GENÇLİK VE SPOR BAKANI KASAPOĞLU, AFYONKARAHİSAR’DA
GENÇLİK VE SPOR BAKANI KASAPOĞLU, AFYONKARAHİSAR’DA
Okunma Sayısı: 31893


 
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, Afyonkarahisar’daki ziyaretleri çerçevesinde yapılan hizmetleri inceledi. Ayazini’yi, Emre Gölü’nü, kano tesislerini, Kocatepe Spor Tesislerini ve Güney kasabasını ziyaret eden Bakan Kasapoğlu yatırımları yerinde gördü. 
 
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, Afyonkarahisar’daki temasları çerçevesinde Afyonkarahisar Belediyesi Meclis Salonu’nda Afyonkarahisar’daki yatırımlar hakkında istişarede bulundu. Bakan Kasapoğlu,  Afyonkarahisar için çok önemli yatırımların müjdesini verdi.
 
ZEYBEK: SÖZ VERDİK, BOŞ BIRAKMAYACAĞIZ
 
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Belediye olarak Afyonkarahisar olarak ilimize yapılacak tesisleri tüm gençlerimizle beraber boş bırakmayacağımızın sözünü verdik.” dedi.
Bakan Kasapoğlu da Afyonkarahisar Belediyesi ve ilçelerle olan işbirliğini güçlendirerek 2023, 2053 ve 2071 planlamalarında başarıya ulaşacaklarını kaydetti.
 
FRİG VADİSİ, KENDİNE HAYRAN BIRAKIYOR
 
Frig Vadisi’nin kalbi, tarihin yaşamla birleştiği nokta Ayazini'yi gezen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu yapılan çalışmalarla kendisine hayran bırakacak görünüme kavuşarak turizme kazandırılan bölgede incelemelerde bulundu.
 
VALİ ÇİÇEK’E TEŞEKKÜR ETTİ
 
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu Emre Gölü çevresinde devam eden rekreasyon çalışmalarını inceleyerek, son durumuna ilişkin bilgiler aldı. Bakan Kasapoğlu, projeleri hayata geçiren ve bölgeyi ayağa kaldıranlara teşekkür etti.
 
BİNİCİLİK İÇİN ÖNEMLİ POTANSİYEL
 
Kasapoğlu, Emre Gölünde de yeni çalışmalar olacağını ifade ederek, "Az önce gençlerimiz karşıladı atlarıyla, hakikaten biniciliğe yönelik burada ciddi bir çalışma ve potansiyel var. Burada yine güçlendirme adına binicilik tesislerinin de ihalesi tamamlandı. Önümüzdeki günlerde inşaatı da başlayacak. Bu tarihi bölgeyi hem spor turizmiyle hem geleneksel sporlarla ilgili çalışmaları da güçlendirerek daha farklı bir boyuta taşıyacağız. Hem bölgeye hem ile hayırlı olsun." dedi.
 
GENÇ OFİS PROJESİ’NE TAM DESTEK
 
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, gençlerin sosyal, kültürel ve sportif tüm faaliyetlerine hizmet edecek olan çok amaçlı Spor Salonu ve Genç Ofis’te incelemelerde bulunarak, binada devam eden restore çalışmaları hakkında bilgiler aldı.
 
AKARÇAY’DA YAPIMI SÜREN KANO TESİSİNİ İNCELEDİLER
 
Öte yandan, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, Akarçay’da yapımı süren Türkiye’de ilk kez şehir merkezine kurulan Kano Tesisi Merkezi'nde incelemelerde bulundu. Bakan Kasapoğlu, "Bu bölgede kadınlarımızın sportif faaliyetler yapabileceği alanlar için çalışmalara başlıyoruz.” dedi.
 
 
 
 
“Afyon dünya çapında bir spor markası olacak”
 
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ekstrem sporlar, kış sporları, su sporları olmak üzere her alanda Afyonkarahisara’ın tüm dünyanın bildiği bir spor ve marka destinasyonu olacağını açıkladı
 
 
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Afyonkarahisar’a yapılacak yatırımlarla ilgili açıklama yaptı.
 
“AFYON İSTİŞARE TOPLANTISINDA MASAYA YATIRILDI”
 
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, mübarek Ramazan ayında Afyonkarahisar’a yapılacak yatırımları değerlendirdiği ziyaretinin çok bereketli olduğunu belirtti. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Afyonkarahisar’da tamamlanan çok ciddi projeleri olduğunu söyleyen Kasapoğlu, “Afyonkarahisar Belediyesi ve bakanlığımızın işbirliği ile yürüttüğümüz çalışmalar var. Bu çalışmalar ciddi bir boyuta geldi. Tabii ki dinamik ve hızlı şekilde gelişen bir ülke olmamız hasabiyle bu çıtayı her geçen gün daha yükseğe taşıma gayretlerimiz vardır. 2023, 2053 ve 2071 vizyonumuz vardır. Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde ülkemizin her alanda ki dönüşümü sağlık, ekonomi, alt yapı, eğitim ve tabii ki gençlik ve spor vazgeçilmezlerimiz arasındadır. Bu noktada hamd olsun Afyonkarahisar’da Sayın Milletvekillerimiz, Sayın Valimiz ve Sayın Belediye Bakşanımızla bilikte ciddi bir istişare toplantısı gerçekleştirdik. Hamd olsun hem Afyonkarahisar merkezi hem de ilçelerimiz, köylerimiz adına futbolu, basketbolu, voleybolu, tenisi, yüzmesi pek çok branşı farklı şekilde güçlendirecek tesislerimizi ve ilgili lokasyonlarımızı konuştuk. Havuzlarıyla, salonlarıyla ve semt sahalarıyla, basketbolu, voleyboluyla pek çok alanda hizmet verecektir.” dedi.
 
