SEÇİM İŞLERİ BAŞKANI SEZEN “1 MİLYON TEŞKİLAT GÖREVLİSİ SANDIKLARDA GÖREV ALACAK”
SEÇİM İŞLERİ BAŞKANI SEZEN “1 MİLYON TEŞKİLAT GÖREVLİSİ SANDIKLARDA GÖREV ALACAK”
Okunma Sayısı: 3623

Sandıklara teşkilat olarak sahip çıkmaya devam edeceklerini dile getiren İl Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Hüseyin Sezen, “Seçim günü Türkiye genelinde sandıklarda 1 Milyon ve Afyonkarahisar da 8 bin teşkilat mensubu görev alarak ve sandıklara sahip çıkacağız” dedi.

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı haftalık basın toplantılarına devam ediyor. İl Başkan Yardımcıları Hüseyin Sezen ve Mustafa Ötken, parti çalışmaları ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundular.  Parti çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğine dikkat çeken İl Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Ötken, “Her hafta düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz basın toplantılarına devam ediyoruz. Öncelikle geçtiğimiz Pazar günü teşkilatımızla birlikte 62. İl Danışma Meclis toplantısını düzenledik. İl Başkanımız İbrahim Yurdunuseven’in açılış konuşmasının ardından belediye başkanımız, il genel meclis başkanımız ve milletvekillerimiz birer konuşma yaptılar. Toplantının basına kapalı bölümünde Bolvadin ilçe belediye başkanı Fatih Kayacan bey’de 18 aylık dönemde yaptığı hizmetleri dile getirdi. Geçtiğimiz Pazartesi günü İl Başkanımız, Milletvekillerimiz, teşkilat mensuplarımız AK Parti Genel Merkezimiz tarafından Ankara Arena Spor Salonunda düzenlenen Milletvekili aday tanıtım törenine katıldılar. Yoğun bir katılımla gerçekleşen aday tanıtım toplantısı renkli görüntülere sahne oldu” diyerek konuştu.

 

ADAY TANITIM TÖRENİ BAYRAMIN 3. GÜNÜ YAPILACAK

Kurban bayramının 3. Günü bayramlaşma ve milletvekili aday tanıtım töreninin yapılacağını belirten Tanıtım Medya Başkanı Mustafa Ötken, törenin kapalı spor salonunda düzenleneceğinin altını çizdi. Ötken, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bilindiği gibi bölgemizde 5 Milletvekili adayımız var. Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu birinci sıra adayımız. Av. Ali Özkaya ikinci, Hatice Dudu Özkal üçüncü, Mehmet Koca dördüncü ve Cengiz Sağlam’da 5 Milletvekili adayımızdır. Kurban bayramının 3. Günü saat 14.00 de kapalı spor salonunda Milletvekili aday tanıtım ve bayramlaşma töreni düzenleyeceğiz. Törenimize vatandaşlarımızı ve teşkilat mensuplarımız davetlidir. Sözlerime son verirken, sizlerinde bayramlarını en içten dileklerimle kutluyorum”

 

1 MİLYON TEŞKİLAT GÖREVLİSİ SANDIKLARDA GÖREV ALACAK

Ülke genelinde sandıklarda 1 Milyon ve Afyonkarahisar’da 8 bin teşkilat mensubunun görev alacağını duyuran İl Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Hüseyin Sezen, yurt dışındaki seçmenlerin 8 Ekim’de oy kullanmaya başlayabileceğini ifade etti. Sezen şöyle konuştu; “YSK’nın açıkladığı takvime göre 8 Ekim Perşembe günü yurt dışı seçmenlerimiz oy kullanmaya başlayabiliyorlar. Yurt dışı temsilciliklerinde ve yurt içinde 30 gümrük kapısında oy kullanabiliyorlar. Afyonkarahisar’da da yurt dışından hemşerilimizin olması münasebeti ile Eskişehir Tepebaşında yurt dışı seçmen sandığında 1 Kasım saat 17.00’e kadar oy kullanabilirler. Yurt dışı temsilciliklerinde ise 25 Ekim’e kadar oy kullanma işlemleri devam edecektir. Yaklaşık yurt dışında 2 Milyon 900 bin seçmen var. Yurt içinde ise 55 Milyon’a yakın seçmenimiz var. Seçim günü Türkiye genelinde sandıklarda 1 Milyon ve Afyonkarahisar’da 8 bin teşkilat mensubu görev alarak ve sandıklara sahip çıkacağız. 4 Ekim Pazar günü Genel Merkezimiz tarafından seçim beyannamemiz açıklanacak. 7 Haziran’a nazaran seçim beyannamesinde müjdelerle birlikte değişiklikler var. Seçim startımızı bayramın 3. Günü saat 14.00 de kapalı spor salonunda Bakanımız Veysel Eroğlu’nun katılımıyla aday tanıtım töreni düzenlenecek. Bu vesile ile milletimizin Kurban bayramını en içten dileklerimle kutlarım.”  Yapılan konuşmaların ardından basın toplantısı sona erdi.