İL YÖNETİM KURULU TOPLANTISI BOLVADİN’DE YAPILDI
İL YÖNETİM KURULU TOPLANTISI BOLVADİN’DE YAPILDI
Okunma Sayısı: 1768

AK Parti Afyonkarahisar İl Yönetim Kurulu toplantısı Bolvadin ilçesinde yapıldı. Toplantıda konuşan Milletvekili Özkal, ilçelerden gelen talepleri yakından ilgilenerek, çözüme kavuşması konusunda gerekli girişimlerde bulunduklarını belirtti. 

 

Her ayın ilk yönetim kurulu toplantısını bir ilçede yapma kararı AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İscehisar’ın ardından bu ayın ilk İl Yönetim Kurulu Toplantısını Bolvadin İlçe Başkanı Halil İbrahim Sevim ve Belediye Başkanı Fatih Kayacan’ın ev sahipliğinde Bolvadin Heybeli Termal’de gerçekleştirdi. AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal’ın da katıldığı İl Yönetim Kurulu toplantısının açılış konuşmasını İlçe Başkanı Halil İbrahim Sevim yaptı. İl Yönetim Kurulu Üyelerini Bolvadin ilçesinde ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Sevim, 1 Kasım seçimlerinde yüzde 71,59 oy alarak, en çok oy alan ikinci ilçe olduklarını vurguladı. Sevim, “1 Kasım seçimlerinde Bolvadin ilçemiz 18 ilçe arasında ikinci oldu. Bakanımız Veysel Eroğlu, Milletvekillerimiz ve İl Başkanımız seçimlerin ardından teşkilatımıza teşekkür ziyaretine geldiler. Bu gün burada olarak bizleri gururlandırdınız” dedi.

 

TOPLANTININ HAYIRLI OLMASINI DİLERİM

AK Parti Afyonkarahisar İl Yönetimini ilçelerinde ağırlamanın sevincini yaşadıklarını söyleyen Bolvadin Belediye Başkanı Fatih Kayacan, toplantının hayırlara vesile olmasını diledi. Kayacan şöyle konuştu; “Toplantıyı yaptığımız bu tesisin otel kısmını daha yeni devraldık. Belediyemizin iştiraki tarafından yönetiliyor. Daha sağlıklı ve daha nitelikli ortamlarda sizleri ağırlamayı ümit ediyoruz. Eksiklerimiz var ise de kusura kalmayın ve tekrar Heybeli kaplıcalarımızı şereflendirdiğiniz için sizlere teşekkür ederim. Toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum.”

 

HER AYIN İLK TOPLANTISINI İLÇELERDE YAPACAĞIZ

Her ayın ilk toplantısını bir ilçede yapmaya başladıklarını söyleyen İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, ilk toplantıyı İscehisar’da gerçekleştirdiklerini vurguladı. Yurdunuseven, “Bizleri bu gün ağırladığınız için sizlere teşekkür ederim. İl teşkilatı olarak önümüzdeki 3 yıllık dönem içerisinde ve niye 3 yıllık diyorum. Mart 2019 yılında Belediye Başkanlığı seçimi olacak. Seçim olmayan 3 yıl içerisinde biz teşkilatlarımızı canlı ve diri tutmak istiyoruz. Teşkilatlarımızı ne kadar çok hareketlendirirsek bu ivme büyüyerek devam edecek. İl Başkanlığı olarak bir karar aldık. En azından ayda bir kez olmak üzere birer İl Yönetim Kurulu toplantımızı gerçekleştirelim. Yönetim kurulu üyelerimiz bir birlerini tanımış ve kaynaşmış olsun. O ilçemizde hangi sorun veya sıkıntı var ise neler yapılabileceği konusunda istişarede bulunalım diyerek ilçelerimizde toplantılar yapıyoruz. Geçtiğimiz ay ilk toplantımızı İscehisar ilçemizde gerçekleştirdik. İlçelerdeki toplantı sıralamasını oy oranına göre götürüyoruz. Bu gün hava güzel oldu. Hava müsaade etti ve Bolvadin ilçemizdeyiz. Hava şartlarının olumlu olduğu sürece ilçelerde toplantılar yapacağız. Zaman çabuk geçtiği için teşkilatlarımızın diri olması lazım. Dolayısıyla bizleri burada ağırladığınız için teşekkür ediyorum” dedi.

 

TALEPLERİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

İlçelerin taleplerini yakından takip ettiklerini belirten AK Parti Milletvekili Hatice Özkal, taleplerin yerine getirilmesi için gerekli çalışmaları yaptıklarını da ifade etti. Bolvadin teşkilatına ev sahipliğinden dolayı teşekkür eden Özkal, açıklamasını şöyle sürdürdü; “Bu gün burada olmaktan mutluluk duydum. Güzel bir ev sahipliği yapıyorsunuz. Bildiğiniz gibi Bolvadin’de yaptığımız seçim çalışmalarında vatandaşlarımız doktor problemini dile getirmişlerdi. İlçe teşkilatlarımızın ziyaretlerinde taleplerinin yer aldığı bir dosya ile geldiler. Taleplerin birinci sırasında doktor sıkıntısı yer alıyordu. Sağlık Bakanlığı ile yaptığımız görüşmeler sonrası Bolvadin ilçemizin doktor sorununu kısa bir süre içerisinde çözdük. Seçim çalışmalarında hep söylüyordum. Öğretmeni öğrenci çalıştırır. Onlar bu talepte geldiler ve bizde gerçekten ilgilendik ve iyi bir sonuçla sonuçlandı. Bunu sadece biz Bolvadin’e yapmadık. Diğer ilçelerimizin de taleplerini yerine getirmek için çalıştık. Sağlık Bakanlığı tarafından illere dağıtılan Uzman doktor konusunda Afyonkarahisar alabileceğinin en iyisini aldı. Bizlerde bu konu ile ilgili özel bir çalışma yürüttük.” Yapılan konuşmaların ardından İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, teşkilat çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Toplantıya Milletvekili Özkal ve İl Başkanı Yurdunuseven’in yanı sıra İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Bolvadin Belediye Başkanı Fatih Kayacan, İlçe Başkanı Halil İbrahim Sevim, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, il genel ve belediye meclis üyeleri katıldı.