“BİNİCİLİK VE SU SPORLARI ÇALIŞMALARI TAMAMLANACAK”
 
Sözünü ettiği yatırımların yanında Gençlik Merkezlerinin de hizmet vereceğini ifade eden Kasapoğlu şunları kaydetti: “Afyonkarahisar’da yeni bir dönemi başlatıyoruz. Hayırlı olmasını diliyorum. Emre Gölü etrafındaki çalışmalarımızı inceledik. Bilindiği üzere orada binicilikle ilgili, su sporlarıyla ilgili çalışmalar var. İnşallah onları en kısa sürede tamamlayacağız. Birlikte incelediğimiz Akarçay’ın etrafındaki Kano Merkezi ve onunla birlikte kadınlarımız odaklı inşa edeceğimiz fitnes salonlarımızı yerinde gördük. Tüm bunların hayırlı olmasını diliyorum.”
 
“AFYON’DA GÜZEL İŞBİRLİĞİ VAR”
 
Bakan Kasapoğlu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve Vali Gökmen Çiçek’e örnek işbirlikleri için teşekkür ederek, “Ben Sayın Milletvekillerimize, Sayın Belediye Başkanımıza ve Sayın Valimize teşekkür etmek istiyorum. Çünkü Afyonkarahisar’da güzel bir işbirliği, güzel bir sinerji var. İnşallah bu sinerjinin etkisiyle hem bu yatırımlarımızı hızlı bir şekilde Afyonkarahisarımıza, ilçelerimize kazandıracağız. İnanıyorum ki bunları Gençlik Merkezlerimizle, Sultandağı ilçemizde inşa edeceğimiz Gençlik Kampımızla yurdumuzun dört bir yanından buraya gelecek gençlerimize bu hizmetleri kardeşlik iklimini sağlayarak vereceğiz. Hem sporcular hem de spor turizmi açısından hem yarının donanımlı gençleri açısından inşallah çalışmalarımız ülkemiz için güçlü yarınlarımız için devam edecek. Tüm bunlar bizlere ayrı heyecanlar verecek. Her bir yatırımın hayırlı olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.
 
"TÜRKİYE’NİN EN DONANIMLI SPOR LİSESİNİ İNŞA EDECEĞİZ"
 
Afyonkarahisar yatırımlarıyla ilgili değerlendirmeyi Kocatepe Spor Kompleksi üzerinde yapan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Bulunduğumuz bölge bilindiği üzere spor kompleksimizdir. Spor kompleksimiz içerisinde; stadyumumuz, tenis kortlarımız, salonlarımız bulunmaktadır. Bunlarla entegre bir şekilde faaliyet gösterecek Türkiye’nin en donanımlı Spor Lisesini yine buraya el birliği ile inşa edeceğiz. İnşallah Spor Lisesi inşaatı da başlamış olacak. Sadece Afyonkarahisar insanımıza değil tüm bölgeye hitap edecek bir Spor Lisesi olacak. Bununla birlikte tabii sporcularıyla sadece yerel ölçekte değil, tüm dünya da ayyıldızlı bayrağımızı dalgalandırıp, şampiyonluk elde ederek İstiklal Marşımızı dinletecek sporcularımızı, şampiyonlarımızı inşallah Afyonkarahisarımızdan, ilçelerimizden yetiştireceğiz.” ifadelerine yer verdi. 
 
"AFYON GENELİNDE YÜZME BİLMEYEN KALMAYACAK"
 
Kasapoğlu, yurt genelinde “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesinin devam ettiğini, pandemi şartlarına rağmen hedefe ulaştıklarını, kısıtlamaların ardından yeni bir atılım gerçekleştireceklerini ifade etti. Afyonkarahisar Belediyesi’nin devam eden inşaat çalışmalarına katkı vererek ivme kazandıracaklarını söyleyen Kasapoğlu, “Afyonkarahisar ve ilçelerinde yüzme bilmeyen kalmayacak. Bu da bizim önemli iddialarımızdan biridir. Okçulukla ilgili çalışma Belediyemiz tarafından sürdürülen çalışmaya katkı vereceğiz. Geleneksel sporlarımız hem Gençlik Merkezlerimizde hem de Afyonkarahisarımızın merkezinde inşallah ayrı bir ivme kazanacaktır. Bunlarla birlikte on bin pota kapsamında 150 potamızı da il merkezi ve ilçelerimize kazandırarak yeni dev adamları ülkemize kazandıracağız. İnşallah sokak basketbolunu da geliştireceğiz. Bu heyecanı yaşatmak istiyoruz. Ekstrem sporlarla, kış sporlarıyla, su sporlarıyla her alanda inşallah Afyonkarahisar tüm dünyanın bildiği bir spor destinasyonu olacaktır. Bir marka destinasyonu olacak. İnşallah bunu el birliğiyle sağlayacağız. Güreş ve atletizmle tüm branşlarla inşallah bu çıtayı yukarı taşıyacağız. Bu çalışmalara katkı sağlayanlara ve ev sahiplikleri nedeniyle Afyonkarahisar halkına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
 
