EYLÜL AYI TEŞKİLAT TOPLANTILARIMIZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
EYLÜL AYI TEŞKİLAT TOPLANTILARIMIZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Okunma Sayısı: 4181

AK Teşkilatlar istişarede bulundu

 

İl Başkanı Zeybek: “Allah’ın izni ve halkımızın teveccühü ile

 

 Afyonkarahisar’ın her yerine AK Belediyeciliği getirmek istiyoruz”

 

Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Zeybek, mahalli idareler seçimlerinde Afyonkarahisar’ın her belde ve ilçesine AK Belediyecilik anlayışının gelebilmesi adına tüm teşkilatın temposu giderek artan bir çalışma içinde olduğunu söyledi. Zeybek, “Allah’ın izni ve halkımızın teveccühü ile Afyonkarahisar’ın her yerine AK Belediyeciliği getirmek istiyoruz” dedi.

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nda 18 ilçe başkanı, ilçe birim başkanları ve belediye başkanlarının katıldığı toplantılarda mahalli idareler seçimleri ile ilgili istişarede bulunuldu. Teşkilat toplantılarına 18 ilçenin siyasi ve hukuki işler, teşkilat, seçim işleri, tanıtım ve medya, dış ilişkiler, sosyal işler, yerel yönetimler, ekonomi işleri, halkla ilişkiler, mali ve idari işler, AR-GE ve sekreterlik birim başkanları katıldı. Toplantılar kapsamında ilçe başkanları ve belediye başkanları İl Başkanı Mehmet Zeybek’in başkanlığında bir araya geldi. Toplantı sonrası bir açıklama yapan Zeybek, mahalli idareler seçimleri ile ilgili teşkilat çalışmalarının hız kazandığını kaydetti. AK Parti’nin Afyonkarahisar’daki hedefinin tüm ilçe ve beldelerde elde edilecek başarı ile birlikte İl Genel Meclisi’nde daha güçlü olarak partiyi temsil etmek olduğunu ifade eden Zeybek, şunları söyledi:

 

“Afyonkarahisar coğrafi olarak büyük bir il. Bu anlamda 18 ilçemizin teşkilat içinde farklı farklı başkanlık görevi olan arkadaşlarımızla partimizde mutat olarak düzenlediğimiz toplantılarda fikir alışverişinde bulunuyoruz. Sağ olsun tüm teşkilatımız kuzeyden güneye, her belde ve ilçemizden bu partiye hizmet etmek için bizler davet ettiğinde icabet ediyorlar. Teşkilatımız çalışmalarını artırarak sürdürüyor. Sandık kurullarında istediğimiz seviyeye yaklaşıyoruz. Tüm teşkilatımız Afyonkarahisar’ın her bir köşesine AK belediyecilik anlayışını getirmek için çalışıyor. İnşallah AK Parti 2002 yılından bu zamana sürdürdüğü geleneği devam ettirecek ve başarı çıtasını daha da yukarıya taşıyacak. Allah’ın izni ve halkımızın teveccühü ile Afyonkarahisar’ın her yerine AK Belediyeciliği getirmek istiyoruz.”

 

-Bir oyun bile değeri elzem

 

Zeybek, AK Parti’nin Afyonkarahisar’da 2011 seçimlerinde il genelinde büyük bir teveccüh gördüğünü ifade ederek amaçlarının tek tek vatandaşlara ulaşarak neden AK Parti’yi tercih etmeleri gerektiğini anlatmak olduğunu söyledi. Zeybek, “Zamanında maalesef bazı yerlerde bir bazen birkaç oyla kaybettiğimiz oldu. Buna mahal vermemek adına şimdi çok daha ince eleyip sık dokuyoruz” diye konuştu. Zeybek, şöyle devam etti:

 

“AK Parti, il genelinde de tek tek belde ve ilçelerde de 2011 yılında ezici bir çoğunlukla sandıktan çıktı. Biz bu başarıyı daha da ileri taşımak adına tek bir oyun bile elzem olduğunu çok iyi biliyor ve ona göre bir seçim stratejisi izliyoruz. Genel Merkezimiz mahalli idarelerde adayın da en az parti kadar önemli olduğu tespitinden yola çıkarak pek çok yerde anketler yaptırıyor. Bu noktada aday konusunda en doğru kararın verileceği kanaatindeyim. Afyonkarahisar teşkilatı olarak bir oyun seçimi kaybettirip kazandıracağında belirleyici olacağını biliyoruz. Bu nedenle de insanlarımıza ülkenin nereden nereye geldiğini tek tek anlatacağız. AK Parti Afyonkarahisar Teşkilatı, bir mıhın bir atı, bir atın bir komutanı, bir komutanın bir orduyu, bir ordunun ise bir ülkeyi kurtarabildiği gerçeğini bilerek 2014 seçimlerine hazırlanmaktadır. İnşallah bu teşkilatın emeklerini de hep beraber göreceğiz.”

 

Kapanan belediyelerde hizmet aksaması söz konusu değil

 

Zeybek, nüfusu 2 binin altında olan belediyelerin kapanması ile vatandaşların belediye hizmetleri alması noktasında mağduriyet yaşanmayacağını ifade eden Zeybek, “İl Özel İdaremiz vasıtasıyla köylere götürülen su, kanalizasyon gibi pek çok hizmet kapanan belediyelere de aynı biçimde gidecek. Bu konuda gerekli çalışmalar sürüyor. Beldelerde yaşayan halkımızın mağdur olmaması adına gerekli bütün önlemler alınacak” diye konuştu. Zeybek, bu noktada vatandaşların akıllarındaki soruların yanıtlanması adına teşkilat olarak çalıştıklarını belirterek, “Bir süre önce Sandıklı’da nüfusu 2 binin altında olan 9 beldemizin 5’ini Milletvekilimiz Halil Ürün ve İl Genel Meclisi Başkanımız Salih Sel bey ziyaret ederek vatandaşlarımıza kapanan beldelerde hizmetlerin nasıl devam ettirileceği konusunda bilgiler verdiler. Bu ziyaretler inşallah devam edecek” ifadelerini kullandı.