BAŞKAN ULUÇAY: ATLETİZM SAHASININ TRİBÜN İHALESİNE ÇIKILIYOR
BAŞKAN ULUÇAY: ATLETİZM SAHASININ TRİBÜN İHALESİNE ÇIKILIYOR
Okunma Sayısı: 25526

Türkiye’nin en büyük spor tesislerinden biri olan Kocatepe Spor Kompleksi içindeki atletizm sahası tribünü olmadığı için ulusal ve uluslararası yarışmalar yapılamıyordu. AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ve AK Parti milletvekillerinin girişimleri ile tribün ihalesine çıkılıyor. Uluçay yaptığı açıklamada “Tribünün inşası tamamlandığında Afyonkarahisar ulusal ve uluslararası yarışmalara ev sahipliği yapacak” dedi.
 
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Kocatepe Spor Kompleksi Atletizm Sahasına 1000 kişilik tribün yapılacağını duyurdu.
 
“Ulusal ve uluslararası yarışmalara ev sahipliği yapacağız”
 
Uluçay, “Tribün içerisinde; Sporcu soyunma odaları, bay ve bayan hakem odaları, idari ofis, seyirci tuvaletleri ve depolar olacak. Bundan önce tribün eksikliğinden dolayı ulusal ve uluslararası yarışmalar yapılamıyordu. Tribünün tamamlanması ile birlikte ulusal ve uluslararası yarışmalara ev sahipliği yapacağız” dedi.
 
“Şehrimiz doğası, tesisleri ve mutfağı ile üst düzey bir şehir oldu”
 
“Afyonkarahisar AK Parti hükümetleri döneminde birçok alan ile birlikte spor altyapısında da çağ atladı” diyen Uluçay, “Milletvekillerimizin çabaları ile ilimize kazandırılan Türkiye’nin en büyük spor kompleksi, yurt dışından ve yurt içinden birçok futbol kulübünün kamp adresi oldu. Şehrimiz doğasıyla, tesisleriyle ve mutfağı ile üst düzey bir şehir olmuş, güzel bir kamp sezonu geçirmek isteyen takımların birinci tercihi haline gelmiştir. İnşaatı devam eden kano tesisi de yine şehir merkezinde olması dolayısıyla Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip olacaktır. Pazartesi itibarıyla yapılacak ihale neticesinde de bu tribünün tamamlanması ile birlikte şehrimiz ulusal ve uluslararası yarışmalara ev sahipliği yapacak” ifadelerine yer verdi.
 
“AK Parti spora yaptığı yatırımlar ile şehrimize çağ atlatmıştır”
 
Maalesef geçmişte bu ülkede spora gereken önemin verilmediğini kaydeden Uluçay sözlerine şöyle devam etti; Yıllar öncesi spor yapan çocuklar resmen ‘serseri’ yaftası yiyordu. Spora önem atfettikçe, sporculara hak ettikleri değeri verdikçe, ihtiyaç olunan yatırımlar yapıldıkça, istenilen başarı yakalanıyor. Bu da ilimize büyük katkılar sağlıyor. Bugün aileler çocuklarını spora daha fazla yönlendiriyor. Okullar, eğitimin yanı sıra spor faaliyetlerine de ağırlık veriyor. Sporda derece yapmış birçok genci barındıran bir şehir olma özelliğine sahip olan Afyonkarahisar, bugün dünden daha başarılı ve yarın bugünün daha iyisi olacaktır. AK Parti hükümetleri spor altyapısına ve eğitimine yaptığı yatırımlar ile şehrimizde çağ atlatmıştır. Ben başka milletvekillerimiz Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.