MİLLETVEKİLİ ÖZKAYA, “GENÇLİĞE YATIRIM GELECEĞE YATIRIMDIR”
MİLLETVEKİLİ ÖZKAYA, “GENÇLİĞE YATIRIM GELECEĞE YATIRIMDIR”
Okunma Sayısı: 2505

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Afyonkarahisar’a yapılacak yatırımlara yönelik girişimlerini sürdürüyor.

 

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya Afyonkarahisar’dan gelen belediye başkanları tarafından ziyaret edildi. Afyonkarahisar Şuhut İlçesi Karaadilli Belediye Başkanı Ahmet Yaman, Bolvadin İlçesi Özburun Belediye Başkanı Asım Kızılarslan, Sinanpaşa İlçesi Taşoluk Belediye Başkanı Murat Öner, Tınaztepe Belediye Başkanı Adem Yetişkin, Serban Belediye Başkanı Abdurrahim Aktoprak, Afyonkarahisar Merkez İlçeye bağlı Nuribey Belediye Başkanı Kazım Kaya, Erkmen Belediye Başkanı Memduh Kuş Milletvekili Özkaya’yı ziyaret etti.

 

ÖZKAYA VE BAŞKANLAR KASAPOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

Milletvekili Ali Özkaya ve belediye başkanlarından oluşan heyet Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu ziyaret ederek Belediyelerine ilişkin taleplerini bizzat iletme fırsatı buldular. Özkaya’nın ve Belediye Başkanlarının girişimleri ve takipleri sonucu; Belediyelerde bulunan okulların bahçelerine sentetik çim saha yapılması, basketbol ve voleybol alanları yapılması; Söz konusu belediyelerde bulunan amatör spor kulüplerine 10.000,00-TL ödenek aktarılarak desteklenmesi; Belediyelerce projelendirilecek spor tesisleri ile ilgili verilebilecek desteklerin belirlenmesi ve müşterek çalışılması konuşularak Spor Toto Teşkilat Başkanlığınca mutabakata varıldı. Söz konusu yatırımlar ile gençlerin sportif alanlara kavuşması, sosyalleşmeleri ve sağlıklı bir yaşama sahip olmaları yönünde hizmet edilmesi amaçlanmıştır.

 

SPOR TESİSLERİ İNŞA EDİLİYOR

Milletvekili Av. Ali Özkaya “AK Parti’nin iktidara geldiği 2002 döneminden itibaren her alanda yapılan yatırımlar ile ülkemizin vizyonu değişmiş ve Büyükşehirlerden Köylere kadar ülkemizin her bir bölgesine hizmet görülmüştür ve götürülmeye de devam etmektedir. Metropollerde Büyükşehirlerde yaşayan vatandaşların yararlandığı ve sahip olduğu bütün imkanların köylerde ve kasabalarda yaşayan vatandaşlarında sahip olması ve yararlanması hükümet olarak misyonumuzdur. 2005 yılından itibaren Spor Toto Teşkilatının spor tesislerine yapmış oluğu yatırımların toplamı 262.901.954,67.TL’dir. Bu yatırımlarülkemizin her bir bölgesine yapılmıştır. Milletvekili olarak Afyonkarahisar’ın yapılacak olan tesislerden ve spor alanlarından mümkün olduğu ölçüde en yüksek payı alması için elimden geldiğince girişimlerimi sürdüreceğim” şeklinde beyanda bulundu.