nifak bekleyenleri hüsrana uğratacağımızı ve bizi sevenlerin tamamının gönüllerinin huzur içerisinde olmasını diliyorum.”

 

VERİLEN GÖREVE LAYIK OLMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Milletvekilleri Av. Halil Ürün ve Av. Ali Özkaya’nın ardından konuşan İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, hiçbir adayın birinci sıra için kendini parçalamadığını vurguladı. Yurdunuseven, “Milletvekillerimizin görüşlerine aynen katılıyorum. Bizim partimizin birinci sırası ile beşinci sırasında hiçbir fark olmamıştır. Bizim hiçbir adayımız birinci sıra için kendini parçalamamıştır veya beşinci sırada olduğu için üzülmemiştir. Kendisine bu görevi veren gören Genel Başkanımıza ve Genel Merkezimize layık olmak için gerekli gayreti ve çabayı sarf etmiştir. Bizlerde İl teşkilatı olarak bütün aday adaylarımıza ve adaylarımıza eşit seviyede yaklaşımda bulunduğumuzu her zaman söyledik. İnşallah yarın da (Cuma) 5 adayımızla birlikte 1 Kasım seçimleri için çalışmaya başlayacağız. Ali Beyinde söylediği gibi biz hiçbir zaman ne koltuk, ne makam ne de mevki peşinde olan kişiler değiliz. Bizler milletimiz ve vatanımız için çalışacağız.”