AK PARTİ’DE MÜJDE GELENEĞİ DEVAM EDİYOR
AK PARTİ’DE MÜJDE GELENEĞİ DEVAM EDİYOR
Okunma Sayısı: 5508

Orman ve Su İşleri Bakan Veysel Eroğlu, dini ve milli bayramlar nedeniyle verdiği müjdelere Kurban Bayramında da devam etti. Bakan Eroğlu, bu güne kadar 140 müjdenin 90 adetini tamamladıklarını ve 50 adetinde çalışmaların devam ettiğini vurguladı.

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı binasında düzenlenen basın toplantısı ile Kurban bayramı dolayısıyla 5 yeni müjdeyi Milletvekilleri ile birlikte açıklayan Bakan Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’a yatırım ve hizmet etmeye devam edeceklerini vurguladı. Parti binasında yoğun bir katılımla gerçekleşen basın toplantısının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, “Partimiz halkına verdiği sözleri yerine getirdi. Temeli atılan bir tesisin veya bir projenin takipçisi olarak kısa sürede hayata geçmesini sağladı” dedi. AK Parti döneminde ülkeye yağan yatırım ve hizmetlerden Afyonkarahisar’ın da yararlandığını belirten Yurdunuseven, “Millete hizmet yolunda çalışmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada müjdelerimiz devam edecek. Sayın Bakanımızın önderliğinde bu güne kadar 140 müjde verildi ve bunların 90 adeti hizmete geçti. Allah’a hamdolsun ki verdiğimiz sözlerin her zaman arkasında olduk” dedi.

 

140 PROJENİN 90 ADETİ HİZMETE AÇILDI  

İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven’in ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Veysel Eroğlu, müjde geleneğinin devam ettiğine dikkat çekti. Bakan Eroğlu, “Bilindiği gibi dini ve milli bayramlarda müjde veriyoruz. Bu gelenek bozulmadı. Şuana kadarda 140 müjdeye ulaştık. Bunlar normal yatırımlar dışında söz verdiğimiz bir takım tesislerin ve projelerin müjdesidir. Afyonkarahisar’ımız acısından çok büyük önemli yatırımlar var. Kurban bayramı vesilesi ile de 5 yeni müjde daha açıklıyoruz. Müjdelerin ilkini ben açıklıyorum. Afyonkarahisar da sulanmadık arazi bırakmayacağız. Sinanpaşa ilçemize bağlı Yörükmezarı köyünde regülatörü ve sulama sistemi Ekim ayı içerisinde ihalesi yapılarak inşaatına başlanılacak. Projenin maliyeti 4 milyon TL’dir. 370 dekar zirai arazi basınçlı borulu sistemle sulamaya açılacak. Son 113 yılda Afyonkarahisar da 483 bin dekar araziyi sulayarak toprafa can verdik. Böylece çiftçimize yılda 482 milyon TL zirai gelir artışı sağladık” diye konuştu.

 

AFYONKARAHİSAR’A 5 YENİ PROJE DAHA

Bakan Veysel Eroğlu’nu ardından Milletvekili Halil Ürün, Ali Özkaya ve Remziye Sıvacı ile İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven’de birer müjde açıkladılar. Bakan Eroğlu’nun açıkladığı müjdenin dışında Milletvekilleri ve İl Başkanı Yurdunuseven’in kamuoyuna duyurduğu müjdeler ise şunlardır; “Emirdağ Davulga ve Aşağıkurudere Taşkın koruma, Sandıklı Yayman, Daylık, Ürküt, Celiloğlu, Yavaşlar ve Alagöz köyleri taşkın koruma ve dere ıslahı, Ağaçlandırma, toprak, muhafaza ve erozyon kontrolü çalışmaları ile Hocalar ilçesi Akçadere köyü taşkın koruma tesisi ile Hocalar Çok programlı Anadolu lisesi.”