MİLLETVEKİLİ ADAYI ÖZKALDI, “AFYON HALKINA HİZMET BORCUMUZ VAR”
MİLLETVEKİLİ ADAYI ÖZKALDI, “AFYON HALKINA HİZMET BORCUMUZ VAR”
Okunma Sayısı: 8574

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili adayı Akif Özkaldı, seçim çalışmaları kapsamında Sandıklı, Başmakçı ve Dazkırı ilçelerini ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi. Gittiği her yerde büyük ilgi gören Özkaldı, “Afyonkarahisar halkına hizmet borcumuz var. Bu borcu ödemek için yola çıktık” dedi.

 

7 Haziran seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarını bütün hızıyla sürdüren AK Parti Milletvekili adayı Akif Özkaldı, Sandıklı, Başmakçı ve Dazkırı ilçelerini ziyaret etti. İlk olarak Dazkırı’ya geçen Milletvekili adayı Özkaldı, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırladığı 19 Mayıs kutlamalarına katıldı. Gençlerin hazırladığı etkinliği izleyen Özkaldı, “Gençlerimize iyi bir gelecek hazırlamak için çalışıyoruz. Yeni Türkiye’yi gençlerimizle birlikte kuracağız. 2002 yılı öncesi bizim çektiğimiz sıkıntıları genç kardeşlerimiz çekmeyecek” diye konuştu. Başmakçı ilçesinde esnaf ziyaretinde bulunan Özkaldı, “Esnaf ve sanatkarın yanında yer alan hükümetlerimiz, esnafımıza nefes aldıracak düzenlemelerde bulundu” diye konuştu.

 

YENİ TÜRKİYE’Yİ BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ

AK Parti Başmakçı İlçe Başkanı Ramazan Bozbaş tarafından karşılanan Milletvekili adayı Özkaldı, 19 Mayıs kutlamalarının ardından Başmakçı’ya bağlı köyleri ziyaret etti. İlçe Yönetimi Kurulu üyeleri ile İl Genel Meclis üyelerinin eşlik ettiği ziyaretlerde Milletvekili Özkaldı’ya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Başmakçı’ya ve köylerine DSİ Genel Müdürlüğünü görevi boyunca yaptığı çalışmalardan bahsetti. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile birlikte Afyonkarahisar’a hizmet yağdığını dile getiren Özkaldı, “Afyonkarahisar halkına hizmet etmek için yola çıktık. Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun söylediği gibi Yeni Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz. Yeni Türkiye’nin inşasında şehrimize yapılacak olan yatırımların takipçisi olacağız. Afyonkarahisar’lı vatandaşlarımıza hizmet borcumuz var. Bu borcu ödemek için yola çıktık” dedi. Özkaldı’ya köy ziyaretlerinde vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

DAZKIRI’YA 17 MİLYON TL TUTARINDA YATIRIM YAPTIK

Başmakçı’nın ardından Dazkırı ilçesine geçen Milletvekili adayı Akif Özkaldı’yı ilçe başkanı İsmail Şenoğlu ile yönetimi karşıladı. Dazkırı ilçesinde esnaf ziyaretinde bulunan Özkaldı, ilçeye yapılan yatırımları anlattı. Esnaf ziyaretinin ardından ilçeye bağlı köylere giden Milletvekili adayı Özkaldı, DSİ tarafından 2003 yılından 20014 yılına kadar 16 Milyon 345 bin 530 TL’lik yatırım yapıldığını dile getirdi. Dazkırı’da yatırımların ve hizmetlerin hızla devam ettiğine dikkat çeken Özkaldı, şöyle konuştu; “Dazkırı da çalışmalarımız hızla devam ediyor. Hasandede ve Darıca köylerinde taşkın koruma tesisleri tamamlandı. Hasandede iğdeli deresi de tersip bendi faaliyete geçti. Hasandede göleti ve sulaması ile ilçe merkezi içme suyu inşaatı devam ediyor. Planlama ve projesi hazırlanan işleri de yakınen takip ediyoruz. Dazkırı ilçemize önemli hizmetler yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz.”

 

21 TESİS FAALİYETE GEÇTİ

Başmakçı ve Dazkırı ziyaretlerinin ardından Sandıklı ilçesine geçen Milletvekili adayı Akif Özkaldı, ilçe merkezindeki çalışmaların ardından köyleri ziyaret etti. Sandıklı ilçe Başkanı Ahmet Mahmut Saylık ve yönetimi tarafından karşılanan Özkaldı, gittiği yerlerde vatandaşlar tarafından sevgi seli ile karşılandı. 2003 yılından bu güne kadar DSİ tarafından Sandıklı ilçesine 126 Milyon 119 bin 119 TL yatırım yapıldığını dile getirdi. 21 tesisin yapımını tamamlanarak faaliyete geçtiğini ifade eden Özkaldı, 15 tesisin inşaatının devam ettiğini, 11 tesisinde plan ve proje çalışmalarının sürdürdüğünü anlattı. Özkaldı, “Sandıklı ilçemize DSİ olarak gölet, sulama sistemleri, taşkın korumalar, sulama şebekeleri gibi yatırımlar inşa ettik. 21 tesisi tamamladık ve ilçe halkının hizmetine açtık. 15 tesisimizde çalışmalar hala devam ediyor. Allah’ın izni ile durmak yok yola devam” diyerek konuştu. Milletvekili adayı Özkaldı’ya ziyaretlerinde ilçe başkanları ve yönetimleri, il genel meclis üyeleri, gençlik ve kadın kolları üyeleri eşlik etti.