AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY TANITIM TÖRENİ COŞKULU BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİ
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY TANITIM TÖRENİ COŞKULU BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİ
Okunma Sayısı: 8139

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, yaklaşan 1 Kasım seçimlerine değinip, seçmenlerden partisine destek isteyerek, “Birlikte, beraberce Türkiye’ye ve Afyonkarahisar’a hizmet etmeye devam edeceğiz. Destek sizden hizmet bizden” dedi. Bakan Eroğlu ile birlikte Milletvekili adaylarımız törene gelenlerle yakından ilgilendi.

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen Milletvekili aday tanıtımı ve bayramlaşma programı coşkulu bir şekilde gerçekleşti. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Milletvekilleri ve Milletvekili adaylarının katıldığı aday tanıtımı ve bayramlaşma programına Afyonkarahisar halkı yoğun ilgi gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan Milletvekili aday tanıtım töreni Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Kurban bayramı mesajı ile devam etti. “Büyük bir coşkuya birlikte ortak oluyoruz” diyerek açılış konuşmasını yapan İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, 1 Kasım da yeniden iktidara yürüneceğini ifade etti.  Yurdunuseven; "Nasıl ki, bundan önceki seçimlerden halkımız teveccühünü AK Partiden yana kullanmış ise bu seçimde de Allah'ın izni ile halkımız yine tercihini partimizden yana kullanacak hiçbir yoruma ihtiyaç bırakmayacak bîr şekilde bu seçimden de büyük bir başanyla çıkacağımıza inancım sonsuzdur. Şükürler olsun ki; 2002'den bugüne gerçekleşen her seçimde 'Milletimizin iradesi' AK Parti'yi işaret etmiştir. AK Parti kadroları olarak bizler de, bu güvenin kıymetini biliyor, göstereceğimiz en küçük zaafiyetin, scdece partimiz değil, ülkemiz ve bölgemizin geleceği açısından telafisi çok güç yaralar açabileceğinin bilincinde hareket etmeye gayret ediyoruz" dedi.

 

SESSİZ BİR DEVRİM YAPILDI

İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Anadolu'da 'sessiz devrim' yapan, 150 yıldır yönetim kademelerinden uzak tutulan milleti iktidarla buluşturan, egemenlerin ve büyük sermayenin iktidarına son verip milletin iktidarını inşa eden bir pati olan AK Parti'nin mensupları olduklarını söyledi. 'Halka hizmef etmeyi, Hakk'a hizmet' olarak kabul eden bir anlayışın temsilcileri olduklarını ifade eden Yurdunuseven; "AK Parti hareketinde; Abdülhamid Han'ın dirayeti, Fatih Sultan Mehmet'in kahramanlığı, Osman Gazi'nin basireti vardır.  Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ifadesiyle; 'Bu hareket, Ahmet Yesevi'den Mevlana'ya, Hacı Bektaş-ı Veli'den Hacı Bayram-ı Veli'ye, Yunus Emre'den Fuzuli'ye, Ahmedi Hani'den Melaye Ciziri'ye, Nazım Hikmet'ten Necsp Fazıl'a, Mehmet Akif'ten, Sezai Karakoç'a kadar o tatlı pınarlardan kana kana içmiş, o bereketli pınarlardan beslenmiş bir harekettir. AK Parti hükümetleri ve kadroları, tüm politikalarını insan merkezli oluşturmakta ve insanı önceleyen tavırlar geliştirmektedir. Ülkemizde ve bölgemiz de; dini, dili, ırkı ne olursa olsun mazlumlara el uzatmakta, onlarla dayanışmaktadır. Devletimiz gücünü her zaman mazlumun yanına konumlandırmaktadır. Tarihin bize yüklediği misyonun bilincindeyiz. Çok şükür, Allah (CC) bizlere AK Parti'ye hizmet etmeyi, AK Parti'ye de ülkemize hîzmet etmeyi nasip etti." diye konuştu.

 

KÖYLERİMİZ İÇME SUYUNA KAVUŞTU

AK Parti iktidarlarında Afyonkarahisar ihracatının 6 kat arttığını ifade eden İbrahim Yurdunuseven, eğitim kalitesinin yükselip okul sayısının da iki kat arttığını kaydetti. Dersilk başına düşen öğrenci sayısının daha makul seviyelere geldiğini dile getiren Yurdunuseven; "Beş yıldızlı otel konforunda devlet hcstanelerimiz oldu. Sağlık personeli sayısı 2 kat artmıştır. Hastalarımızın bir kısmının sağlık hizmetleri evlerinde veriliyor. Acil durumlarda hasta nakilleri ambulans helikopterlerle yapılmaktadır.  Afyonkarahisar'lı olmasından gurur duyduğumuz, Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu'nun şehrimize yaptıgı hizmetleri ise saya saya bitiremeyiz. Bakanımızın hizmetleri sayesinde sulanan arazilerimiz 2 kat arttı. Şehrimizin en küçük köyünde dahi içme suyu sıkıntımız kalmamıştır. Kendi fidanımızı kendimiz üretmeye başladık. Bal ormanlarıyla üretimimizi artırdık. Akarçay projesi bile tek başma şehrimizin sosyal hayatını değiştirmiştir. Tarımsal destek miktarını tam 6 kat artırdık. Artık çiftçimiz daha çok üretiyor ve daha çok kazanıyor." şeklinde konuştu.

