ZAFER HAFTASINI COŞKUYLA KUTLAYACAĞIZ
ZAFER HAFTASINI COŞKUYLA KUTLAYACAĞIZ
Okunma Sayısı: 66717

İl Başkanlığı binasında düzenlenen toplantıya AK Parti Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcısı Ahmet Yeşilırmak, AK Parti Afyonkarahisar Tanıtım ve Medya Başkanı Süleyman Karakuş ve AK Parti Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcısı Davut Yılmaz katıldı.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcısı Ahmet Yeşilırmak, İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven’in ailecek il dışında olduğunu belirterek toplantıya bu sebepten dolayı katılamadığını ifade etti.

ZAFER HAFTASINI ÇOŞKUYLA KUTLAYACAĞIZ

Ağustos ayının ülkemiz açısından ve Türk dünyası açısında önemli bir ay olduğunu belirten Yeşilırmak,” Bu ayda çok büyük zaferler yazılıdır tarihte, Mercidabık zaferi bunlardan birisidir, Malazgirt Zaferi bunlardan biridir. Hele ilimiz topraklarında kazanılan 30 Ağustos Zafer Bayramı, Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin bu topraklarda kazanılması Ağustos ayını bizim için çok önemli bir hale getiriyor. Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’nun da her sene olduğu gibi katılımlarıyla 25 Ağustos’u 26 Ağustos’a bağlayan gece Şuhut ilçemizden başlayan Zafer Yürüyüşümüz her sene olduğu gibi icra edilecek ve yine tüm vatandaşlarımızın katılımı ile coşku içinde kutlayacağız. Yine Zafer haftası etkinlikleri içerisinde sanatçı Esat Kabaklı’nın konseri de olacak. Esat Kabaklı gerçekten milli, manevi değerlerimize önem veren büyük bir sanatçımız onun konseri de bu anlamlı güne daha da bir anlam kazandıracak” dedi.
Geçen hafta ki toplantıda İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven’in son 15 yılda ki ekonomik gelişmelerden söz ettiğini belirten Yeşilırmak, “Ekonomik gelişmeler tabi ki çok önemli. Başkanımız bu konu da ki gelişmelere net olarak özetledi. Ben ilaveten bir cümle eklemek istiyorum. Başkanımız konuşmasında AK Parti iktidara geldiği zaman ülkemizin bütçesinin yüzde 86’sı faiz giderlerine gidiyor idi. Ancak biz bu durumu 9-10 seviyelerine indirdik. Bu çok önemli bir oran, bir puan bile düşürmeniz yüzde 86’dan 85’e bile düşürmeniz bile ülkemize 2,5 milyar dolar kaynak sağlıyor. Dolayısıyla 75 puan gibi net bir düşüş yaklaşık 250 – 300 milyar arasında ülkemize her yıl kaynak sağlamış demektir. Bu devasa yatırımlar ülkemizde ki köklü dönüşümlerde elbette bu kaynağın çok önemli bir yeri var” diye konuştu.

Yeşilırmak sözlerini şöyle tamamladı:

“Yine geçen hafta içerisinde Afyonkarahisar Belediyemiz sizlerin de katıldığı Afyonkarahisar’da ki kültür miraslarımızdan olan çok güzel bir binayı Afyon Kültür ve Sanat Evi olarak hazırlanıp açılışı yapıldı. Bizim dönemimizde özellikle Belediye Başkanımız Burhanettin Bey’in 8 yıllık başkanlığı döneminde şehrimizde kültür ve sanata çok büyük değer verdiğini ve çok büyük yatırımlar yaptığını görüyoruz.  Dergiler basılıyor, Afyon’da ki yerel sanatçılarımızın kitapları, bilim adamlarının yazdığı eserler belediyemizin katkıları ile hazırlanıyor ve kültür hayatımıza kazandırılıyor. Bunlar tabi ki şehrimiz adına çok güzel şeyler.  Yine şehrimizin markalaşmasına adına önemli bir proje olacağına inandığımız büyük bir proje olan teleferik projemizin de ihalesi yapıldı. Bu projenin de inşallah şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.’’