DERNEK BAŞKANI TOSKA “TÜRKİYE’YE SAHİP ÇIKMALIYIZ VE KIYMETİNİ BİLMELİYİZ”
DERNEK BAŞKANI TOSKA “TÜRKİYE’YE SAHİP ÇIKMALIYIZ VE KIYMETİNİ BİLMELİYİZ”
Okunma Sayısı: 4933

Bir dizi temaslarda ve ziyaretlerde bulunmak için Afyonkarahisar’a gelen Kosova-Prizren Suzi Derneği Başkanı Zeki Toska, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek, yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Toska, “Türkiye’ye sahip çıkmazsanız elden gider. Türkiye’nin kıymetini bilin” dedi. 

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven’i ve İl Yönetimini ziyaret eden Kosova-Prizren Suzi Derneği Başkanı Zeki Toska, İl Yönetim Kurulu toplantısına katılarak önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin kıymetinin bilinmesini isteyen Toska, bütün dünyanın gözünün Türkiye’de olduğunu belirtti. Toska, “Bizler Kosovalı olsak da gözümüz, gönlümüz burada. Siyaseti ile havası ile her şekilde sürekli Türkiye'yi gözetliyoruz. Çoğu kez haberlerde Balkanlar'dan soğukların geldiği haberine yer verilir. Ama her zaman öyle değil. Bazen sıcak haberlerde gelir. Sıcak dostluklar da gelir. Şükürler olsun Allah-u Teala bizlere bu dostluğu İslam şerefi ile müşerref ettiği için bu sıcaklığı verdi. Türkiye ekonomi de, kalkınma da en iyi başarıyı yakaladı. Fitne katliamdan daha şiddetlidir. Dünyanın gözü bugünkü Türkiye'de. Türkiye kuvvetli bir devlet olduysa vallahi billahi Kosova'da tamamen restore edilir. Sahip çıkmazsanız Türkiye elden gider. Ağabeyler Türkiye'nin kıymetini bilin.” dedi.

 

'KOSOVA TÜRKİYE'DİR, TÜRKİYE KOSOVA'DIR

Türkiye'ye Cenab-ı Allah'ın çok büyük bir nimet verdiğini kaydeden Zeki Toska, bu nimetin kıymetinin bilinmesi gerektiğini ifade etti. Kıymet bilinmesi gereken nimetin gönül bağlarının artık tamamen yerine oturması olduğunu söyleyen Toska, şöyle konuştu; “Elhamdülillah Kosova Türkiye'nin 82’nci ili oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan iken Sırbistan'ı ziyaret ettiğinde 'Kosova Türkiye'dir, Türkiye Kosova'dır.' demişti. Sonrasında bütün Sırbistan bütün gavur milleti ayağa kalktı. Dediler ki bu sözü geri çek. Kosova Türkiye, Türkiye Kosova olamaz. Olur, hem de oldu elhamdülillah. Oralara, bizlere İslam medeniyetini getiren ecdada minnettarız.”

 

TAHSİL ALLAH'IN EMRİDİR

Türkiye’nin Kosova bağımsızlığını kabul etmesiyle birlikte bir bayram yaşandığını belirten Dernek Başkanı Toska, “Kosova Türkiye'nin bir parçasıdır. Gönül parçasıdır. Cenab-ı Allah Türkiye'den razı olsun bizleri gavur zulmünden kurtardı. Bosna mezunu olarak merhum Aliya İzzet Begoviç'in talebelerinden birisiyim. Rahmetlinin medresesinde yetiştik. En azından 7-8 Balkan dilini biliriz. Rahmetlinin bize tavsiyesi 'Aman bilinçli Müslüman olun.' Hem tahsilli hem imanlı. Eğer bir Müslüman hem tahsilli hem de imanlı olduysa vallahi ona kimse fıstık satamaz. Kolay kolay onu aldatamaz ve sapkın yerlere götüremez. Tahsil Allah'ın emridir. Allah-u Teala İslam'ı bizlere bir hayat nizamı olarak göndermiş. Biz kendimizi Allah'a ne kadar vakfedersek o derece Müslüman’ız” şeklinde konuştu.