 

ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK

Kültürel varlıkları ihya ederek, onların yeniden hayata kazandırıldığını belirten Yurdunuseven şu ifadelere yer verdi: "Turizm tesislerimiz hem kalitesiyle ve hem de yatak sayısıyla başka şehirleri kıskandıracak düzeydedir. İktidarımız süresince Afyonkarahisar’ımıza yaptığımız hizmet 12 milyar TL'ye yaklaşmaktadır. Bu miktar şu anda krizde olan bir çok AB ülkesini krizden çıkartacak büyüklükte bir yatınm demektir. AK Parti sadece kendisine oy verenlere, sadece kendisini sevenlere değil, bu şehirde yaşayan herkese, Türkiye'mizde ki 78 milyona, hatta sınırları aşarak yurt dışındaki Türklere, tüm dost ve mazlumlara, kardeşlerimize ulaşan bir partidir. AK Parti kadroları olarak tarihin bize emaneti bizim var oluş sebebimizdir, bizim şerefimizdir ve ebediyete kadar korunacaktır. Allah bu uğurda gayret sarf etmiş olan, ter dökmüş, emek vermiş olan bütün AK Parti mensuplarına eğer vefat etmişlerse rahmet eylesin ve bu kadroyla geleceğe kararlı ve emin adımlarla yürümeyi bize nasip. Çok önemli bir tanıtım için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Başta Sayın Bakanımız olmak üzere tüm adaylarımıza hayırlı olması temennisi ile devletimiz -milletimiz ve Afyonkarahisar’mız için hayırlı hizmetlere imza atmalarını Cenab-ı  Haktan niyaz ediyorum. Allah yar  ve yardımcımız olsun."

 

DÜNYADA 12 YILDA ORMANLIK ALANINI EN FAZLA ARTTIRAN KENT AFYON

Partililerin bayramlarını kutlayarak, bayramların milletin birlik ve beraberliğini arttırması dileyen Bakan Veysel Eroğlu, AK Parti iktidarlarının Türkiye’de gerçekleştirdiği hizmetlerden bahsetti. Bakan Eroğlu, “AK Parti Türkiye’yi nereden nereye getirdi. AK Parti Afyonkarahisar’da yola çıktı büyük hizmet ve destanları yazdı. Pek çok hususu unuttuk. Paramızı pul değerindeydi, altı sıfır attık onu unuttuk. IMF’nin önünde el pençe duruyorduk. Dünya ekonomisinde ev sahibi olduk G20 zirvesine Türkiye’ye ev sahipliği yapıyor. Hayaller gerçek oldu, AK Parti Hayalleri gerçek yaptı. AK Parti milletin partisidir. Bu kervan yürüyecek. Ahmet Davutoğlu’nun liderliğinde Türkiye’de büyük hizmetler yapılacak. Adaylarımızı ortada hakikaten muhteşem insanlar. Birlikte, beraberce Türkiye’ye ve Afyonkarahisar’a hizmet etmeye devam edeceğiz. Destek sizden hizmet bizden. O kadar büyük hizmetler yapıldı ki, sadece Afyon’a yapılanları hayal etmek mümkün müydü? Afyon’u 78 baraj ve göletle göletler şehri yapacağız sulanmadık yer bırakmayacağız. Dünyada 12 yılda ormanlık alanını en fazla arttıran kent Afyon. Her Afyonlu’nun 124 ağacı var. 2019 yılına kadar hazırladığımız EGEGEP Projesi ile Afyonkarahisar şaha kalkacak.  Afyon’a 508 kilometre bölünmüş yol yapıldı, hızlı tren geliyor. Sağlıkta destan yazdık. Geçtiğimiz dönemde temeli atılan onkoloji hastanesi açılacak, kanser konusunda bölgeye hizmet verecek, merkez olacak. Hizmet bizden destek sizden 5-0 şart oldu gayri. Diğer muhalefet partililerin burada bir hizmeti var mı, bir çivisi var mı? Yaparsak biz yaparız. Onlar konuşur AK Parti yapar” diye konuştu.

 

MİLLETVEKİLİ ADAYLARI VATANDAŞLARI SELAMLADI

Bakan Veysel Eroğlu’nun konuşmasının ardından Milletvekilleri Halil Ürün, Ali Özkaya ve Remziye Sıvacı ile Milletvekili adayları Cengiz Sağlam, Mehmet Koca ve Hatice Dudu Özkal’da birer konuşma yaptılar. Yapılan konuşmaların ardından Bakan Eroğlu, Milletvekilleri ve milletvekili adaylarıyla birlikte törene katılanları selamladı. Son olarak ilçe başkanlarıyla birlikte Milletvekili adayları hatıra fotoğrafı çektirdi. Milletvekili aday tanıtım töreninin ardından bayramlaşma programı gerçekleşti.