HALEP’E İKİ YARDIM TIRI GÖNDERİLDİ
HALEP’E İKİ YARDIM TIRI GÖNDERİLDİ
Okunma Sayısı: 20356

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Platformunun ortaklaşa düzenlediği Halep’e yardım kampanyası çerçevesinde toplanan iki tır gıda maddesi, dualarla yola çıktı.
 
Halep için gönderilen yardım tırları için Afyonkarahisar Nakliyeciler Sitesinde tören düzenlendi. STK Platformu adına açıklama yapan İHH Afyonkarahisar İl Temsilcisi Ahmet Ertürk, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Yaklaşık altı yıldır Suriye’de kirli bir savaşın sürdüğünü ifade eden Ertük, düzenlenen törende şunları kaydetti: “Son yıllarda Halep’te yaşanan suçlar ve sıkıntılar, insanlık onurunu öldürüyor. Orada çocuklar yakılıyor. Kadınlar kirletiliyor. Ve dahi masum insanlar katlediliyor. Afyonkarahisar’da duyarlı STK’lar olaraktan bu konuyla alakalı her daim dün olduğu gibi bugünde sessiz kalmadık. Bugün un, patates ve yağdan oluşan yaklaşık 52 tondan oluşan iki yardım tırımız hareket ediyor.”
 
HALEP’TEKİ KARDEŞLERİNİN YANINDAYIZ
Daha önceden Afyonkarahisar ve İhsaniye’den de yardım tırı gönderdiklerini hatırlatan Ertürk, kampanya çerçevesinde toplamda 4 tıra ulaştıklarını kaydetti. Halep’e yardım kampanyasının devam ettiğini belirten Ertürk, sözlerini şöyle sürdürdü: “Suriye’deki savaşta Halep’teki masumlar yalnız değildirler. Afyonkarahisarlı Müslümanlar olaraktan biz, Halep’teki kardeşlerimizi yanındayız. Yardım kampanyalarımız noktasında destek veren kardeşlerimize, gönüllülerimize ve tüm Afyonkarahisar halkına gönülden teşekkür ediyoruz. Bu kapsamda yardımlarımız devam edecektir. Yardımda bulunmak isteyen kardeşlerimizi İHH Dernek binamıza bekliyoruz.” dedi.
 
KARDEŞLERİMİZLE EKMEĞİMİZİ PAYLAŞIYORUZ
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcısı Ahmet Yeşilırmak da kentteki STK’ların Halep için özveriyle çalıştığını belirtti. Büyük Türk milletinin içerisinden çıkan STK’ların dünyanın dört bir tarafındaki mazlumlara yardım ettiğini ifade eden Yeşilırmak, “STK’larımız, nerede bir mazlum katliama maruz kalmışsa, mutlaka onlara yardım elini uzatmıştır. Biz ibretle izliyoruz. Zengin Avrupa, zengin Batı birkaç yüz mülteciye kapılarını açmazken, sofrasını açmazken Allah’a şükürler olsun ki, ülkemiz milyonlarca kardeşiyle beraber ekmeğini paylaşabilmektedir. Bu Allah’ın bize bir lütfudur. Bu millet bütün tarih boyunca her zaman mazlumların ve doğruların yanında yer almıştır. Yanlarında yer almaya da devam edecektir” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından yardım TIR’ları dualar eşliğinde uğurlandı. Yardımlarından dolayı iş adamı Haydar Kaya’ya IHH İl Temsilcisi Ertürk tarafından belge takdim edildi.