Recep BOZKURT (Şuhut Belediye Başkanı)

Recep BOZKURT

Recep Bozkurt 1969 yılında Afyonkarahisar\'ın Şuhut ilçesinde doğmuştur.İlkokulu 1975-1980 yılları arası Şuhut Zaferyolu İlkokulu\'nda okumuştur.Ortaokul ve Liseyi 1980-1987 yılları arasıda Şuhut İmam Hatip Lisesi\'nde tamamlamıştır.Bozkurt ,1987 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakultesi Kamu Yönetimi Bölümü\'nden 1991 yılında mezun olmuştur.

1992-1993 yıllarında vatani görevini kısa dönem olarak Isparta\'da yapan Recep Bozkurt evli ve iki çocuk babasıdır.Memuriyet hayatına 1997 yılında şu anki Çevre ve Orman Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu\'nun İstanbul Su ve Kanalizasyon(İSKİ)Genel Müdürlüğü döneminde İSKİ\'de başlamış olup Kaçak Su Takip Şefliği görevindeyken özel sebeplerden dolayı memuriyet hayatını bırakarak doğup büyüdüğü Şuhut\'ta ticaret hayatına atılmıştır.

Siyasetten hiçbir zaman kopuk olmayan Recep Bozkurt Refah ve Fazilet Partilerinde Şuhut ilçesi yönetim kurullarında görev almıştır.

2001 yılında kurulan Ak Parti\'nin Şuhut İlçe Teşkilatı Kurucu Üyeleri arasında yer alan Bozkurt , 5 yıl yani bir dönem Belediye Meclis Üyeliği,1 yılda Belediye Encümen Üyesi olarak  görev yapmıştır.