AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARINA EMİRDAĞ’DA COŞKULU KARŞILAMA
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARINA EMİRDAĞ’DA COŞKULU KARŞILAMA
Okunma Sayısı: 6173

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ilçe ziyaretlerini Emirdağ ile sürdürdü. AK Parti Emirdağ ilçe Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma programına katılan Eroğlu, Emirdağlı Milletvekili adayı Cengiz Sağlam’dan övgüyle bahsetti.

 

18 Eylül tarihinde Milletvekili listelerinin açıklanmasının ardından seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili adayları, ilçelerde bayramlaşma törenlerine katıldılar. Bakan Veysel Eroğlu’nun da yer aldığı ilçe ziyaretleri Emirdağ ile devam etti. AK Parti Emirdağ İlçe Başkanlığı tarafından ilçe merkezinde yapılan bayramlaşma töreni coşkulu bir şekilde gerçekleşirken Emirdağlı Milletvekili adayı Cengiz Sağlam’a ilçe halkı yoğun ilgi gösterdi. AK Parti Milletvekilleri Halil ürün, Ali Özkaya ve Remziye Sıvacı’nın yanı sıra Milletvekili adayları Hatice Dudu Özkal ve Mehmet Koca’nın da katıldığı bayramlaşma töreninin açılış konuşmasını ilçe Başkanı Serkan Koyuncu yaptı. Uzun yıllar sonra Emirdağ’dan bir Milletvekili adayının AK Parti listesinde yer aldığını ifade eden Koyuncu, “Bakanımız başta olmak üzere Milletvekillerimiz ve Milletvekili adaylarımızın yanındayız. Allah’ın izni ile Emirdağ’da büyük bir oy alacağız” diye konuştu.

 

EMİRDAĞ’DA SANDIKLARI PATLATACAĞIZ

Emirdağ ilçesine gönülden bağlı olduğunu ve her zaman Emirdağlı olmaktan gurur duyduğunu söyleyen Milletvekili adayı Cengiz Sağlam, Ankara’da çeşitli görevlerde bulunduğunu söyledi. Emirdağ’a ve Avrupa’da yaşayan Emirdağlılar ile yakından ilgilendiğini belirten Sağlam, “Bakanımız Veysel Eroğlu hocamla, Milletvekillerimizle, Milletvekili adaylarımızla ve teşkilatımızla birlikte Emirdağ’ımıza ve Afyonkarahisar’ımıza hizmet etmek için yola çıktık. İlk defa Emirdağlı olarak AK Parti listelerinde Milletvekili adayı olarak yer aldık. Allah’ın izni ile bizlere güvenen insanların güvenlerini boşa çıkarmayacağız. Emirdağ’da sandıkları Allah’ın izni ile AK Parti oylarıyla patlatacağız” dedi.

 

5 MÜJDENİN 2’Sİ EMİRDAĞ’IN

Bakan Veysel Eroğlu’nun Afyonkarahisar başta olmak üzere ülkenin her yerinde bir eserinin ve hizmetinin bulunduğunu söyleyen Milletvekili adayı Cengiz Sağlam, Eroğlu ile birlikte çalışmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi. Sağlam konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bakanımız gerçekten ilçemize, ilimize ve ülkemize ciddi yatırımlar yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Emirdağ ilçemize Bakanımız adeta hizmet yağdırdı. Kurban bayramı dolayısıyla açıklanan 5 müjdenin iki tanesi Emirdağ ile ilgiliydi. Bu da bakanımızın ilçemize ne kadar önem verdiğini gösteriyor. Allah’ın izni ile Bakanımız, Milletvekillerimiz, Milletvekili adaylarımız ve teşkilatımızla birlikte Emirdağ’ımıza ve ilimize hizmet etmeye devam edeceğiz.”

 

EROĞLU, SAĞLAM’DAN ÖVGÜYLE BAHSETTİ

AK Partili 5’inci sıra adayı Cengiz Sağlam’ı Emirdağ’a emanet ettiğini dile getiren Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Milletvekili Cengiz Sağlam’dan övgüyle bahsetti. Bakan Veysel Eroğlu, Belçika’da yaşayan Türk nüfusun büyük bölümünün Emirdağ’lıların olduğunu bu nedenle de Sağlam’a önemli görevler düştüğünü söyledi. Yurt dışındaki Türklerin, Türkiye’deki istikrarın önemini en iyi bilen olduğunu bildiğine inandığını belirten Bakan Eroğlu, “Yurt dışındaki kardeşlerimiz Türkiye’deki muazzam dönüşümü 12-13 yılda en iyi şekilde bizzat görenler. Bu bakımdan bütün yurt dışındaki vatandaşlarımıza şunu söylemek istiyorum bir oy dahi çok önemli. Gerektiğinde 1 oy iktidarı yakalamamıza vesile olabilir. Lütfen yurt dışındaki bütün vatandaşlar. Bakın gayet güzel şekilde yurt dışında oy kullanma imkanı açıldı. Ak Parti döneminde açıldı. Oylarını kullansınlar” diye konuştu.

 

OYLARINIZI TÜRKİYE’NİN BÜYÜMESİNDEN YANA KULLANIN

AK Parti’nin TBMM’de Avrupa’da yaşayan Türkler için de milletvekilliği oluşturmayı planladığını da aktaran Bakan Eroğlu açıklamasını şöyle sürdürdü; “Avrupa’da da milletvekili adaylarımız olabilecek yakın bir gelecekte. Böyle bir düşüncemiz vardı. Şu anda bunun için bir kanun gerekiyor. Hazırlıklar yapılıyor ve biz de bunu arzu ediyoruz. Avrupa milletvekillerimiz de olsun arzu ediyoruz. Bunu gönülden istiyoruz çünkü onların Türkiye Büyük Millet Meclisine katkıları mutlaka çok büyük olacaktır. Bu yüzden bütün yurt dışındaki kardeşlerime şunu söylüyorum. Mutlaka giderek oylarını kullansınlar. Tabii oylarını istikrardan yana ve Türkiye’nin büyümesini yana kullanmalarını istiyoruz.” Yapılan konuşmaların ardından Bakan Eroğlu ve beraberindeki heyet ilçe halkı ile bayramlaştı. Bayramlaşma törenine Bakan Eroğlu, Milletvekilleri Halil Ürün, Ali Özkaya ve Remziye Sıvacı, Milletvekili adayları Hatice Dudu Özkal, Mehmet Koca ve Cengiz Sağlam, İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İl Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, İl Gençlik Kolları Başkanı Dilek Hanım Çengel, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, ilçe ve belde belediye başkanları, ilçe başkanları ile teşkilat mensupları katıldı.