MİLLETVEKİLİ ADAYI ÖZKAL, SANDIKLI İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ
MİLLETVEKİLİ ADAYI ÖZKAL, SANDIKLI İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ
Okunma Sayısı: 15759

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili adayı Hatice Dudu Özkal, seçim çalışmaları kapsamında Sandıklı ilçesini ziyaret etti. Özkal, “Haydi Bismillah diyerek çalışmalarımıza başladık. 2002 yılında başlayan hizmet kervanı 1 Kasım’da kaldığı yerden devam edecek” dedi.

 

18 Eylül günü Milletvekili aday listelerinin belli olmasının ardından seçim çalışmalarına başlayan AK Parti Milletvekili adayı Hatice Dudu Özkal, Sandıklı ilçesine çıkarma yaptı. Sandıklı ilçe merkezindeki esnafları ziyaret eden Özkal, vatandaşlarla sohbet etti. Kapı kapı dolaşarak 1 Kasım seçimlerinde vatandaşlardan destek isteyen Milletvekili adayı Özkal’a kadınlar yoğun bir ilgi gösterdi. Ziyaret ettiği esnaf ve evlerde büyük bir coşkuyla karşılanan Özkal, “Haydi Bismillah” diyerek çalışmalara başladıklarını ifade etti. Yıllarca AK Parti teşkilatında çeşitli kademelerinde görev yaptığını söyleyen Milletvekili adayı Özkal, “2002 yılında başlayan hizmet ve yatırım kervanına 1 Kasım’da kaldığımız yerden devam edeceğiz. Millete hizmet yolunda son 13 yıldır projeler üreterek hayata geçiren partimiz 1 Kasım’dan itibaren hizmetine devam edecek” dedi.

 

KADINLARIMIZIN SİYASETTEKİ YERİ ÖNEMLİ

İlçe ziyaretleri kapsamında esnafların ardından kapı kapı dolaşarak vatandaşlarla buluşan Milletvekili adayı Hatice Dudu Özkal, AK Parti’nin milletin efendisi değil hizmetkarı olan bir parti olduğunu vurguladı. AK Parti’nin her zaman milletini ve ülkesini düşünen bir parti olduğunu söyleyen Özkal, Avrupa ülkelerinden bile daha önce kadınlara seçme ve seçilme hakkının verildiği Türkiye'de kadınların elinin siyasete değmesi gerektiğini belirtti. Milletvekili adayı Özkal, “Kadının siyasetle ilgilenmesi bir toplumun demokrasisi demektir, özgürlüğü demektir, uygarlığı demektir, kültürü demektir. Gelecek yalnız erkeklerin, yalnız kadınların değil, bütün insanlığın geleceğidir. Bu nedenle kadınların siyasetle ilgilenmesi geleceğin büyük güvencelerinden biridir. Kadınların siyaset alanındaki varoluşları hepimizin geleceği için güvencedir. Bu konuda sonuç olarak ben de diyorum ki; Eğer istersek biz bunu da başarırız. Kazandığım bilgi ve tecrübe birikimini Afyon’umuzun ve ülkemizin istifadelerine sunmak üzere aktif siyaset hayatıma milletvekili, milletimin vekili olarak devam etme düşüncesi ve niyetindeyim” dedi.  Milletvekili adayı Özkal, konuşmasının ardından ziyaretlerine gün boyu devam etti. Özkal’a ziyaretlerinde Sandoıklı İlçe Başkanı Ahmet Mahmut Saylık, İl Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, İl Gençlik Kolları Başkanı Dilek Hanım Çengel, İl Kadın ve Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeleri, ilçe kadın ve gençlik kolları başkan ve yönetimleri, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, il genel meclis üyeleri ile teşkilat mensupları eşlik etti.