ÖZKAYA, “YATIRIMCILARIN ÖNÜNÜN AÇILMASI İSTİHDAMA KATKI SAĞLADI”
ÖZKAYA, “YATIRIMCILARIN ÖNÜNÜN AÇILMASI İSTİHDAMA KATKI SAĞLADI”
Okunma Sayısı: 8492

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti. İstihdamın artmasına yönelik yapılan hamlelerden bahseden Özkaya, “Yatırımcıların önünün açılmasıyla ülkemizde istihdam artı. Bu artış ekonomiye büyük katkı sağladı” dedi.

 

1 Kasım seçimleri öncesi çalışmalarına bütün hızıyla sürdüren Milletvekili adayı Av. Ali Özkaya, İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ile birlikte ATSO Başkanı Hüsnü Serteser’i makamında ziyaret etti. Son yıllarda Afyonkarahisar’da istihdama yönelik artan yatırımların ekonomiye büyük katkı sağladığına değinen Milletvekili adayı Özkaya, özelliklede termal alanında yapılan yatırımlara değindi. Milletvekili Av. Ali Özkaya’nın ve İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren ATSO Başkanı Serteser, oda olarak yaptıkları çalışmalar ve faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

 

TEŞVİKLER İSTİHDAMI ARTTIRDI

2002 yılından itibaren artan ihracata Afyonkarahisar’daki sanayicilerin büyük katkı sağladığı ifade eden Özkaya, “Sizlerinde yakından takip ettiği gibi son 13 yıldır hizmet ve yatırımların yanında ihracat rakamlarımızda arttı. 2023 hedefi olarak belirlenen 500 Milyar Dolar ihracat hedefine ulaşmak için sanayicimiz ve iş adamımız büyük bir gayret sarf ediyor. Hükümetlerimiz yaptığı teşvik paketleri ile yatırım yapmak isteyen işverenlerin önünü açtı. Yapılan bu destek ve teşvikler ülkemizdeki istihdamı artırırken, bir taraftan da ihracatın artmasına destek sağladı. Afyonkarahisar’ımız da mermer, yumurta ve gıda üretimi ile ihracata önemli derecede katkı sağladı. Ayrıca termal yatırımlarla yatak kapasitesi artarak, şehrin ekonomisine katkı sağlandı. Birçok ilde bile ilimizdeki kadar 5 yıldızlı termal otel yok. Termal suyun şifası ve iş adamlarımızın yatırımları ile ilimizde gelişti ve gelişmeye de devam edecek” dedi. Yapılan konuşmaların ardından ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.