BAŞKAN ULUÇAY’DAN ‘1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ’ MESAJI
BAŞKAN ULUÇAY’DAN ‘1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ’ MESAJI
Okunma Sayısı: 31966

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı. “AK Parti hükümetleri olarak üretim ile alın terini, sermaye ile emeği, kazanç ile hakkaniyeti kesinlikle birbirinden ayırmıyoruz. Kalkınmayı, tüm kesimlerin hayat kalitesinin yükselişi olarak görüyoruz.” dedi.
 
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti’nin salgına karşı verilen mücadelede çalışan kesimi her alanda koruyacak tedbir ve desteklere büyük önem verdiğini kaydetti. Uluçay “AK Parti hükümetleri olarak üretim ile alın terini, sermaye ile emeği, kazanç ile hakkaniyeti kesinlikle birbirinden ayırmıyoruz. Kalkınmayı, tüm kesimlerin hayat kalitesinin yükselişi olarak görüyoruz” dedi.
 
“1 Mayıs yıllardır tartışmaların sembolüydü”
 
Uluçay açıklamasında, “Milli Güvenlik Konseyince 12 Eylül döneminde resmi tatil olmaktan çıkarılan 1 Mayıs, 2009 yılında resmen Emek ve Dayanışma Günü olarak AK Parti tarafından kabul edildi. 2009 yılından itibaren de resmî tatiller arasına alındı. Böylelikle ülkemizde yıllarca tartışmaların ve gerginliğin sembolü hâline getirilmeye çalışılan bir tarihi, gerçek anlamda Emek ve Dayanışma Gününe dönüştürdük” ifadelerine yer verdi.
 
“İşçilerimiz vatanına, milletine ve değerlerine bağlıdır”
 
Uluçay, ülkemizdeki işçilerin yüzde birini bile temsil etmeyen marjinal grupların işçiler adına ahkam kesmesinin, huzuru bozmasının önüne geçtiklerini kaydederek şöyle dedi; Ömürlerini işçinin yanındaymış gibi geçirerek darbecilerin ve halk düşmanlarının safında yer alan azgın azınlık bu kararın ardından arkasına sığınacağı işçi bulamamaktadır. Bu ülkenin işçileri vatanına, milletine, değerlerine bağlı insanlardır. Buna karşılık işçi ve emekçi kavramlarını kendilerine siper yaparak milletimize karşı savaş açanların ne alın teriyle ne de emekle ilgileri yoktur. Tamamen istismarcı olan bu kesimin oyunlarını, iktidara geldiğimiz günden bugüne işçilerimizin yanında yer alarak bozduk.
 
“İşçilerimizin günün tebrik ederim”
 
AK Parti hükümetleri olarak işçilere hak ettiğinin karşılını vermenin mücadelesi içerisinde olduklarını kaydeden Uluçay sözlerini, Türkiye’deki ve dünyadaki tüm işlerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ederim. Tüm çalışanlara başarılar ve aileleriyle mutluluklar dilerim” dedi.