BAŞKAN ULUÇAY’DAN ‘BABALAR GÜNÜ’ MESAJI
BAŞKAN ULUÇAY’DAN ‘BABALAR GÜNÜ’ MESAJI
Okunma Sayısı: 39259

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay babalar günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Uluçay mesajında “Aile toplumun çekirdeği olmakla birlikte kültürümüzün de yarınlara aktarılmasının güvencesidir” dedi.
 
Babalar günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, "Ailenin temel direği olan babalar, değerlerimizin yarınlara aktarılmasında, sevgi, saygı, otorite gibi hayati değerlerin kuşaktan kuşağa iletilmesinde belirleyici bir role sahiptir” dedi.
 
Şehit babaları unutmadı
 
Uluçay, “Ailesi için her türlü çileye göğüs geren, ailesinin mutluluğunu kendi mutluluğu sayan babalar, büyük fedakarlıklarla çocuklarını geleceğe güvenle hazırlamak için özveriyle çaba harcamaktadırlar. Bu yönüyle, babaların sadece bu özel günde değil, her zaman gönüllerinin hoş tutulması, rızalarının alınması, babalarımıza karşı sevgi saygı ve vefa duygusunun bir gereğidir. Allah’ın En'âm Suresi 151. Ayette ‘Anaya babaya iyi davranın’ mesajı ile payelendirdiği üzere varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, sevgi dolu yürekleriyle çocuklarına yol gösteren babalarımızın hakkı hiçbir şekilde ödenemez.
Başta bizim çocuklarımız gülsün diye, kendi çocuklarını yetim, anne ve babalarını da boynu bükük bırakan babaları rahmet ve minnetle anıyor, çocuklarına karşı müşfik ve merhamet sahibi olan, ailesinin maddi-manevi ihtiyaçlarını karşılamak için özveriyle çalışan tüm babaların Babalar Günü'nü kutluyorum" ifadelerine yer verdi.