YURDUNUSEVEN, “ALLAH’IN İZNİ İLE HEDEFİMİZ 5-0 YAPMAK”
YURDUNUSEVEN, “ALLAH’IN İZNİ İLE HEDEFİMİZ 5-0 YAPMAK”
Okunma Sayısı: 13568

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili aday listesinin kesinleşmesinin ardından parti binasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, “Bu liste teşkilatlarımızın hepsinde de olumlu karşılanmış bir listedir, inşallah 1 Kasım'da da güzel bir sonuçla yine hedefimiz 5-0 olmak şartıyla çalışacağız” dedi.

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Milletvekilliği kesin aday listesinin açıklanmasının ardından Milletvekili Halil Ürün ile birlikte bir basın toplantısı gerçekleştirerek listeyi değerlendirdi. Açıklanan liste ile seçimlerde başarıyı yakalayacaklarını aktaran Başkan Yurdunuseven, “Afyonkarahisar AK Parti Milletvekili adaylarımız açıklanmıştır. Birinci sırada Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ikinci sırada Avukat Ali Özkaya, üçüncü sırada İlahiyatçı Hatice Dudu Özkal dördüncü sırada Torku’nun eski yöneticisi Mehmet Koca beyefendi, beşinci sırada Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Danışman olarak çalışan Cengiz Sağlam adaylarımız olarak açıklanmıştır. Biz şimdiden Afyonkarahisar'a, milletimize ve ülkemize inşallah hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz. Biz baştan beri söylediğimiz gibi bütün aday adaylarıyla aynı mesafede idik ama şu andan itibaren genel merkezimizin takdir ettiği bu adaylarımız ile birlikte çalışacağız ve inşallah 1 Kasım'da da güzel bir sonuçla yine hedefimiz 5 - 0 olmak şartıyla çalışacağız. Bu liste teşkilatlarımızın hepsinde de olumlu karşılanmış bir listedir. Şu anda hiçbir sıkıntı Elhamdülillah ve biz inşallah yarından itibaren çalışmalarımıza başlayacağız, tekrardan hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

 

1 KASIM’DA MİLLETİMİZ KARAR VERECEK

1 Kasım seçimlerinde kendisinin listede olmamasına rağmen açıklanan listeye her türlü destek vereceğini belirten Milletvekili Halil Ürün, tarihi bir gün yaşandığının altını çizdi. Ürün konuşmasını şöyle sürdürdü; “Tarihi bir gün yaşıyoruz. Bütün Türkiye için hatta bütün bir dünya için tarihi bir gün yaşıyoruz. 1 Kasım seçimlerinin başlangıcı bugün bütün partiler Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) listelerini verdiler. 78 milyon vatandaşımız, 59 milyona yakın seçmenimizin takdirine bir Kasım da sunulacak. Milletimiz 1 Kasım'da bir karar verecek ve bu karar çok önemli olacak. 7 Haziran'da böyle bir karar verdi bu milletimiz ancak seçim sistemi bizden kaynaklanan zorluklar ve mevcut ve siyasi atmosferden dolayı hükümet kurulamadı. Hükümet kurulamayacağı anayasanın amir hükümleri gereğince Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız ve istişare ederek seçimin yenilenmesine karar verdi ve bugün bu süreci yaşıyoruz.”

 

EN YÜKSEK BAŞARIYA ULAŞACAĞIZ

24 ve 25. Dönemde Afyonkarahisar’ı temsilen Milletvekilliği görevini üstlendiğini ifade eden Milletvekili Halil Ürün, “Ben de hepinizin bildiği gibi 24’üncü ve 25’inci dönemde Afyonkarahisar'ı temsil eden vekillik görevini üstlenen vekillik veya dolan bir kardeşinizim bugün 26’ncı dönem için aday adayı olmama rağmen bugün listede değilim.  Ancak bunu bir bütün kamuoyu ile paylaşmak isterim ki bugün Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezimiz tarafından Yüksek Seçim Kurulu'na verilen liste milletvekili aday listeleri içerisinde en iyi listeler. Kesinlikle en yüksek başarıyı ulaşacaktır benim bundan hiç kuşkum yoktur görevler sırayla yapılır, biz geçtiğimiz 2 dönemde yaptık Elhamdülillah onurumuzla, şerefimizle bundan sonra da bunu kardeşlerimiz yapacaklardır” dedi.