AK PARTİ HAFTALIK BASIN TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR
AK PARTİ HAFTALIK BASIN TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR
Okunma Sayısı: 20877

1 Kasım seçimlerine giden süreçte, AK Parti dışındaki diğer partilerin 7 Haziran öncesindeki iddialarından vazgeçtiklerini söyleyen AK Parti İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutumlu, “1 Kasım seçimlerine giden süreçte gördük ki AK Parti dışındaki diğer partiler mevcudu koruma gayesine düşmüşlerdir” dedi.

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından her hafta Salı günleri gerçekleştirilen yerel ve ulusal gündemin değerlendirildiği haftalık olağan basın toplantısına bu haftada devam edildi. Parti il binasında gerçekleştirilen basın toplantısında İl Başkan Yardımcıları Hüseyin Tutumlu ile Mustafa Ötken tarafından değerlendirmelere bulunuldu. Toplantıda ilk olarak konuşan Ötken, geçtiğimiz hafta AK Parti İl ve İlçe Teşkilatı mensuplarının il genelinde yürüttükleri faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Ötken, “Parti olarak yoğun bir hafta geçirdik. Kurban bayramında buruk bir sevinç yaşadık. Terör olayları nedeniyle şehit olan askerlerimiz ve polislerimiz oldu. Şehit olan güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet geride kalanlara sabır diliyoruz. Kurban bayramının 3. Günü Milletvekili aday tanıtım programımız vardı. Aynı zamanda teşkilatlarımızla bayramlaşma gerçekleştirdik. Coşkulu bir bayramlaşma ve aday tanıtımı oldu. Bakanımız ve milletvekillerimizle birlikte teşkilatımızla ve vatandaşlarımızla bir araya geldik. Bakanımızın Çakmak Marble Otel’in altındaki seçim ofisinin açılışını gerçekleşti. Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu, Milletvekillerimiz ve Milletvekili adaylarımızla birlikte ilçelerde bayramlaşma törenlerine katıldı. Bakanımıza ve Milletvekili adaylarımıza ziyaret ettiği ilçelerde yoğun bir ilgiyle karşılandı. Bakanımız yine parti binamızda Kurban bayramı dolayısıyla da 5 yeni müjde açıkladı” şeklinde konuştu.

 

MİLLETVEKİLİ LİSTEMİZ BÜYÜK BİR MEMNUNİYETLE KARŞILANDI

İl Başkan Yardımcısı Mustafa Ötken’in ardından bir konuşma yapan Hüseyin Tutumlu, araya giren uzun tatil gündeminin siyasetin sıcak gündemini biraz hafiflettiğini ifade etti. Tutumlu açıklamasını şöyle sürdürdü; “7 Haziran seçimlerine giderken siyasetin tansiyonu çok yükselmişti ve bu 7 Haziran sonrasına da etki etmişti. Terör örgütünün 7 Hazirandan sonra saldırıya geçmesi siyasetteki birçok sorunun daha fazla derinleşmesine nende oldu. Netice itibari ile 1 Kasım da seçim kararı alındı ve bu karar doğrultusunda ilerliyoruz. Bakan Eroğlu’nun da bulunduğu AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili listesinin açıklanması büyük bir memnuniyetle karşılandı. Bunu bayram ziyaretlerinde de gördük.”

 

ŞEHRİMİZİN YEŞİL ORANI YÜZDE 11 ARTTI

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun bu seçimlerde Afyonkarahisar’dan aday olmasının kent için büyük bir şans olduğunu dile getiren Tutumlu, “Bakan Eroğlu sadece Afyonkarahisar’da yeşil oranını bu bakanlığı sürecinde iki katına çıkarmıştır. Yani yüzde 12’ler düzeyinde olan yeşil oranımız Bakan Eroğlu’nun çabası ise yüzde 24 civarına yaklaştı. Hedef ise kişi başına 200 fidan dikilmesi. Bakan Eroğlu döneminde termal, sağlık ve eğitim alanında yapılan yatırımların yanı sıra çevre konusunda yapılan diğer yatırımlar ile birlikte sosyal hayatta birçok şey ileriye gitmiştir. İnşallah 1 Kasım seçimlerinde Bakan Eroğlu ve diğer adaylarımızın dürüstlüğü çalışkanlığı ve parti teşkilatlarımızın dinamizmi ile daha iyi bir sonuç alacağımıza inanıyorum. 1 Kasım seçimlerine giden süreçte gördük ki AK Parti dışındaki diğer partiler mevcudu koruma gayesine düşmüşler ve 7 Haziran öncesindeki iddialarından vazgeçmişlerdir. AK Parti ise mevcudu daha iyi hale getirmek ve mevcudu arttırmak, 1 Kasım’da yine Afyon halkı ile kucaklaşmak için çalışacaktır” dedi. Yapılan konuşmaların ardından Tutumlu ve Ötken basın mensuplarının sorularını yanıtladılar.