ADAY ADAYLARI TEK TEK AÇIKLANIYOR
ADAY ADAYLARI TEK TEK AÇIKLANIYOR
Okunma Sayısı: 88538

AK Parti milletvekili aday adayları tek tek açıklanıyor. Son olarak dün bir basın toplantısı düzenleyen Seçim İşleri Başkanı Talha Hüseyin Akkaya hem başvuru yapan aday adaylarını tanıttı hem de seçim ile ilgili yasal süreç hakkında bilgi verdi.
 
2 Mayıs’ta temayül yoklaması yapılacak
 
Seçim İşleri Başkanı Talha Hüseyin Akkaya toplantıda yaptığı konuşmada, “24 Haziran seçimleri için milletvekilliği aday adaylığı sürecinin 24 Nisan tarihi itibariyle başladı. 24 Haziran seçimleri için milletvekilliği aday adaylıkları yarın yani 29 Nisan Pazar gününe kadar devam edecek. Aday adaylarımız için de 2 Mayıs Çarşamba günü temayül yoklaması gerçekleştirilecek. Aday adayı başvurularının 29 Nisan’a kadar devam edecek. Aday adayı olmak isteyenler AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı ile parti genel merkezine müracaatta bulunabilecek. 29 Nisan Pazar günü gece saat 24.00’a kadar müracaat edilebilecek” dedi.
 
“Halkımızın teveccühüne teşekkür ediyoruz”
 
“İlimiz için şu ana kadar partimizde aday adayı olanların sayısı 20’nin üzerine çıktı” diyen Akkaya konuşmasında, “Halkımızın teveccühüne teşekkür ediyoruz. Bu arada aday adaylarımız için 2 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirilecek temayül yoklaması Fuar alanında gerçekleştirilecek. Temayülde üyeliği devam eden Genel Merkez Parti Kurucular Kurulu üyeleri, İl Yönetim Kurulu Başkanı ve üyeleri, İl Gençlik ve Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeleri ve Başkanları, Demokrasi Hakem Kurulu Başkanı ve üyeleri, İl Disiplin Kurulu Başkanı ve üyeleri, parti üyeliği devam eden aday adayı olmayan eski il başkanları, ilçe yönetim kurulu başkan ve üyeleri, İlçe Gençlik ve Kadın kolları başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, parti üyesi ilçe belediye başkanları, parti üyesi il ve ilçe belediye meclis üyeleri, parti üyesi İl Genel Meclis üyeleri ve mahalle başkanları, parti üyesi 22, 23, 24, 25 ve 26. dönem aday adayı olmayan milletvekilleri oy kullanacak” ifadelerine yer verdi.
 
İtirazlar ve süresi
 
2 Mayıs’ta muhtarlık bölgesi askı listelerinin saat 08.00’de askıya çıkarılacağını kaydeden Akkaya, “Tutuklu ve taksirli suçlardan hükümlü askı listeleri de güncelleştirilmek üzere askıya çıkarılacak. Yurtdışı seçmen kütüğü www.ysk.gov.tr adresinde ilan edilecek ve itirazlar başlayacak. 12 Mayıs’ta Muhtarlık bölgesi askı listeleri askıdan indirilecek. Seyyar sandıklarda oy kullanabilmek için yapılacak başvurular tamamlanacak. Cumhurbaşkanı geçici aday listesine yapılacak itirazlar YSK’ce karara bağlanacak” dedi.
 
Saadet Selcen Hıdıroğlu: Kalbimin sesini dinledim
 
Akkaya’nın ardından aday adayları tek tek kendilerini tanıttı. İlk olarak eski belediye meclis üyesi Saadet Selcen Hıdıroğlu konuştu. Hıdıroğlu “Öncelikle 24 Haziran 2018 de yapılacak olan seçimlerin ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olması dilerim. Dört bir yandan hain şer odaklarınca kuşatıldığımız şu günlerde bu şer odaklarınca yapılan hain planları bozmak adına alınan erken seçim kararı üzerine gerek ekmeğini yediğim, doğduğum değil ama doyduğum şehir olan Afyonkarahisar'ımızdan, gerekse diğer illerde yaşayan gönül dostlarından gelen teveccüh dolu sözler duydum. Bunun üzerine bir dizi istişarelerde bulundum. Bu görüşmelerin sonunda kalbimin de sesini dinleyerek ben de elimi taşın altına koymak, vatanımıza, milletimize canım pahasına çalışmak için aday adayı olma kararını aldım” dedi.
 
