KANDEMİR: DAVAYI EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDEN SEZEN’E TEŞEKKÜR EDERİM
KANDEMİR: DAVAYI EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDEN SEZEN’E TEŞEKKÜR EDERİM
Okunma Sayısı: 14142

AK Parti’de ‘İnandığın yolda yürü’ sloganı ile gerçekleşen 7. Olağan kongre sürecinin son kongresi Dinar ilçesinde büyük bir coşku ile fiziksel mesafe kurallarına uyularak gerçekleşti. Kongrede konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, “Davayı en iyi şekilde temsil eden, dava şuuru ile il başkanlarımız arasında çok müstesna bir yeri olan benim de çok sevdiğim yakın çalışma arkadaşlarımdan, inşallah önümüzdeki dönemlerde daha yakın çalışacağımız değerli il başkanım Hüseyin Sezen’e çok teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum” dedi.
 
AK Parti Dinar ilçe kongresi yoğun bir katılım ve coşku ile gerçekleşti. Kongreye Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, İl Başkanı Hüseyin Sezen, İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi, milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, belediye başkanları, AK Parti ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.
 
“2023’e emin adımlarla yürüyelim istiyoruz”
 
Kongrede ilk konuşmayı İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi yaptı. Çelebi, “AK Parti kongreleri sizlerin bugün oluşturduğu gibi bizlere birliğimizi ve beraberliğimizi hatırlattığı günlerdir. AK Parti kongrelerinde bayrak değişimi yapılır ama bu bayrak değişimi ‘ben niye orada değilim, ben niye yönetim kurulu üyesi olmuyorum. Biz başka birini istemiştik, olmadı’ sözlerinin yerine ‘Burada enerjimizi tazeleme konusunda görevi kim alırsa alsın biliyoruz ki bu bayrağı en üstte taşıma gayreti içinde olacak’ sözlerinin duyulduğu kongrelerdir. Teşkilat mensuplarımızın isminin önünde herhangi bir ek takılı olmadan yazmadan her zaman bu teşkilatın yanında ve arkasında oldunuz. AK Parti Dinar’da ne kadar güçlü olursa, Dinar’da ne kadar birliğimizi beraberliğimizi artırabilirsek Afyon’da o kadar güçlü olacağız. Afyon’da ne kadar güçlü olursak AK Parti olarak Türkiye’de o kadar güçlü olacağız ve Türkiye güçlü oldukça Cumhurbaşkanımızın uluslararası siyasette gücü de o denli fazla olacak. Birleşmiş Milletler kürsüsünde dünyadaki bütün mazlumların hakkını, sessiz yığınların sesini daha gür duyuracak. Bu kongre ile yeniden bir Besmele çekip 2023’e doğru emin adımlarla ve hep birlikte yürüyelim istiyoruz” dedi.
 
“Kongreler partilerin bahar aşısıdır”
 
AK Parti Dinar ilçe Başkanı İdris Er de “Kongreler siyasi partilerin bayram günleridir. Bayramlar ise elbette coşkunun ve heyecanın doruğa çıktığı günlerdir. Kongreler aynı zamanda bir siyasi partinin kurumsal kimliğinin iyice pekişmesinin ülkeye hizmet yolunda üretilecek çabalar ve fikirlerinin bir kurum çatısı altında projelerine dönüştürülmesinin adıdır. Kongreler bir bahar aşısıdır. Siyasetçiler kongreleri genellikle bir bayrak yarışına benzetirler. AK Parti’de ise kongrelerin kazananı olur ama kaybedeni olmaz. Kongrelerde yeni isimler ortaya çıkabilir. Bir önceki dönemde yönetim içinde bulunanların bir kısmı değiştirilebilir ya da yenilen görev alabilirler ancak ne olursa olsun sonuçta her kongre bir başlangıçtır, bir tazelenmedir. AK Parti ailesinin kıymetli mensupları bu kongreden elde ettiğimiz heyecan coşku ve tazelenme ile hep birlikte yeni hedeflerimize yürüyeceğiz” ifadelerine yer verdi.
 
