İL BAŞKANI YURDUNUSEVEN, “ÖZ YÖNETİM DİYE BİR ŞEY OLAMAZ”
İL BAŞKANI YURDUNUSEVEN, “ÖZ YÖNETİM DİYE BİR ŞEY OLAMAZ”
Okunma Sayısı: 1301

Her hafta Salı günleri düzenlenen basın değerlendirme toplantısında önemli açıklamalarda bulunan İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Öz yönetim’ diye bir şey olamayacağını, söyledi. Yurdunuseven, “Ülkemizin yönetim bellidir, Cumhuriyettir. Öz yönetim diye bir şey olamaz” dedi.

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İl Başkan Yardımcıları Hüseyin Tutumlu, Hüseyin Sezen ve Mustafa Ötken ile birlikte parti binasında haftalık basın değerlendirme toplantısı düzenledi. Toplantıda parti çalışmaları ve gündeme dair açıklamalarda bulunan İl Başkanı Yurdunuseven, tüm İslam Aleminin Mevlid Kandilini kutladı.  Milletvekili Av. Ali Özkaya ile birlikte yeni kadın doğum ve çocuk hastanesinde incelemelerde bulunduklarını anlatan Yurdunuseven, şöyle konuştu; “İnşallah üçüncü ayın sonunda da basın mensupları aracılığıyla tekrar vaatlerimizin neler olduğunu ve neleri gerçekleştirdiğimizi paylaşacağız. Geçtiğimiz hafta Milletvekillerimizden Ali Özkaya Afyonkarahisar’daydı. İnşallah bundan sonra da milletvekillerimiz mecliste ki yoğun tempolarından vakit bulup hafta sonları ilimize geldiklerin de vatandaşlarımızla görüştürüyor. Aynı zamanda Afyon'un sorunlarıyla ilgili neler yapılabileceği şeklinde bir çalışmamız oluyor.”

 

HASTANEDE İNCELEMELERDE BULUNDUK

Yeni kadın doğum ve çocuk hastanesinde Milletvekili Av. Ali Özkaya ile birlikte incelemelerde bulunduklarını ifade eden İl Başkanı Yurdunuseven, “Bu hafta sonu da Ali Özkaya ile birlikte yeni açılacak olan doğumevi hastanesini gezerek içeride ki durumu inceledik. Neler yapılabileceğini gözlemledik. Gerçekten milletvekilimizin de ifade ettiği üzere çok güzel bir hastane inşa edildiğini gördük. Resmi bir açılışın olup olmayacağı Sayın Başbakanımızın da katılıp katılmayacağı henüz netleşmedi. Ayrıca Milletvekilimiz Ali Özkaya Bey hafta sonu parti binamızda vatandaşlarımızla istişarelerde bulundu. Milletvekilimiz vatandaşlarımızın taleplerini alarak sorunlarını dinledi” diye konuştu.

 

HAFTALIK EYLEM PLANI HAYATA GEÇTİ

2015 yılının son basın toplantısın da geçen hafta bir önce ki haftadan söz ederken hükümetin 2016 yılı eylem planını hakkında haftalık, 3 aylık, 6 aylık ve bir yıllık periyotlarda bilgi verdiğini hatırlatan AK Parti İl Başkanı Yurdunuseven,  geçtiğimiz hafta aktardığı bir haftalık eylem planında yer alan konuların tek tek yerine getirildiğini söyledi. Yurdunuseven, şöyle konuştu; “Neler yapılacağına dair eylem planı Bakanlar Kurulu'ndan çıkartıldı. Lisans öğrencilerine verilen 350 TL'lik burs ücreti 450 TL'ye çıkarıldı. Çeyiz hesabı uygulaması açıklandı. 27 Yaşına kadar ilk evliliğini yapıp 25 bin TL biriktirme şartı ile düzenli ödeme yapması şartıyla devletimiz biriktirdiğinin yüzde 20'si kadarıyla bir destek olacak. Bunun açıklamalarını da yaptık. İnşallah şimdi önümüzde 3 aylık hedeflerimiz var. Eminim bunları da yerine getireceğiz.”

 

YÖNETİMİMİZ BELLİDİR VE CUMHURİYETTİR

İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, öz yönetim konusunda ki düşüncelerini açıkladı. ‘Öz yönetim’ diye bir şey olamayacağını, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yönetim şeklinin belli olduğunu belirten Yurdunuseven, “Ülkemizin yönetim bellidir, Cumhuriyettir. Öz yönetim diye bir şey olamaz. Gazeteci arkadaşlardan bir istirhamım var. Lütfen ben ne diyorsam onu anlayın. Kendi anladığınızı yazmayın. Ben ne söylüyorsam odur. Onun dışında bir şey ima ederek söylemiyor, net yazıyorum. Kendi anladığınızı başlık olarak lütfen atmayın. Yorumlarınızı başlık olarak atmayınız. Bu durumun gazeteciliğe sığmadığını bu vesile ile belirtmek istiyorum. Bunu özellikle rica ediyorum” dedi. İl Başkanı Yurdunuseven konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.