MEHMET KOCA “ÜLKEMİZ HUZURLU OLURSA GELİŞMEYE DEVAM EDERİZ”
MEHMET KOCA “ÜLKEMİZ HUZURLU OLURSA GELİŞMEYE DEVAM EDERİZ”
Okunma Sayısı: 6361

Türkiye’nin huzur ve güven ortamını bozmak için uğraşanların emellerine ulaşamayacaklarını dile getiren AK Parti Milletvekili adayı Mehmet Koca, “Türkiye güzel olursa Türkiye gelişirse, Türkiye huzurlu olursa Afyon gelişir ve huzurlu olur. Bu nedenle huzur ortamımızı bozmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz” dedi.

 

AK Parti Bolvadin İlçe Başkanlığı tarafından ilçe merkezinde düzenlenen Milletvekili aday tanıtım törenine Milletvekili adaylarıyla birlikte katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. Mehter takımının renk kattığı Milletvekili aday tanıtım töreni ve bayramlaşma programının açılış konuşmasını İlçe Başkanı Halil İbrahim Sevim yaptı. Sevim, birlik ve beraberlik içerisinde 1 Kasım seçimlerini geçmesini temenni etti. Sevim’in ardından Bolvadin Belediye Başkanı Fatih Kayacan’da kalabalığa hitap etti.

 

1 KASIM SEÇİMLERİ BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Milletvekili aday tanıtım töreni ve bayramlaşma programında konuşan Milletvekili adayı Hatice Dudu Özkal, ilk günkü heyecanla çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Özkal konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bugün burada sizlerle içinizden çıkmış bir kardeşiniz olarak bulunmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bolvadin Ak Parti’ye hükümetimize her zaman gereken desteği verdi. Ancak bu kez Türkiye’nin geleceği için, istikrar için daha çok destek vermemiz gerekiyor. 1 Kasım’da yapılacak seçimler Türkiye’nin geleceği açısından büyük önem taşıyor. Bu nedenle daha önce de canla başla çalışan tüm kardeşlerimiz bu seçimde de tüm özverileriyle ellerinden geleni yapacaklar. Afyonkarahisar’ın 5 milletvekili var. Ak parti’nin 5 milletvekilinin 5’i de sizlerin hizmet için burada. Bu yüzden bu kez daha coşkuyla, ilk günkü heyecanla 3 milletvekili değil 4-5 milletvekili ile Afyonkarahisar’ın Bolvadin’in 5 hizmet gönüllüsü olacak.”  

 

HEPİMİZ BU GEMİNİN İÇERİSİNDEYİZ

Milletvekili adayı Mehmet Koca, son dönemde ülke üzerinde oynanan oyunlara değinerek, huzuru kaçırmak isteyenlere müsaade etmeyeceklerini söyledi. Türkiye gelişirse, Afyonkarahisar’ın da gelişeceğini belirten Koca, “Siz Bolvadin’e, Afyon’a, Türkiye yapılanları görüyorsunuz. Türkiye güzel olursa Türkiye gelişirse, Türkiye huzurlu olursa Afyon gelişir ve huzurlu olur. Afyon gelişir ve huzurlu olursa Bolvadin gelişir, Bolvadin güzel olur ve Bolvadin huzurlu olur. Mesela ben Bolvadin’de yaşayan zengin biri olsam; ama ülkede huzur olmasa, anarşi olsa, işgal altında olsak zenginlik ne yazar. Dolayısıyla bayrağımızı dik tutacağız. Bayrağı indirmeyeceğiz, ezanı susturmayacağız, gayri safi milli hasılamızı 15 bin dolara çıkacağız. Bolvadin’de bu geminin içinde olduğu için daha güzel, daha iyi, daha ferah olacak. Tüm Afyonlu milletvekilli adaylarımla, kardeşlerimle birlikte Bolvadin’in 5 milletvekili adayı var. Nasip olursa Bolvadin’in 5 milletvekili olacak” diyerek konuştu.

 

BOLVADİN’E YATIRIM YAĞDI

Bakanlığının son 12 yılda Bolvadin’de destanlar yazdığının altını çizen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “2003-2015 yılları arasında Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bolvadin’e 55 Milyon’un üzerinde yatırım yaptı. 2003 yılından günümüze kadar inşaatı devam eden işler dahil olmak üzere Bakanlığıma bağlı DSİ ise bu yatırımın büyük bir kısmını gerçekleştirdi. Yapılan bu yatırımlarla Bolvadin’de sulanmadık arazi bırakmamak için çalışıyoruz. Bolvadin genelinde sulanan arazi miktarı İl Özel İdaresi ve DSİ tarafından, tamamlanan ve inşaatı devam eden sulamalar dahil olmak üzere 2003’te 28 bin 530 dekar iken 2014 yılında 55 bin dekara ulaştı” dedi.  Bakan Eroğlu, Bolvadin ilçesine yapılan yatırımları anlatmaya devam etti. Yapılan konuşmaların ardından Milletvekili adayları Bolvadin halkıyla kucaklaştı. Milletvekili aday tanıtım törenin Bakan Veysel Eroğlu, Milletvekilleri Ali Özkaya, Halil Ürün, Remziye Sıvacı,İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Milletvekili adayları Hatice Dudu Özkal, Mehmet Koca ve Cengiz Sağlam, ilçe ve belde belediye başkanları ile teşkilat mensupları katıldı. Millevtekili aday tanıtımı ve bayramlaşma programının ardından Bakan Eroğlu beraberindekilerle birlikte Milletvekili adayı Mehmet Koca'nın seçim bürosu açılışını gerçekleştirdi.