En büyük projemiz Menderes
 
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı da 3 Nisan’da göreve geldikleri ve daha bir gün geçmeden 4 Nisan’da Dinar’ın acıyan yarası mezbahanın kapalı olması nedeniyle nasıl açılması gerektiği ve nasıl faaliyete geçirilmesi gerektiği derdine düştüklerini kaydetti. Sarı, “4 Nisan sabahı ekiplerimizle birlikte projelerimizi hazırladık. 1 Ekim’de de resmi açılışını yapmak üzere faaliyetine başladık. Şükürler olsun Dinar’da kasap esnaflarını Keçiborlu’ya gitmekten kurtuldu. Yeni Sanayi içme suyu programımızı yaptık ve şükürler olsun onu da götürdük. 3. Projemiz sahipsiz sokak hayvanları rehabilitasyon merkezini açmaktı. Bazı eksikler de ve ihale sürecinden dolayı biraz geciktik ama bunu da yaptık. Şu anda Milli Parklardan ruhsatını aldık. Valilik olurunu aldık, inşallah ayın 1’inde aybaşında sizlerle birlikte açacağız. 30 yıldır milli bayramları kutlayacak tören yapacak bir Cumhuriyet Meydanı bile yoktu ve hükümet binamızın avlusunda törenler yapılıyordu. Biz adına yakışır şekilde Cumhuriyet Meydanı’nı düzenledik ve halkın hizmetine açtık. Geldiğimizden bugüne kadar en önem verdiğimiz altyapı içme suyu kanalizasyon ve içme suyunda da şu anda yüzde 85 durumdayız. Dinar’ın su sorunu çözdük. Seçim beyannamesinde olmamasına rağmen hizmete geldiğimizden beri bazı eksikliklerin olduğunu biliyorduk. Yollar dar ve trafik sıkışıktı. Bunun mutlaka genişlemesi gerektiğini fark ettik ve bunun için de gerekli çalışmaları yaparak yollarımızı genişlettik ve medeniyetin ilk aşaması olan şehir merkezimizi asfaltla buluşturduk. Şimdi sırada engelli vatandaşlarımıza kadınlarımızın kızlarımızın ve erkeklerimizi engelsiz bir şekilde yürüyebilecek kaldırım yapmayı hedefliyoruz. Menderes projesinin ilk adımı için 6 milyon ayırdık. İnşallah ihaleye çıkacağız” ifadelerine yer verdi.
 
“Bütün ilçelerimiz en iyi yatırımları hak ediyor”
 
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de “Ben il başkanlığım döneminde bu bölgede hep çalışkan ilçe başkanları ile çalıştım. Yaşar Hocam, Metehan başkanım, Burhanettin Başkanımla birlikte çalıştık. Çok güzel hizmetler verdiler ve büyük bir çalışma sergilediler. Bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Ben yeni seçilen başkanımın da bu hizmetleri artırarak devam edeceğinden şüphem yok. Çalışkan bir başkanımız var. Ankara’da güçlü milletvekillerimiz var. Bu uyumumuz olduğu sürece Dinar başta olmak üzere bütün ilçelerimiz en iyi yatırımları hak ediyor. Belediye başkanımıza da çok teşekkür ediyorum. Kongrenin hayırlara vesile olmasını diliyor hepinize saygılar sunuyorum” dedi.
 
Erdoğan eşittir Türk milleti
 
“Değerli hemşerilerim kongreler gerçekten kardeşliğin pekiştiği devam ettiği birlik ve beraberliğimizin zirve yaptığı günlerdir” diyen milletvekili İbrahim Yurdunuseven de şöyle konuştu: Burada geçmişte bu bayrak yarışında bayrağı taşımış değerli ilçe başkanlarım var. Bu birlik ve kardeşlik hiç bozulmasın, her daim yolumuza kol kola devam edelim. Çünkü biz bu davaya aşkla inandığımız sürece zaten bu bayrak en yüksekte dalgalanacaktır. Bu topraklar 25 Ağustos’u 26 Ağustos’a bağlayan gecede Kocatepe’den başlayan Kurtuluş savaşının ve 27 Ağustos’ta Afyonkarahisarımızın kurtuluşu ve akabinde 9 Eylül’de Yunan’ın İzmir’de denize dökülmesi ile biten bir savaşın şahididir. O günlerde savaştan çıkmış ülkemiz batılılara göre hasta adamdı. Türkiye el koymak sömürgeleri yapmak istiyorlardı ama aradan 100 yıl zaman geçti bakın 100 yıl önce karşımızda olan Yunanistan yine karşımızda, Fransızı, İtalyanı yine karşımızda. O hasta adam denilen devletler bir büyük devlet çıkardık. Yunan paçavrasında Sayın Cumhurbaşkanımıza bir insanın ağzına alınmayacak laf ediyorlar ki herhalde 9 Eylül’ü unutuyorlar. Fransız Başbakanı çıkıyor diyor ki ‘benim derdim Türk milleti ile değil Erdoğan’la.’ Kusura bakmasın ama Sayın Erdoğan demek Türk milleti demektir. Bu ülkenin 82 milyon vatandaşının %52 oyuyla seçilmişse Erdoğan eşittir Türk milletidir. O eski eski söylediğiniz hasta adam değiliz.
 
