YURDUNUSEVEN, “BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN MAKAM VE MEVKİ DEĞİL DAVAMIZDIR”
YURDUNUSEVEN, “BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN MAKAM VE MEVKİ DEĞİL DAVAMIZDIR”
Okunma Sayısı: 37363

Makam ve mevkilerin gelip geçici önemli olanın dava olduğunu söyleyen İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, “Bizim için önemli olanın dava olduğunu hep birlikte biliyoruz. Bu gün burada adaylarımız, aday adaylarımız ve Milletvekillerimiz bir aradalar. Bizim için önemli olan koltuk ve makam değil, davadır”

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından 62. İl Danışma Meclis toplantısı belediye sosyal tesislerinde gerçekleşti. İl Gençlik Kolları üyesi Hakan Yurdunuseven’in gündem maddelerini okumasıyla başlayan Danışma Meclis toplantısı divan heyetinin oluşmasıyla devam etti. İl Başkan Yardımcısı Abdullah Özteke’nin divan başkanlığını yaptığı Danışma Meclis toplantısında Şevki Karataş, Rabia Dankaz ve Samet Aydoğan’da divan üyeliği görevinde bulundu. Danışma Meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, 62. İl danışma meclis toplantısının hayırlı olmasını diledi. Yurdunuseven, “7 Haziran seçimlerinde halkımız bize şunu söyledi; AK Parti’ye güveniyoruz. Çünkü iki muhalefet partisinden de daha fazla oy aldınız. Bilindiği gibi koalisyon çalışmaları bir sonuca varılamadı. Tekrar seçim kararı alındı. 1 Kasım’da inşallah yeniden tek başımıza iktidar olacağız” dedi.

 

BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN DAVADIR

“Bizim için önemli olan koltuk ve makam değildir. Bizim için önemli olan davamızdır” diyerek konuşan İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, konuşmasını şöyle sürdürdü; “18 Eylül Cuma akşamı Genel Merkezimiz tarafından Milletvekili adaylarımız açıklandı. Bakanımız Veysel Eroğlu, Av. Ali Özkaya, Hatice Dudu Özkal, Mehmet Koca ve Cengiz Sağlam kardeşimiz Afyonkarahisar’ımızdan Milletvekili adayı oldular. Adaylarımızın ilimize, ülkemize ve İslam âlemine hayırlı olmasını diliyoruz. 1 Kasım seçimlerinin güzel bir sonuçla neticeleneceğine inanıyoruz. Bunun içinde gece gündüz demeden çalışacağız. Bizim için önemli olanın dava olduğunu hep birlikte görüyoruz. Burada adaylarımız, aday adaylarımız ve Milletvekillerimiz mevcuttur. Burada bizim için önemli olan koltuk kavgası değildir. Bizim için önemli olan davamızdır. 2001 yılında kurduğumuz, 2002 yılında iktidara geldiğimiz ve 14 yıldır da iktidarda olduğumuz AK Parti’nin misyonu inşallah 1 Kasım seçimlerinde de devam edecektir. Bunun göstergesi burada bulunmaktır ve bundan dolayı da bütün vekillerimize, bütün vekil adaylarımıza ve aday adaylarımıza teşekkür ediyorum.”

 

İNŞALLAH 1 KASIM’DA TEK BAŞIMIZA İKTİDAR OLACAĞIZ

62. İl Danışma Meclis toplantısının hayırlı olmasını belirten İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, 1 Kasım’da yeniden zafer yaşanmasını diledi. Milletvekili adaylarına başarılar dileyen Sel, 1 Kasım seçimlerinin önemine değindi. Başkan Sel, “7 Haziran seçimlerinde halk bize bir ders verdi. Bundan da Genel Merkezimizin ders çıkardığını iyi bir şekilde gösterdi. Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu da aday listeleri iyi bir şekilde hazırlandı. Bu konuşla ilgili yazarlar çok eleştiri yapıyorlardı. Hepimizin de yakından takip ettiği gibi güzel bir liste açıklandı. 1 Kasım bizler için gerçekten çok önemli. İl Başkanımızın konuşmasında ifade ettiği gibi bizde sonraki iki partinin oyları bizi ancak yakalıyor. Yüzde 41 bizim için bir başarı değil. Ama diğer partilere bakıldığında önemli bir başarıdır. En büyük parti olduğumuzu ve halkımızın bize ne kadar güvendiğinin göstergesidir. Fakat biz iktidara alışmış olan bir parti olarak yine inşallah 1 Kasım’da tek başına iktidar olacağız”  şeklinde konuştu.  

