AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI BASIN TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR
AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI BASIN TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR
Okunma Sayısı: 1255

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından her hafta Salı günleri düzenlenen basın toplantıları devam ediyor. Basın toplantısında parti çalışmaları ve gündeme ilişkin konular hakkında açıklamalar yapıldı.

 

AK Parti İl Başkan Yardımcıları Hüseyin Tutumlu, Mustafa Ötken ve Av. Hüseyin Sezen ile İl Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Düzenlenen basın toplantısında ilk olarak İl Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Mustafa Ötken bir konuşma yaptı. Parti çalışmaları hakkında bilgiler veren Tanıtım ve Medya Başkanı Ötken, teşkilat çalışmaların devam ettiğini dile getirdi. Ötken, “İl Kongremizin ardından İl başkanı İbrahim Yurdunuseven’i ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, il genel meclis üyeleri, belde başkanları ve yönetimleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri hayırlı olsun ziyaretinde bulundular ve bulunmaya da devam ediyorlar. Yine Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından ilçe başkanları istişare toplantısı yapıldı. Toplantıya ilçe başkanlarımızın yanı sıra il başkanımız, il belediye başkanımız ve il genel meclis başkanımız katıldı. Bilindiği gibi Milletvekili aday adaylığı başvurularımız devam ediyor. Şuana kadar resmi olarak 6 kişi milletvekili aday adaylığı için başvurdu” diyerek konuştu.

 

ADAY ADAYLAR BİRBİRLERİNİN REFİKİDİR

İl Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Av. Hüseyin Sezen,  bütün aday adaylarına eşit mesafede olduklarını söyledi. 20 Şubat Cuma gününe kadar başvuruların devam ettiğini hatırlatan Seçim İşleri Başkanı Av. Sezen, açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü; “Geçtiğimiz haftadan itibaren aday adaylığı başvurularını almaya başladık. 20 Şubat Cuma gününe kadar aday adaylığı başvuruları devam edecek. Tüm adaylarımız AK parti teşkilatı için birer zenginliktir. Her bir adayımız Yeni Türkiye yolunda Afyonkarahisar’a hizmetkâr olmaya namzettir. Aday adaylarımız bir birleriyle rakip değil ancak ve ancak refikidir. Dava bilinciyle hareket etmemiz ve teşkilat terbiyemizde bunu gerektirmektedir” dedi.

 

EN AĞIR CEZAYI ALMASINI İSTİYORUZ

Mersin’de yaşanan olayın ardından hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’a ve kadınlara yönelik yapılan şiddete karşı olduklarını vurgulayan İl Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, Özgecan’ın ailesine başsağlığı diledi. Ertürk, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Geçtiğimiz hafta sonu yaşanan olay sonrası hayatını kaybeden Özgecan Aslan kızımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesine sabırlar diliyorum. Bizler kadınları Allah’ın emaneti olarak gören, annenin ayaklarının altına cenneti seren bir inancın mensupları olarak böyle bir saldırıyı şiddetle kınıyoruz. AK Parti İl Kadın Kolları ve teşkilatları olarak kadına şiddetin her türlüsüne karşıyız. Bu saldırıyı yapanlarında bugün ki hukuk yaptırımları neticesinde ağır cezayı alacaklarına inanıyorum. Bizler bir daha Özgecan’larımız yanmasın bir daha kadına el kalmasın diyerek teşkilatlarımız ve hükümetimiz olarak bütün gayreti gösterdik. Bundan sonrası da göstermeye devam edeceğiz.”

 

KONGREMİZİ CUMA GÜNÜ YAPACAĞIZ

İl Kadın Kolları kongresi hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Av. Ferda Ertürk, kongrenin 20 Şubat Cuma günü Ticaret Borsası konferans salonunda yapılacağını belirtti. Ertürk, “10 Ocak tarihinde kadın kolları ilçe kongrelerimizi başlatmıştık. 10 ile 24 Ocak tarihleri arasında bütün ilçelerimizde kadın kolları kongrelerimiz yapıldı. Geçtiğimiz hafta il başkanlığımızda düzenlediğimiz bir programla bütün ilçe başkanlarımıza mazbatalarını teslim ettik. Aynı zamanda eğitim toplantıları da gerçekleştirdik. İlçe kadın kolları başkanlarımız görevlerine heyecanlı bir şekilde başladılar. İnşallah 20 Şubat Cuma günü Ticaret Borsası konferans salonunda İl Kadın Kolları kongremizi yapacağız. Kongremize halkımızı ve basın mensuplarını davet ediyoruz” dedi.

 

PAKET MASUM VATANDAŞLARIMIZI KORUMAK İÇİN

Yaklaşan milletvekilliği seçimlerine değinen ve AK Parti’den aday olan herkesin arkasında duracaklarını ifaden eden Tutumlu, hedeflerinin seçimlerden zaferle çıkmak olduğunu kaydetti. İç güvenlik paketi ile ilgili açıklamalarda bulunan Tutumlu,  düşüncelerini şöyle dile getirdi; “Muhalefet iyi ya da kötü her konuya muhalefet ediyorlar onun için onların muhalefetlikleri pek bir anlam ifade etmiyor. Ülkemiz açısından ‘iç güvenlik paketi’ özellikle şiddet olaylarında daha önce silah kapsamında olmayan bazı unsurlar kullanılıyor, molofkokteyli gibi. Bununla beraber suçu önlemeye yönelik alınacak tedbirlerde mevcut mevzuat zaman zaman zaaf oluşturuyordu. Hükümet bunlarla ilgili, masum vatandaşları korumak için suçun işlenmeden daha önce önlemek amacı ile bir paket hazırlandı. Bunların tartışması devam ediyor, yasalaştığı zaman bizlerde göreceğiz.” Basın toplantısı yapılan konuşmaların ardından sona erdi.