“2 buçuk yılda yapılan, 30 yılda yapılandan fazladır”
 
“Arkadaşlar bu büyük davada yolunuzu yürürseniz size her zaman her yerde görev var” diyen milletvekili Ali Özkaya da konuşmasında, “Mehmet Zeybek abimiz dün İl Başkanıydı. Bugün Belediye Başkanı. Burhanettin bey, bir önceki belediye başkanıydı. Bugün İl Genel Meclis Başkanı. İbrahim Bey İl Başkanı idi. Bugün milletvekili oldu. Bu kural hepimiz için geçerli. Eğer burada bu işe inanıyorsanız herkese görev herkese makam var. Allah yazdığını zaten nasip ediyor kimse engel olamaz. O sebeple büyük işler başardığını zaman mutlu oluyorsunuz. Dün burayı hazırlarken arkadaşlarla dedi ki ‘18 yılda birçok iş yapıldı ama ilk defa kaç tane müdürlük gelmiş yazın’ dedim. Hemen şurada SGK Müdürlüğü, ilk defa tarihinde Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, ilk defa Orman İşletme Müdürlüğü, ilk defa Devlet Demiryolları Yol Müdürlüğü, ilk defa Gar Müdürlüğü, ilk defa Fen Lisesi Müdürlüğü, ilk defa Yavuz Sultan Selim Lisesi Müdürlüğü, Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğü yani tam 15-16 tane ilk defa müdürlük gelmiş. Bir ilçede bir bölgede 6. Etap halinde yaklaşık 2000 TOKİ konutu yapmış en son Konak Mahallesi’ndeki 81 konutta 17 Kasım’da ihalesi var. 2000 konut ve bu konutların tamamının dağa taşa yapmışız. 1. sınıf deprem bölgesinde 1. sınıf tarım arazilerine değil 6 Kat 7 kat imar verelim de köşeyi dönelim diye değil, millet sağlam konutlarda huzur içinde otursun, doğalgazlı asansörlü konutlarda huzur içinde otursun diye 1200 lira taksitle 4 artı 1 dairede oturuyor. Sayın başkanım 1200 lira taksit, kiraya verirseniz aynı paraya bu konutlarda oturuyorlar. Bu büyük bir nimet. İYİ Parti’den seçilen arkadaş vardı. Şimdi dönüp soralım; Şu binayı ben yaptım diyecek bir tek bina varsa söylesin. En az 30 tane gayrimenkul sattı. Şu 2 yılda bir buçuk yılda yapılan 30 yılda yapılandan fazladır” ifadelerine yer verdi.
 
“83 milyona yıllardır özlediği özgüveni veren Erdoğan’dır”
 
