BAKAN EROĞLU İLÇE ZİYARETLERİNE ÇAY VE SULTANDAĞI İLE DEVAM ETTİ
BAKAN EROĞLU İLÇE ZİYARETLERİNE ÇAY VE SULTANDAĞI İLE DEVAM ETTİ
Okunma Sayısı: 11261

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ilçe ziyaretlerini Çay ve Sultandağı ilçelerini ziyaret ederek resmi bayramlaşma törenlerine katıldı. Çay ve Sultandağı ilçe halkının bayramlarını kutlayan Eroğlu, PKK terör örgütünün inlerinde tespit edilerek vurulduğunu söyledi.

 

Kurban bayramı dolayısıyla resmi ve parti bayramlaşma törenlerine katılan Bakan Veysel Eroğlu’na, Milletvekilleri Ali Özkaya, Halil Ürün ve Remziye Sıvacı, İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, Milletvekili adayları Hatice Dudu Özkal, Mehmet Koca ve Cengiz Sağlam yaptı. Bakan Veysel Eroğlu beraberindeki heyetle birlikte ilk olarak Çay ilçesini ziyaret etti. AK Parti Çay ilçe Başkanı Ali Çelikbaş ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanan Bakan Eroğlu, daha sonra ilçe meydanındaki resmi bayramlaşma törenine katıldı. Burada bir konuşma yapan Bakan Veysel Eroğlu, PKK terör örgütüne yönelik yapılan operasyonların devamının geleceğini vurguladı. Eroğlu, “ANKA insansız hava araçlarını yaptık. İyi ki yapmışız, bakın onlardan aldığımız istihbaratla bu PKK terör örgütünün inlerini, inin kapısına varıncaya kadar tespit edip o noktada vuruyoruz.  Türkiye böyle güçlüdür. Ama gücü aziz milletimizden alıyoruz. Terörle mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Türkiye güçlü bir ülkedir” dedi. Bakan Eroğlu’nun konuşmasının ardından protokol üyeleri ilçe halkıyla bayramlaştı.

 

HER ZAMAN SİZLERİN YANINDAYIZ

Çay ilçesinin ardından Sultandağı’na geçen Bakan Eroğlu ve beraberindeki heyet ilçe ziyareti öncesi Yeşilçiftlik Beldesinde vatandaşlarla buluştu. AK Parti Sultandağı ilçe Başkanı Metin Kumcu ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Yeşilçiftlik Belediye Başkanı Şemsettin Kol tarafından karşılanan Bakan Eroğlu ve beraberindeki heyet daha sonra belde halkıyla bir araya geldi. Belde bulunan iş yerlerini ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet eden Bakan Eroğlu, “Her zaman Yeşilçiftlik beldemize önem veriyoruz. Yeşilçiftlik’e ne yapılması gerekiyorsa yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

 

EROĞLU’NA İLÇE HALKI YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Yeşilçiftlik Beldesinin ardından Sultandağı ilçesindeki resmi bayramlaşma programına geçen Bakan Veysel Eroğlu’nun Vali Hakan Yusuf Güner ve protokol üyeleri karşılandı. Sultandağı ilçe halkının yoğun ilgi gösterdiği Bakan Eroğlu, resmi bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada AK Parti’nin icraatlarını ve ekonomi alanında yapılan yatırım ve hizmetleri dile getirdi. Bakan Veysel Eroğlu, Sultandağı ilçesindeki bayramlaşma merasiminde yaptığı konuşmada, AK Parti'nin icraatlarını anlattı ve ekonomi alanında destan yazdıklarını söyledi.

 

SİLAH VE MÜHİMMAT ÜRETMEYE BAŞLADIK

Dünyada yaşanan ekonomik krizlere rağmen Türkiye'de kriz yaşanmadığını dile getiren Bakan Eroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü;  “Yine dört dörtlük büyüdük. Peki, dünyada özellikle geçmişte savunma sanayiye ait araçlar gereçler, askeriyenin silah ve mühimmat ihtiyacı yurt dışından temin ediliyordu. Şimdi bunu kim yapıyor? Türkiye yapıyor. Son 13 yılda yapılan yatırımlar ülkemizin kalkınmasını sağladı. Yapılan bu yatırımlardan Afyonkarahisar’mız da faydalandı. Bu güne kadar dini ve milli bayramlarda 140 müjde açıkladık. Bunların 90 tanesi hizmete açıldı. 50 adetin de çalışmalar devam ediyor. Afyonkarahisar’ımıza ve ilçelerimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Tabi milletimizin takdiri neyse o, elbette o olacak ama özellikle siyasi istikrarın ne kadar önemli olduğu ortaya çıktı. Milletimiz inşallah sağduyusuyla gereğini yapacaktır. Bu vesileyle seçimlerin huzur içinde geçmesini temenni ediyorum.” Bakan Eroğlu yaptığı konuşmanın ardından protokol üyeleriyle birlikte vatandaşlarla bayramlaştı.