MUSTAFA ÖTKEN, “SİYASİ NEZAKET GEREĞİ BİR MESAJ VERMEK İSTEDİK”
MUSTAFA ÖTKEN, “SİYASİ NEZAKET GEREĞİ BİR MESAJ VERMEK İSTEDİK”
Okunma Sayısı: 10383

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı haftalık basın değerlendirme toplantılarına devam ediyor. Toplantı da konuşan İl Başkan Yardımcısı Mustafa Ötken, “Bizim yapmış olduğumuz bu pankart, pankarta karşı yapılmış bir şey değildir. Parti olarak bu pankarta cevaben değil, sadece demokrasinin ve siyasi nezaket gereği bir mesaj vermek istedik” dedi

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığının yoğun bir haftayı geride bıraktıklarını dile getiren İL Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Mustafa Ötken, Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen mitingin büyük coşkuyla gerçekleştiğini belirtti. Ötken, “AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı olarak bu haftayı da yoğun bir şekilde gerçekleştirdik ve Genel Başkanımız ve Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nu ağırladık. Bildiğiniz gibi büyük bir coşkuyla Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nu karşıladık. Mitingi alanını dolduran binlerce AK Parti sevdalısı Başbakanımızı yalnız bırakmayarak, Yeni Türkiye yolunda destek verdiklerini bir kez daha gösterdiler. Sayın Başbakanımızın da konuşmasında sürekli Afyonkarahisar’a olan sevgisini dile getirdi. ‘Gönül alıp gönül verdiğim Afyonkarahisar’a selam olsun’ diyerek konuşan Başbakanımız, Afyonkarahisar halkına kayınbiraderlerim ve baldızlarım diyerek hitap etti” diyerek konuştu.

 

YAPILAN HABERLER GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Geçtiğimiz Cuma günü AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla yapılan mitingle ilgili katılımın az olduğuna yönünde yapılan haberlerin asılsız olduğuna değinen Tanıtım Medya Başkanı Ötken, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bazı yayın organlarında mitingimizle ilgili katılımın az olduğuna yönelik haberler çıktı. O gün orada olan insanları görmezden gelen bu yayın organlarının yaptıkları haberlerin asılsız olduğunu bir kez daha gördük. Vatandaşlarımızın partimizin yanında yer aldıklarını bir kez daha göstermiş oldular. Büyük bir kalabalık coşkulu bir şekilde Başbakanımızı yani eniştemizi bağrına bastı.”

 

ADAYLARIMIZ İLİMİZİ KARIŞ KARIŞ DOLAŞIYOR

Milletvekili adayları Afyonkarahisar’ı karış karış dolaştığını hatırlatan Ötken, ilçe, belde, köy, mahallelerde adayların teşkilat mensuplarıyla birlikte vatandaşlarla buluştuğunu söyledi. Tanıtım Medya Başkanı Ötken, “7 Haziran seçimleri öncesi Milletvekili adaylarımız ilçe, belde, köy, mahallelerde çalışmalarını yürütürken, esnaflarımızı da ziyaret ederek fikir alış verişinde bulunuyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde hemşerimiz Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Bey çeşitli ziyaretlerde ve açılışlarda bulunmak üzere ilimize geldi. Resmi programların ardından Bakan Eroğlu, parti çalışmaları kapsamında Milletvekili adaylarımızla birlikte ilçelerimizde seçim çalışması yaptı. Milletvekili adayımız Av. Ali Özkaya gençlik kollarımızın organize ettiği bir programa katılarak gençlere hitap etti. Türkiye üzerinde oynanan oyunlardan ve parelal yapıyla mücadele konusunda gençlere bilgiler veren Özkaya, yapıyla mücadeleye devam edeceklerini dile getirdi” şeklinde konuştu.

 

SİYASETE KAOS BULAŞTIRMAYIN

Emirdağ ilçesinde AK Parti seçim bürosuna bir grup tarafından yapılan saldırıyla ilgili de konuşan Ötken, seçim bürosuna giren grubun parti bayraklarını yaktığını belirtti. Ötken açıklamasında şu sözlere yer verdi; “Sizlerin bildiği gibi Emirdağ ilçemizdeki seçim büromuza bir grup tarafından saldırı gerçekleşti. Bu saldırı sonucu parti bayraklarımız yakılarak seçim büromuz tahrip edildi. Aynı zamanda Emirdağ ilçesine giden ve gençlik kollarındaki arkadaşlarımızın yer aldığı araçlara saldırıldı. Bu olayı kınadığımızı İl Başkanımız Emirdağ’da gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla dile getirdi. Bu yapılan olayların insan ahlakına yakışmadığını söylemek istiyoruz. Siyasete lütfen kaos ve şiddet bulaştırmayın.”

 

SİYASİ BİR NEZAKETTE BULUNDUK

İl Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Mustafa Ötken, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ilimizde yapacağı miting öncesi parti binasına astıkları pankartla ilgili konuştu. Dev pankartın, MHP’nin geçtiğimiz günlerde Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Afyonkarahisar’da gerçekleştireceği miting öncesi asılan pankarta cevap olarak değil, siyasi nezaketin bir göstergesi olarak asıldığını ifade eden Ötken, “Bugün (Salı) Devlet Bahçeli Afyonkarahisar’da bir miting gerçekleştirecek saat 11.30’da. Milliyetçi Hareket Partisi'ne karşı bir pankartımız var, parti binasından salladığımız. Geçtiğimiz cuma günü Başbakanımız burada miting yaparken, MHP İl binasında sözde Başbakanımızın gaf yaptığına istinaden bir pankart salladılar. Bugün bizim yapmış olduğumuz bu çalışma ve pankart, pankarta karşı yapılmış bir şey değildir. Ancak biz AK Parti olarak bu pankarta cevaben değil, sadece demokrasinin ve siyasi nezaketin seçim sürecinde centilmenlik antlaşmamızın söylemde kalmaması için ve eyleme dönüşmesinin nasıl olması gerektiği yönünde bir mesaj vermek istedik. Buradan MHP’ye gönül vermiş insanlara 'Misafiriniz misafirimizdir, Sayın Bahçeli, Afyonkarahisar’ımıza hoş geldiniz' dedik” ifadeleri kullandı. Ötken’in konuşmasının ardından İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutumlu da basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.