PROF. DR. SIVACI “AFYONKARAHİSAR SAĞLIK MERKEZİ OLACAK”
PROF. DR. SIVACI “AFYONKARAHİSAR SAĞLIK MERKEZİ OLACAK”
Okunma Sayısı: 17718

7 Haziran seçimleri öncesi çalışmalarına devam eden AK Parti Milletvekili adayı Prof. Dr. Remziye Sıvacı, esnaf gezilerinin ardından 5 radyonun yer aldığı ortak yayına katıldı. Sağlık turizmine yönelik açıklama yapan Sıvacı, “Afyonkarahisar bir sağlık merkezi haline gelecek ve bu durum ilimizin menfaatine olacaktır” dedi.

 

AK Parti Milletvekili adayı Prof. Dr. Remziye Sıvacı, Radyo Armoni de Afyonkarahisar’dan tüm radyolarda ortak yayına çıktı. Armoni Fm stüdyolarından, Radyo Tek, Mavi, Gün Fm ve Radyo 03 ortak yayınına katılan Sıvacı, konuşmasına Emirdağ’da AK Parti’nin seçim bürosuna yapılan saldırıya değindi. AK Parti Emirdağ İlçe Seçim Bürosuna bir grup tarafından basılıp, bayrak ve afişlerin de sökülüp ateşe verilmesini eleştirdi. Sıvacı, “Böylesine antidemokratik bir saldırının bir daha yaşanmamasını istiyorum. Seçim ortamının provokatif davranışlarla bozulması seçim adına çok kötü. Ben o saldırıyı ülkemiz de bütün teşkilatlarımıza yapılmış bir saldırı olarak değerlendiriyorum. Örneğin dünya savaşları da küçük bir kıvılcımla başlamıştı. Bu tür hassas dönemlerde provokatif davranışlara karşı provokatif olaylara karşı da hassasiyetli ve daha dikkatli davranmak gerekiyor. Bir anlık kızgınlıklarla karşılıklı taraflar zarar görebilir. Biz karşı tarafa oranla oldukça hoşgörülü, sabırlı ve anlayışlı davrandık. Şiddetten uzak durmalıyız, gençleri şiddetten uzak tutmalıyız. Bir musibet bin nasihatten iyidir. Güzel bir atmosferde seçimin gerçekleşmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

 

MUHALEFETİN SEÇİM VAATLERİ POPÜLİSTTİR

Muhalefet partilerinin genel seçimler için verdikleri taahhütlere de değinen Milletvekili adayı Sıvacı, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü; “Muhalefetin asgari ücrete karşı yaklaşımı popülist bir yaklaşımdır. Taşeron işçilere kadro verilmek istenmesi de tamamen popülisttir. Bana göre hesapsız yapılan bir konuşmadır, bu belli bir protokolle belli bir hesaplama ile yapılması gereken bir uygulama olmalıdır. Öyle herkesi kamuda çalıştırabilirim demek mantık dışıdır. Zira öyle bir durum yapılabilecek olsa 13 yılda yaptıklarımız ortada. Biz onlardan önce yapar ve bugün onlar bunun yerine başka bir şey konuşuyor olurdu.”

 

YATIRIMLAR YAPILMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Sağlık alanında yapmayı planladığı projelerine de değinen Sıvacı, buna göre olarak onkoloji ve hematoloji hastanesinin mimarlarından biri olduğunu hatırlattı. Sıvacı, “Afyonkarahisar’da sağlık alanında yapılması gereken çok yatırım var. Bir tane fizik tedavi hastanesi yapılması öngörülüyor. Bunun için bir çalışma mı olacak, bu yatırımlar sadece sağlık çalışanlarına değil bütün vatandaşlarımızı ilgilendiriyor. Çünkü buralar birer istihdam merkezi olacak, bunun yanı sıra Afyonkarahisar bir sağlık merkezi haline gelecek ve bu durum Afyonkarahisar'ın menfaatine olacaktır. Yurtdışından hasta kabul edebilecek ve uluslararası alanda hizmet verebilecek bir hastanemiz olması gerekiyor. Devlet ve özel teşebbüslerin bu alanda yatırım yapmasını sağlayacak teşvikler için çalışma yapacağım” dedi.  

 

OYLARINIZI BOŞA ATMAYIN

Başbakan Ahmet Davutoğlu geçtiğimiz Cuma Afyonkarahisar’da miting yapmış ve yoğun ilgi ile karşılaşmıştı. Başbakan Davutoğlu’nun konuşmasında Afyonkarahisar'ın 7 milletvekili olacağını söylediğini hatırlatan Sıvacı, “Başbakanımızın düşüncesine katılıyorum. Bugün muhalefette olan bir milletvekili Afyonkarahisar için ne yapabilir diye bakmak gerek. Bu yüzden oylarınızı boşa atmayın, AK Parti’ye atın, memlekete yatırım gelsin, destek gelsin, istikrar devam etsin. Başbakanın eşinin de Afyonkarahisarlı olması bize göre büyük bir şans.”

 

BAKAN EROĞLU İZMİR’DE KÜLTÜR ELÇİSİ OLACAK

Muhalefetin Orman ve su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun İzmir’den milletvekili adayı olarak gösterilmesini eleştirmesine de değinen Sıvacı, konuşmasına şöyle devam etti; Sayın Bakanımızın İzmir’den aday olması Afyonkarahisar'ın daha iyi tanıtılacağı anlamına gelmektedir. Veysel hocamın dünya çapında yayınları var ve çok önemli bir profesör kendisi. Sayın hocamın daha önce Afyonkarahisar'dan milletvekili adayı olması tüm yurda yapılacak veya yapılan yatırımlar engel oldu mu? Bence olmadı. Çünkü Türkiye barajlar konusunda çok büyük çok önemli atılımlar yaptı. Örneğin Cumhuriyet tarihinde bir ilk olan 1000 günde 1000 gölet projesi tamamlamış bir proje. Afyonkarahisar'ın bir kaybı yok, aksine kazancı var. Bakanımız bu noktada İzmir'de bizim kültür tanıtım elçimiz olacaktır, ben buna inanıyorum.” Prof. Dr. Sıvacı daha sonra Bayındırlık villaları ve Bahçeşehir sitelerinde seçim ziyaretlerinde bulundu. Kapı kapı dolaşan Sıvacı ev sahiplerinden 7 Haziran genel seçimleri için destek istedi. İsmet İnönü Bulvarı ve Kurtuluş caddesinde esnaf ziyaretine çıkan Sıvacı, son olarak Çavdarlı köyüne giderek vatandaşlarla sohbet ederek, sorunlarını dinledi. Ziyaretlerinde Sıvacı’ya İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser ve yönetimi, İl Genel Meclis üyeleri ile partililer eşlik etti.