MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI ÇELİKOĞLU, “DAVA DURUŞUMUZLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI ÇELİKOĞLU, “DAVA DURUŞUMUZLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Okunma Sayısı: 4227

AK Parti’den Afyonkarahisar Milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunan Rabia Çelikoğlu, parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile aday adaylığını kamuoyu ile paylaştı. Çelikoğlu, “Bizler de bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da Ak Parti dava duruşumuzdan doğru bildiğimiz yolda büyüklerimizin gösterdiği hedef doğrultusunda bedeli ne olursa olsun bir adım atmayacağız” dedi.

 

AK Parti’den Afyonkarahisar Milletvekili aday adaylı başvuruları geçtiğimiz Perşembe günü (3 Eylül) sona ermişti. AK Parti’den Milletvekili aday adayı olan Rabia Çelikoğlu, parti binasında gerçekleştirdiği basın toplantısı ile aday adaylığını kamuoyuna duyurdu. Konuşmasına son günlerde yaşanan terör olaylarına değinerek başlayan Milletvekili aday adayı Çelikoğlu, büyük bir üzüntü içerisinde olduğunu belirtti. Çelikoğlu, “Sizlerin de son günlerde arta terör saldırısından dolayı millet olarak çok üzüntülüyüz. Acımız çok büyük. Şehitlerimize Allahtan rahmet yakınlarına Allahtan sabrı cemil diliyor acılarını paylaştığımı belirtmek istiyorum. Ülkemizin ve milletimizin hassasiyetleri ihtiyaçları her zaman bireysel menfaatlerimizden önce gelmelidir” diyerek konuştu.

 

HİZMETLERE OMUZ VERMEK İSTİYORUM

“AK Parti Türkiye’nin geleceği ve gelişmesi için bir dava şuurunda hareket etmektedir” diyerek konuşmasına devam eden Çelikoğlu, neden aday adayı olduğundan da bahsetti. Çelikoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Yüce Allah bizi sandık müşahitliğinden bugünlere kadar getirdi. Gerek aile meclisinde gerekse dostlarımızla yaptığımız istişareler neticesinde 26. Dönem Milletvekili Aday Adaylığı için başvurumu yapmış bulunmaktayım. Bu bizler için ülkemizin değerlerini yükseltmek adına gerektiğinde genç hareketin ne tür girişimlerde bulunabileceğinin bir göstergesidir. Bizler de bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da Ak Parti dava duruşumuzdan doğru bildiğimiz yolda büyüklerimizin gösterdiği hedef doğrultusunda bedeli ne olursa olsun bir adım atmayacağız. Bu güne kadar görev aldığım büyük küçük sivil toplum örgütlerindeki tecrübelerime güvendiğim, büyüyen gelişen yeni Türkiye’ye omuz vermek dava şuurunda vatanımızın gücünü dosta düşmana göstermek bayrağımızın inmemesi ve toplumda karşılığının olduğunu hissettiğim için şu sancılı zamanda bir söz olarak elimi taşın altına koyarak aday adayı oldum. Allah nasip ederse sizlerin teveccühü ile bu kutsal görevi alnımın akıyla yerine getirmek istiyorum.” Milletvekili adayı Çelikoğlu, konuşmasının ardından açıklamasına katılan davetliler ve basın mensuplarıyla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Toplantıya AK Parti Merkez ilçe Yönetim Kurulu üyeleri, İl Genel Meclis üyeleri, ailesi, yakınları ve partililer katıldı.