 

1 KASIM’DA GÜZEL BİR SONUÇ ÇIKACAĞINA İNANIYORUM

1 Kasım seçimlerinde hayırlı bir sonuç elde edilmesi için çalışmalara devam edileceğini anlatan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, seçimden  güzel sonuçlar çıkacağına inandığını söyledi. Çoban, açıklamasını şöyle sürdürdü; “7 Haziran seçimlerinden kısa bir süre sonra yeniden bir seçimle karşı karşıyayız. Ben 1 Kasım seçimlerinin artık Türkiye’de 7 Haziran seçimleri gibi olmayacağını, milletimizin daha çok çalışarak AK Parti’yi destekleyerek, ülke dışındaki insanların daha çok dua ederek, hazır bulunacağı bir seçim olarak görüyorum. İnşallah güzel şeyler olacağına inanıyorum. Elbette bizlerde AK Parti ailesi olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yerine getireceğiz. Allah’ın izni ile çalışıp gayret edeceğiz ve hayırlı bir sonuç dileyeceğiz. Geçen ay belediye başkanı olarak kısa bir sunum gerçekleştirdik. Bundan sonrada bütün belediye başkanı arkadaşlarımızda bu sunumlarını gerçekleştirecekler. İki gün öncede Merkez ilçenin Danışma Meclis toplantısı vardı. Belde belediye başkanlarımız yaptığı faaliyetleri çok güzel bir şekilde anlatmaya başladılar. Elbette bizler yaptığımız çalışmalarla sadece kendi bulunduğumuz ilçe ve beldeyi değil, aynı zamanda partimizi de temsil ediyoruz. Bu şuurla çalışmamız ve dikkat etmemiz gerekiyor. Ben biliyorum ki bütün AK Partili belediye başkanı arkadaşlarımız gerçekten gecesini gündüzüne katarak, gücünün tam zirvesini ortaya koyarak güzel faaliyetler ortaya koyuyorlar.”

 

EL ELE OMUZ OMUZA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

“Hep birlikte el ele ve omuz omuza vererek, Afyonkarahisar’a hizmet etmeye devam edeceğiz” diyen Milletvekili Ali Özkaya, İl Danışma Meclis toplantısının hayırlara vesile olmasını diledi. Özkaya, “Öncelikle son zamanlarda terörle mücadele de şehit olan askerimize, polislerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifa diliyorum. Yine 17 Eylül 1961 tarihinde haksız şekilde idam edilen Adnan Menderes ve arkadaşları Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu'ya Allah'tan rahmet diliyorum. Demokrasi kahramanlarımız ve şehitlerimizin ruhuna bir Fatiha okuyarak başlayalım istiyorum. 1 Kasım'da yeni bir seçim maratonu başlıyor. TBMM'nin 36. dönemi için milletvekili seçimlerine start vermiş oluyoruz. Yeni milletvekili adaylarımız aday adaylarımız arasından belirlendi. İnşallah Afyonkarahisar'ı tekrar en iyi şekilde temsil edecek bu kardeşlerimize hep beraber el ele, sırt sırta, omuz omuza vererek inşallah Afyonkarahisar'ı en iyi şekilde temsil edeceğiz. Emek veren ve verecek olan seçilecek ve önceki milletvekili arkadaşlarımıza bu vesile ile teşekkür ediyoruz” diyerek konuştu.

