KESER “ÇİFTÇİLERİMİZE MAZOT VE GÜBRE DESTEĞİ VERDİK”
KESER “ÇİFTÇİLERİMİZE MAZOT VE GÜBRE DESTEĞİ VERDİK”
Okunma Sayısı: 1497

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcısı ve Halkla ilişkiler Başkanı Ahmet Keser beraberindeki İl Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini ziyaret etti. Ziraat odası ziyaretinde konuşan Keser, “2003-2013 dönemin de toplam 4 Milyar 657 Milyon TL mazot desteği ödemesi yaptık. Gübre desteğini ilk kez doğrudan çiftçilerimize verdik” dedi.

 

Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) Temsilcilerine yönelik nezaket ziyaretlerini sürdüren AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Halkla İlişkiler Başkanı Ahmet Keser, Diyanet-Sen Şube Başkanı Süleyman Çiçek ve Ziraat Odası Başkanı Ahmet Çankaya’yı ziyaret etti. STK’ların günümüzde önemli görevler üstlendiğini anlatan İl Başkan Yardımcısı Keser, ilk olarak Diyanet-sen şubesini ziyaret etti. Şube Başkanı Süleyman Çiçek ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılanan Keser, parti olarak her zaman STK’ların yanında olduklarını ifade etti. Sivil toplum bilincinin her geçen gün geliştiğini anlatan Keser, sendikaların yanı sıra Afyonkarahisar’da binin üzerinde dernek, vakıf ve odanın bulunduğunu söyledi. AK Parti heyetinin ziyaretinden büyük bir mutluluk duyduğunu dile getiren Çiçek, İl Başkan Yardımcısı Keser ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diledi. Ziyaret karşılıklı fikir alışverişinin yapılmasıyla sona erdi.

 

ÇİFTÇİLERİMİZE 60 MİLYAR TL NAKİT DESTEK SAĞLADIK

Diyanet-Sen şube Başkanlığının ardından Ziraat Odası Başkanı Ahmet Çankaya’yı ziyaret ederek yeni görevinde başarılar dileyen Halkla İlişkiler Başkanı Ahmet Keser, AK Parti hükümetlerinin son 13 yılda çiftçilere büyük destek sağladığını hatırlattı. Keser, “2003-2013 dönemin de toplam 60 Milyar TL nakit tarımsal destek verdik. OECD Ülkeleri için de tarıma sağlanan desteğin GSYH içindeki oranı en fazla olan ülke Türkiye yüzde 2,1 ve 2014 yılında toplam 9,7 Milyar TL tarımsal destek verdik. 2003-2013 dönemin de toplam 4 Milyar 657 Milyon TL mazot desteği ödemesi yaptık. Gübre desteğini ilk kez doğrudan çiftçilerimize verdik. 2005-2013 dönemin de toplam 4 Milyar 209 Milyon TL kimyevi gübre desteği ödemesi yaptık. 2009 yılından bu güne kadar 354,3 Milyon TL toprak analizi desteği verdik” dedi. Tarımda 2023 vizyonunda da bahseden Keser, “Türkiye, tarımsal ekonomik büyüklük açısından; 2002’de Avrupa’da 4. dünya da 11. sırada. 2008’den bu güne Avrupa’da 1. dünya da 7. sırada. Hedef dünya’nın ilk 5 ülkesi arasında yer almak” diyerek sözlerine son verdi.

 

ÇİFTÇİLERİMİZİN YANINDA OLDUNUZ

İl Başkan Yardımcısı Ahmet Keser’e ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Oda Başkanı Ahmet Çankaya, AK Parti hükümetleri döneminde çiftçilerin mazot, gübre gibi büyük destekler aldığını belirtti. Yapılan konuşmaların ardından Oda Başkanı Çankaya, çiftçilerin taleplerini hükümet yetkililerine iletilmesi için Keser’e anlattı. İl Başkan Yardımcısı Keser’i STK ziyaretlerinde İl Başkan Yardımcısı Abdullah Özteke, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Bahattin Savrukoğlu, Ahmet Selman ve Zeynep Aslan eşlik etti.