Galip Şanlı: Erdoğan’sız Türkiye oyununun bozulması için…
 
İşadamı Galip Şanlı da “AK Partiye kurulduğu günden beri gönül veren bir kardeşiniz olarak, Cumhurbaşkanımız - Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgim, saygım ve gönül bağım nedeniyle de özellikle bu süreç içerisinde aday adayı olmaya karar verdim.
Bu süreç dedim, çünkü şu anda ülkemiz üzerinde oynanan oyunları cümle alem görmekte.
AK Partisiz, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’sız bir Türkiye hayalinde olanların oyunlarının bozulması için karınca misali milletvekili aday adayı olmaya karar verdim” ifadelerine yer verdi.
 
Suat Sayın: Önceliğim Afyonkarahisar olmuştur
 
İşadamı Suat Sayın ise “Yıllardan beri ticaretin içinde olan bir kardeşiniz olarak, Afyonkarahisar'ın kalkınması adına bugüne kadar yapılan birçok proje ve yatırımın içinde yer aldım, ticari becerilerimizi yaşadığımız Afyonkarahisar'a sunmak için sürekli didindim.
Bütün işlerimde samimi ve önyargısız çizgimi her zaman korumaya çalıştım. Benim için her zaman hemşehrilerim ve Afyonkarahisar öncelikli olmuştur. Beni tanıyanlar bilir ki; hayatımda kişilerin siyasi görüşleri onlarla olan ilişki ve samimiyetimi hiçbir zaman etkilememiştir. Hangi siyasi düşünceye mensup olursa olsun, Afyonkarahisar'lının mayası aynıdır. Afyonkarahisar'lının mayası hoşgörü, milliyetçilik, örf-adetlerine ve dinine bağlılık ile yoğrulmuştur. Bu sebeple benim nazarımda bütün hemşerilerimin değeri aynı derecedir” dedi.
 
İbrahim Ünlüler: 20 yaşındayım ve ülkeme hizmet etmek istiyorum
 
“Ben 1997 doğumluyum” diyerek sözlerine başlayan en genç aday adayı İbrahim Ünlüer ise “20 yaşındayım ve dördüncü dönem Gençlik Kollarında yönetim kurulu üyeliği yaptım. Bunun öncesinde de siyasette aktif olarak çalıştım. Yönetim kurulu üyeliğim bitti. Erken seçim olması hasebiyle aday adaylığına başvuru yaptım ve kabul edildi. Ben ülkeme hizmet etmek istiyorum. Genel seçimlerde hepinizin desteğini bekliyorum. Bu cesareti bizlere veren Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
İzzet Gelişgen: Bu seçim inşallah güzel günlere vesile olur
 
İşadamı İzzet Gelişgen de “Afyon'da büyüdüm ve Afyon'un ekmeğini yiyorum. Yaklaşık 20 - 25 yıldır petrol sektöründe çalışıyorum. 24 Haziran erken seçim nedeniyle böyle zor bir dönemeçte bizde cumhurbaşkanımıza destek olmak amacıyla aday adayı olarak çıktık. Bütün arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. İnşallah bu seçim memleketimiz için hayırlı olur. Güzel günlere ve ülkemizin gelişmesine vesile olur” şeklinde konuştu.
 
Kadir Çetin: Afyon’a hizmet etmek istiyorum
 
Avukat Kadir Çetin ise konuşmasında, “Önümüzdeki 24 Haziran seçimlerinde Türkiye'ye şehrimize huzur getirmesini birlik ve kardeşliğimizi pekiştirmesine vesile olmasını Cenabı Allah'tan diliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğini yaptığı yeniden büyük Türkiye yürüyüşünde 24 Haziran seçimlerinin yeni bir aşaması olarak katkıda bulunacağını ve inanıyorum. Bu seçimlerde Afyonumuza hizmet etmek için ülkemize faydalı işler yapmak için Afyon'daki çiftçilerimizin, hayvancılıkla uğraşanların dertlerini yakından tanıyan biri olarak katkıda bulunacağına inanıyorum” ifadelerine yer verdi.  
 