 

HER ŞEYE HAYIR DEDİLER

25. dönemin başlamadan bittiğine dikkat çeken Milletvekili Av. Ali Özkaya, 7 Haziran sonrası hükümetin kurulamadığını hatırlattı. Özkaya şöyle devam etti; “25. Dönemin başlaması ile bitmesi bir oldu. Hiçbirimiz bir şey anlamadan bir mecliste yeni bir kanun bile yasamanın ana unsuru olan yasama faaliyeti yapılmaksızın bitti. Buraya nasıl geldik? Bu çok önemli bir konudur. 7 Haziran seçimlerinde ilk defa AK Parti tek başına iktidar olamadı. Yüzde 41 oy alıp demokrasi tarihinde esasen en yüksek oylardan biri olmasına rağmen dört partinin barajı aşması münasebetiyle salt çoğunluğu sağlayıp müstakil bir iktidar kurulamadı. O günün akşamında unutmayın Sayın Devlet Bahçeli ne dedi? 'Alayına hayır Kasım'da seçime hazır olun.' 'Hiçbir şeyi kabul etmiyoruz Kasım ayında seçim olacak.' dedi. Yanlış hatırlamıyorsam 22 Kasım diye birde gün vermişti. Koalisyon görüşmeleri oldu. Vicdani kanaatim gereğince CHP ile olmasının zor olduğunu daha önce ki toplantılarımız da söylemiştim. Son güne kadar da MHP ile koalisyon olacağını zannediyordum. İki gün öncesine kadar Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız da MHP ile bir koalisyon olabileceği kanaatlerini söylemişlerdi. Ancak Sayın Başbakanımız koalisyon heyeti ile Sayın Bahçeli'ye gittiğin de daha oturmadan hiçbir şey söylemeden koalisyona hayır, azınlık hükümetine hayır, seçim hükümetine hayır, her şeye hayır. Hiçbir şeyi kabul etmiyoruz. O zaman siz arkadaş ne siziniz? Siyasi partiler ülkeyi yönetmek üzere kurulan tüzel kişilikler. Bizimle yürü Türkiye diyenlere, sizinle yürüdüğümüzde bir kez daha duvara çarpmayacağımızın ne garantisi var? Afyonkarahisarlı tüm hemşehrilerimize her gittiğimiz yerde bir kez daha bunu söylememiz lazım. Babasının kurduğu partiden kişi ihraç ediyorsunuz. Bu millet niye sizinle bir kez daha yürüsün.”

 

DAVADA KÜSMEK VE KIRILMAK OLMAZ

“Bu dava da küsmek, kırılmak, darılmak olmaz” diyen AK Parti Milletvekili Remziye Sıvacı, kısa dönem içerisinde teşkilatlarla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Sıvacı, “Ben bir öğretim üyesi olarak 2012 yılında partimize üye oldum. Çünkü bizim daha önce üye olma hakkımız yoktu. 2001'den beri partimizin takipçisi, destekçisi ve seçmen, üye ve vekil olarak her türlü hizmet vermekten de çok büyük gurur ve onur duyduğumu bildirmek istiyorum. 2015 Seçimlerinde aday oldum ve ilk dönemimdi. Teşkilatımızın takdiri, genel merkezimizin teveccühü ile aday adaylığından adaylığa layık görüldüm. Kısa dönemde olsa sizleri temsil etme gururuna nail oldum. Teşkilatımızın tüm değerli üyelerine bunun nasip olmasını diliyorum. Bu dava da küsmek, kırılmak, darılmak olmaz. Ben buraya belki geç katıldım. Ama çok çabuk adapte oldum. Burada güzel bir aile olarak bir araya gelmemiz, sıcak karşılanmam ile çok rahat içinize girdim. Bundan sonra da bu diyalog sürecek. Hem vekiliniz hem de hekiminiz olarak hizmetlerimizi sürdüreceğiz demiştim. Allah bana önce hekimliği sonra vekilliği nasip etti. Bundan sonra adaylarımıza destek olacağımızı bu vesile ile bildirmek istiyorum” dedi.

 

TEŞKİLATLAR TAM KADRO KATILDI

Yapılan konuşmaların ardından Danışma Meclis toplantısı basına kapalı olarak devam etti. Toplantıya Milletvekilleri Halil Ürün, Ali Özkaya ve Remziye Sıvacı’nın yanı sıra İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Milletvekili adayları Hatice Dudu Özkal, Mehmet Koca ve Cengiz Sağlam, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, İl Yönetim Kurul Üyeleri, Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser ve yönetimi, İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve yönetimleri, ilçe ve belde belediye başkanları, ilçe ve belde başkanları ile çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.