İL BAŞKANI YURDUNUSEVEN, “BUNU ÇOCUKÇA BULUYORUM”
İL BAŞKANI YURDUNUSEVEN, “BUNU ÇOCUKÇA BULUYORUM”
Okunma Sayısı: 1086

İstanbul boğazından Rusya gemisinin geçişi esnasında bir askerin roket atarı göstererek tacizde bulunmasına ‘Sahte Kabadayı’ benzetmesi yapan İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, “Ben bunu şuna benzetiyorum. Bazen mahalle kavgalarında sahte kabadayılar olur. Gücüne güvenmezde belini gösterir. Ben bunu çocukça buluyorum” dedi.

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından her hafta Salı günleri düzenlenen basın toplantıları devam ediyor. İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İl Başkan Yardımcıları Hüseyin Tutumlu ve Mustafa Ötken, parti çalışmaları ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundular. Geçtiğimiz hafta içerisinde parti olarak yaptıkları çalışmalar hakkında gazetecilere bilgiler veren İl Başkanı Yurdunuseven, engellilerin 3 Aralık Dünya Engelliler gününü kutladı. İl Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Ankara’ya yaptıkları ziyaretle ilgili bilgiler veren Yurdunuseven, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Milletvekilleri Av. Ali Özkaya ile Hatice Özkal’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunduklarını dile getirdi. Yurdunuseven, Milletvekili Özkaya ve Özkal’ın İl Yönetim Kurulu Üyelerini TBMM’yi gezdirdiğini dile getirdi. İl Yönetim Kurulu toplantılarını her ayın ilk haftasında bir ilçede yapacaklarını belirten Yurdunuseven, hava şartlarının elverdiği takdirde ilçelerde toplantı yapacaklarını duyurdu.

 

MİLLETİMİZİN MENFAATİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR

Türkiye’nin komşuları ile iyi geçinme prensibi olan bir ülke olduğunu ifade eden İl Başkanı Yurdunuseven, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Öncelikli olarak bizim bir düsturumuz var. Bizler komşularıyla iyi geçinme prensibinde olan bir ülkeyiz. Ama bunun dışında haklarımızı ve milletimizin menfaatlerini zedeleyici durumlar olursa da gerekli müdahaleler yapılmıştır ve yapılacaktır. Uçak düşürme olayı da budur. Netice de hava sahamızın ihlali söz konusudur. İhlal sadece bir defa değil birden çok daha fazla olmuştur. İkaz edilmelerine rağmen uyarıları dikkate almamıştır. Ülkemizde angajman ve anlaşmasına gereği uyarılır. Fakat dikkate alınmaz ise gereken yapılır. Bizim ülke olarak prensibimiz iyi ilişkiler içerisinde olmaktır. Eğer bir müdahalede varsa bunun karşılığını verme şeklinde devam edecektir.”

 

BEN ONLARI SAHTE KABADAYIYA BENZETİYORUM

İl Başkanı Yurdunuseven, konuşmasına gazetecilerin sorularını yanıtladı. İstanbul boğazından Rusya gemisinin geçişi esnasında gemide bulunan askerlerin roket atarı göstererek tacizde bulunmasıyla ilgili soruya yanıtlayan İbrahim Yurdunuseven, “Ben bunu şuna benzetiyorum. Bazen mahalle kavgalarında sahte kabadayılar olur. Gücüne güvenmezde belini gösterir ve bak falan der. Bu tamamen çocukça bir şey. Füze göstermeyi ben çocukça bir girişim olarak görüyorum” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından Yurdunuseven, açıklamalarına soru cevap şeklinde devam etti.