Osman Akbaş: Türkiye dünyada yeni bir düzen kurmaya çalışıyor
 
Kırıkkale Vali Yardımcılığı görevinden istifa ederek aday adayı olan Osman Akbaş da, “Dünyada yeni bir düzen kuruluyor. Türkiye ayrıca dünyada yeni bir düzen kurmaya çalışıyor. Bu çok büyük bir iddia. Eğer bizimde bir katkımız olursa mutlu oluruz. Ben birçok kurumda vatandaşımıza hizmet ettim. Siyaseten de hizmetlere devam etmeyi amaçlıyorum. Bu kez de vatandaşlarımıza siyasette hizmet etmek istiyoruz. Elimizden ne gelirse yapmayı hedefliyoruz. Çünkü Türkiye  önemli bir süreç geçiriyor. Bu süreçte devletimizin yanında olmak ve siyaseten destek vermek istiyorum” dedi.  
 
Mahmut Niyazi Koçak: Tabandan yetişmiş biriyim
 
Avukat Mahmut Niyazi Koçak ise konuşmasında, “Biz bu yola yeni çıkmış değiliz. Yıllardır bu partiye hizmet ediyoruz. Biz teşkilatta yetiştik. Teşkilatçılığın ne olduğunu iyi bilirim. Tabandan yetişmiş biriyim. O yüzden 24 Haziran seçimlerinin ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz ve bu süreçte siyasi olarak hükümetimize destek olmak ve devletimize milletimize hizmet etmek adına bu yola baş koydum. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi.
 
Mazlum Çetin: Birbirimize omuz vermemiz lazım
 
Emekli asker olan ve aynı zamanda müteahhitlik yapan Mazlum Çetin ise “Şu andaki seçimler normal seçimler değil. Biliyorsunuz bu sistem değişikliğini sağlayacak bir seçim. Hepimizin daha hassas ve daha dikkatli olmamız gerekiyor. Birbirimizi kırmaktan ziyade birbirimize omuz vermemiz gerekiyor. Bunun içinde çalışmalıyız ve iyi bir noktaya gelmeliyiz” dedi.  
 
İlhami Özkır: Partimin bayrağını daha ileri taşımak istiyorum
 
Muhasebe müdürü olarak görev yapan ve sporla ilgilenen İlhami Özkır da konuşmasında, “Bu süreçte aday adaylığım için görüşlerini ve desteklerini aldığım, Işıklar Belde başkanım, Çobanlar, Sülümenli, Salar, Erkmen, Gebeceler, Nuribey belediye başkanlarıma ve belde başkanlarıma teşekkür ediyorum. Bu güne kadar görevim icabı çalıştığım kurumdaki durumum nedeniyle aktif bir siyasi yaşamım ve görevim olmadı. Yaklaşık 30 yıldır Işıklar Belediyesinde muhasebe ve hesap işleri müdürü olarak görev yaptım. Önümüzdeki süreçte başkanlık sisteminin Türkiye için uygun olduğunu düşündüğüm ve inandığım dava için partimin bayrağını daha ileriye taşıyabilmek adına partimden milletvekili aday adayı olmaya karar verdim” diye konuştu.
 
Fatma Doğanay: Ankara’daki bürokrasiyi de Afyon’u da tanıyan biriyim
 
Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi ve YÖK üyesi olan aday adayı Fatma Doğanay konuşmasında, “Hacettepe Üniversitesi'nde Türkiye'de ilk kez sağır dilsiz dili dediğimiz Türk İşaret dilini Üniversite koydurtan bir öğretim üyesiyim. Bunun ağırlığını taşımaktayım. Ama çok şükür bütün üniversitelerde ve birçok kurumda artık seçmeli ders haline geldiyse 10 sene önce atılan bir su damlası ile başladı. Bundan dolayı YÖK’te öğrenci engelli komisyon üyesi, aynı zamanda yaklaşık 85 ülkenin 400 delegesinin bağlı bulunduğu Dünya Engelliler Vakfı istihdam komisyonu Başkanıyım. AK Parti'nin Kadem üyesiyim. Ankara'daki bürokrasiyi ve Afyonkarahisar çok iyi tanıyan birisiyim” ifadelerine yer verdi.