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen de “İstanbul’da Gençlik Kollarında bu davaya gönül vermiş, hizmet etmiş olan bir kardeşiniz olarak o dönem Erkan başkanımızla da İstanbul’a çalışma fırsatı bulmuştuk. Bugün AK Parti’de en şerefli en onurlu görev olan il başkanlığı görevini yürütüyorum. Tabii ki ben bugün için bu görevi yürütüyorum ancak dün bir başkaları vardı, yarın da nasip olursa bir başkası olacak. Bugün için ben il başkanı olarak, sizler belediye başkanı olarak, mahalle temsilcisi olarak, seçim kurulu, sandık kurulu üyeleri olarak, herkes bugün için bu görevi bir hakkın yerine getirebiliyorsa en iyi AK Partili, en iyi dava adamı odur. Erbakan hocamızın da söylediği gibi bizim davamızda hiç kimse kendisi için yaşamaz herkes kardeşi için yaşar. Menfaati öldürmenin de bir tek yolu budur. Evet bugün biz mazlum ve mağdur coğrafyaların sesi, dünyanın lideri Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın her daim yanında olacağız. Afyon’da güçlü olacağız, Ankara’da güçlü olacağız ve tüm dünyada güçlü olacağız. Kıymetli dostlar Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde %50 artı bir ile iktidar olunuyor. Biz o artı bir oya talibiz. Biz sadece AK Parti olarak insanların oyuna değil gönüllerinde de talibiz. Dolayısıyla biz her şeyi bir tarafa bırakıp AK Parti için mazlum ve mağdurlar için en önemlisi ümmet için gece gündüz demeden koşturmak durumundayız. Bugün Amerikan seçimlerinde Joe Biden kalkmış ne diyor; Biz muhalefeti destekleyerek Recep Tayyip Erdoğan’ı indirmek zorundayız. Trump ne diyor; Sen bu işi beceremezsin Recep Tayyip Erdoğan çok iyi bir satranç oyuncusudur. Bu işi ben yaparım diyor. Evet kıymetli arkadaş bu ciddi bir ölçüdür. Amerika Birleşik Devletleri seçimleri dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan üzerinden şekilleniyorsa bu büyük güç olduğumuzun karşılığıdır. Biz 2001 yılından önce el pençe divan duranların lider denildiği günlerden bu günlere geldik. Türkiye Cumhuriyeti’nin 83 milyon vatandaşına bilaistisna daha özgüvenli veren kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.  
 
“100 sene sonra yad edilecek bir ekibin parçasıyız”
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir de “Yol yürürken dünü, bugünü, ilerinin ilhamını çok daha gerilerden alan bir siyasi hareketin temsilcileriyiz. AK Parti tabelasını 19 sene önce asmış ama değerlerini Hz. Peygamberin yolundan ilham alarak oluşturmuş bir siyasi harekettir. Bizler Türkiye’nin dört bir tarafında gayret gösteren bu büyük ailenin fertleri, aşkla, inançla, heyecanla vefayla bu yolda yürüyoruz. Bizler ‘eğer yürüdüğünüz yollar konforlu ise kaybolmuşsunuz’ demektir diye hisseden bir siyasi hareketiz. Düne kadar bu millete istikamet çizenler, şuradan yürüyeceksiniz, şu yolu takip edeceksiniz diyenlere kendi yolumuzu kendimiz çizeriz diyen bir liderin arkasında siyaset yapıyoruz. Tayyip Erdoğan’la siyaset yapmanın omuzlarımıza yüklediği yükün bilincindeyiz. Diyoruz ki Türkiye büyüdükçe, Türkiye güçlendikçe, Türkiye iddiasını artırdıkça kuşatma daha kesinleşecek. Dün hasım olanlar, nasıl hısımının yanındaysa çok daha kolay bir araya gelecekler. 2023 seçimlerinin zor bir seçim olacağını biliyoruz. İnşallah ittifak olarak Milliyetçi Hareket Partisi ve Büyük Birlik Partisi ile birlikte el ele gönül gönüle 2023’te Türkiye’yi çok daha güzel yarınlara taşıyacağız. Fakat kolay olmayacak bunu biliyoruz. Yalan seviciliği ile bilinen bir muhalefet var. Maalesef daha kötüsü yalanı adeta elbise gibi üzerine giymiş çok kolay yalan söyleyen, onu da ısrarla devam ettiren bir muhalefet var. Hatırlayın Biz Barış Pınarı harekatı’na başlarken ne işiniz var orada diyorlardı. Türkiye’nin son 20 senesinde milletin yanında durmadılar. Milletin yanında durmayacaklar, çünkü bunlar ayaklarını bu topraklara, gözlerini bu millete, kalplerini gönüllerini ve zihinlerini bu milletten ziyade başka bir istikamete çevirmiş muhalefettir. Biliyoruz ki kötü kuytuda bekler. Fırsatını bulursa aramıza giriyor. Fatih’in askerleri İstanbul surlarının önünde bir müjdeye mazhar olmanın heyecanı ve motivasyonu ile bulunuyorlardı ama bir şey bilmiyorlardı, yıllar sonra hayır duası ile anılacaklarını… Bugün Türkiye hakkın mücadelesini veren yeni bir siyaset dilini inşa ediyor. Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde inşa ediliyor. Belki ismimiz hatırlanmayacak ama 100 sene sonra hayırla yad edilecek bir ekibin parçasıyız” dedi.
 
