MİLLEVTEKİLİ ADAYI KOCA, STK TEMSİLCİLERİNİ ZİYARET ETTİ
MİLLEVTEKİLİ ADAYI KOCA,  STK TEMSİLCİLERİNİ ZİYARET ETTİ
Okunma Sayısı: 11749

1 Kasım tarihinde yapılacak seçimler öncesi çalışmalarına bütün hızıyla devam eden AK Parti Milletvekili adayı Mehmet Koca, Afyonkarahisar’daki Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) temsilcilerini ziyaret etti.

 

AK Parti’den Afyonkarahisar Milletvekili adayı olan Mehmet Koca, seçim çalışmalarına STK temsilcilerini ziyaret ederek devam etti. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Mehmet Mühsürler, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Çankaya, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mevlüt Ülker,  MÜSİAD Başkanı Ahmet Neoldum ve OSB Başkanı Bekir Yeşilay’ı ziyaret eden Milletvekili adayı Mehmet Koca, STK’ların toplumun önemli bir sesi olduğun ifade etti.

 

TERMAL YATIRIMLAR İSTİHDAMA KATKI SAĞLADI
İlk olarak ATSO Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret eden Koca, son 13 yılda ihracatın her geçen yıl kat kat arttığını söyledi. Ülkenin sanayi hacminin her geçen gün geliştiğine de değinen Koca, ATSO Başkanı Serteser’e çalışmalarında başarılar diledi. Koca, “Son yıllarda istihdama yönelik yapılan yatırımlar ilimizin gelişmesinde önemli bir rol oynadı. Bundan Ticaret ve Sanayi odamızın emeği büyüktür. Görüyoruz ki halen yatırımlar devam ediyor. Yapılan bu yatırımlar istihdama da büyük katkı sağladı. Özellikle de termal yatırımları var. Birçok ilde bile Afyonkarahisar’ımızdaki kadar 5 yıldızlı otel yok. Bu da yapılan yatırımların ne kadar önemli olduğunu gösteriyor” diyerek konuştu. Milletvekili adayı Koca’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Serteser, seçimlerin vatana millete hayırlı olmasını diledi.

 

İLİMİZE GÜZEL BİR TESİS KAZANDIRILMIŞ

ATSO’nun ardından ATB Başkanı Mehmet Mühsürleri de makamında ziyaret eden Milletvekili adayı Mehmet Koca, yeni yapılan Canlı Hayvan Borsasını yakından takip ettiğini ve Afyonkarahisar’a güzel bir tesisin kazandırıldığını vurgulayarak, Başkan Mühsürler’e teşekkür etti. Afyonkarahisar’ın gelişmesi için taşın altına elini koyan sivil toplum kuruluşlarının şehre büyük bir katkı sağladığını da vurgulayan Koca, “Sizlerin çalışmalarını yakından takip ediyorum. Afyonkarahisar’ımıza ve ülkemize güzel bir canlı hayvan borsası kazandırdınız. Bu tür projelere destek olmaya her zaman hazırız” diyerek konuştu.  Başkan Mühsürler, Milletvekili adayı Koca’ya odalarına yaptığı ziyaretten dolayı teşekkür etti.

 

KOCA TALEPLERİ DİNLEDİ

ATSO ve ATB’nin ardından sırasıyla, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Çankaya, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mevlüt Ülker,  MÜSİAD Başkanı Ahmet Neoldum ve OSB Başkanı Bekir Yeşilay’ı da ziyaret eden Milletvekili adayı Koca, oda başkanları ile sohbet ederek taleplerini dinledi. Koca’ya ziyaretlerinde İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser, İl ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve belediye meclis üyeleri eşlik etti.