GENÇLİK VE SPOR YATIRIMLARI AFYONKARAHİSAR'A AKACAK
 
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu,  Afyonkarahisar’ın gençlik ve spor yatırımlarındaki seviyesini çok daha farklı noktalara taşıyacaklarını söyledi. Bakan Kasapoğlu, "Afyonkarahisar spor turizmi açısından ülkemizin önemli destinasyonlarından birisi. Buna nasıl farklı bir boyuta taşımayacağımızı, pek çok branşta futbolu ile su sporlarıyla ve diğer branşlarıyla, bilindiği üzere de 60’a yakın branş var bakanlık olarak desteklediğimiz ve çalıştığımız. Afyonkarahisar da bunlar için çok uygun bir kentimiz. Hem spor turizmi hem de sporcu potansiyeli ile birbirinden değerli gençlerinin daha donanımlı şekilde yarınlara hazırlanması noktasında gençlik merkezlerinde, yurtlarda ve Türkiye’nin dört bir yanından gelecek gençleri ağırlayacak gençlik kamplarımızda inşallah, Afyonkarahisar’ın gençlik ve spor yatırımlarındaki seviyesini inşallah çok daha farklı noktalara taşıyacağız." dedi. Bakan Kasapoğlu, Valilik ziyaretinin ardından Afyonkarahisar Belediye Başkanlığına geçti. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'i makamında ziyaret eden Bakan Kasapoğlu, daha sonra il değerlendirme toplantısına katıldı.
 
"AFYON'A OLAN DESTEĞİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK"
 
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu Afyonkarahisar'ın gençlik ve yatırım anlamında önemli şehirlerinden biri olduğunu söyleyerek, "Afyonkarahisar'a olan desteğimiz artarak devam edecek" dedi. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Başkan Yardımcıları Süleyman Karakuş, Murat Öner, Benol Kaplan, daire müdürleri tarafından karşılanan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu’na AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Av. Ali Özkaya, Av. İbrahim Yurdunuseven, MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan ve bakanlık bürokratları eşlik etti. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu’nu Afyonkarahisar’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Belediye'nin gençlik ve spor alanında yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bakan Kasapoğlu ise her zaman ki gibi Afyonkarahisar’da samimi ve sıcak bir ev sahipliği ile karşılaştığını söyledi.
 
"AFYONKARAHİSAR'IN ÖNEMLİ BİR POTANSİYELİ VAR"
 
Afyonkarahisar'ın gençlik ve yatırım anlamında önemli şehirlerinden biri olduğunu ifade eden Bakan Kasapoğlu, “Bugüne kadar ki çalışmalarımızı farklı boyutlara taşımayı hedefliyoruz. Futbolu ile basketbolu ile su sporları ile geleneksel spor dalları ile her alanda Afyonkarahisar’ın önemli bir potansiyeli var. Bizde bunu hem sporcularımız açısından hemde spor turizmi açısından farklı boyuta taşıyacağız. Bu çerçevede Afyonkarahisar Belediyesi ve ilçelerimizle iş birliğimizi güçlendirerek gelecek vizyonumuza yönelik tüm plan ve programlarımızı ve yatırımlarımızı güçlü bir şekilde arttırarak devam ettireceğiz.” dedi.
 
DEVAM EDEN VE PLANLANAN YATIRIMLAR İSTİŞARE EDİLDİ
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Afyonkarahisar'da yürütülen çalışmaları anlatan Bakan Kasapoğlu, "Temaslarımız çerçevesinde onları da yerinde göreceğiz. Gereken yeni çalışmaları, kararlaştırıp, planlayıp, projelendirip hızlı bir şekilde Afyonkarahisarımıza kazandıracağız.” diye konuştu. Açıklamalarının ardından Bakan Kasapoğlu ve beraberindeki heyet, İl Değerlendirme Toplantısına katılmak üzere Belediye Meclis Salonu’na geçti.  Toplantıda Afyonkarahisar genelinde devam eden ve planlanan yatırımlar istişare edildi.
 
BAŞKAN ULUÇAY ZİYARETLERİ BOYUNCA EŞLİK ETTİ
 
Bakan Kasapoğlu son olarak Sinanpaşa İlçesine bağlı Güney kasabasını ziyaret ederek yatırımları yerinde inceledi. Bakan Kasapoğlu’na ziyaretleri boyunca AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay da eşlik etti.