Sezen’e, Eroğlu’na, Özkaya’ya ve Yurdunuseven’e teşekkür
 
“Ben burada Afyonkarahisar milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum” diyen Kandemir şöyle konuştu; Benim için çok önemli bir değer olan Ali Özkaya abimiz, değerli bakanımız sadece Afyonun değil Türkiye’nin değil, dünyanın en önemli isimlerinden bir tanesi Veysel Eroğlu, efendiliği ile örnek aldığım İbrahim Yurdunuseven milletvekilime çok çok teşekkür ediyorum. Afyonkarahisar çok müstesna değerler yetiştiriyor. Bir teşekkür de davayı en iyi şekilde temsil eden, dava şuuru ile il başkanlarımız arasında çok müstesna bir yeri olan benim de çok sevdiğim yakın çalışma arkadaşlarımdan, inşallah önümüzdeki dönemlerde daha yakın çalışacağımız değerli il başkanım Hüseyin Sezen’e çok teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum. Böyle kardeşlerimiz bizler için hep işin içerisinde olacaklar, daha güzel yerlerde olacaklar biz hep birlikte bu hareketi büyütmeye devam edeceğiz. Ankara’da kendi illeri için durmadan çabalayan, koşturan ve mücadele veren milletvekillerimizin çabaları takdire şayandır. İl Başkanımızın duruşu ve mücadelesi de Türkiye geneline bakıldığında en dikkat çeken başarılı İl Başkanları arasındadır. Kendisi takdire şayan bir seçim geçirmiş ve başarılı bir sayfa açmıştır. Kendine bu noktada teşekkürlerimi sunuyorum.
 
“AK Parti 18 yıl boyunca muazzam işlere imza attı”
 
Son konuşmayı ise milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu yaptı. Eroğlu konuşmasında, “Kongrelerimizin berekete, birlik ve beraberliğe, kardeşliğimizin daha da pekişmesine vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ederim. Ben Cumhurbaşkanımızın yanında 1992 yılında çalışmaya başladım. Belediye başkan adaylığı döneminde başladığımız bu yolculuğumuz hala sürüyor. Siyaset akademisinin ilk kuruluşunda İl Başkan Yardımcısı Ali Yılmaz Örnek vardı. Onunla birlikte gerçekten 2500 kardeşimizi orada tamamen eğitimden geçirmiştik. Bu eğitim çok faydalı oldu. Çünkü herkes birbirini tanırdı. Onların çoğu ya milletvekili oldu ya Belediye Başkanı ya İl Genel Meclisi Başkanı vesaire. Burada şunu söylemek istiyorum; O zaman SHP’liler demişti ki Recep Tayyip Erdoğan gümbür gümbür geliyor. 1994’te dünya liderimiz büyükşehir belediyesini gümbür gümbür kazandı. Şimdi burada bir hususu belirtmek istiyorum kazandığı zaman malum CHP’nin o zamanki partisi SHP var ya ne dedi biliyor musunuz; İyi ki bunlar kazandı. Çok kısa zamanda Haliç’in bataklığında kaybolup gelecekler. Çünkü o zaman belediye iflas etmiş, iki buçuk milyar dolar borç var. Hiçbir yatırım yok, susuz, fakir, çöp dağları arasında yaşamını sürdürmeye çalışan insanlar vardı. Cumhurbaşkanımız böyle bir İstanbul’u aldı e kısa sürede en az 2 binden fazla tesis açtı. Borçları ödedi ve neticede daha sonra AK Parti’yi şehrimizde kurdu. Çünkü Afyonkarahisar şehitler diyarı, kahramanlıklar diyarıdır. O zamandan bu zamana kadar gerçekten AK Parti özellikle 18 yıl yönetimde muazzam işlere imzasını attı” ifadelerine yer verdi.
 
Kongrede mevcut başkan İdris Er güven tazeledi.