AK PARTİ’DE VİDEO KONFERANSLI TEŞKİLAT BAYRAMLAŞMASI
AK PARTİ’DE VİDEO KONFERANSLI TEŞKİLAT BAYRAMLAŞMASI
Okunma Sayısı: 29913

AK Parti’de her yıl Taş Medrese’de düzenlenen teşkilat bayramlaşması bu yıl koronavirüs nedeniyle video konferans yoluyla gerçekleşti. Burada konuşan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen teşkilat mensuplarının bayramlarını kutlayarak Türkiye’nin koronavirüs sonrası şahlanışa kalkacağını ifade etti.
 
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar İl Başkanlığı, Ramazan Bayramı nedeniyle teşkilat bayramlaşması düzenledi.
 
Koronavirüs nedeniyle Taş Medrese yerine video konferans düzenlendi
 
Her bayram Gedik Ahmet Paşa Medresesi (Taş Medrese) bahçesinde gerçekleşen teşkilat bayramlaşması bu kez koronavirüs nedeniyle video konferans yoluyla yapıldı. Programa, İl Yönetim Kurulu üyeleri, ilçe başkanları, belediye başkanları, Kadın ve Gençlik kolları başkanları ve yönetimi, İl Genel Meclis üyeleri ve milletvekilleri katıldı. AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, teşkilat mensupları, belediye başkanları ve il genel meclis üyelerinin bayramını video konferans yoluyla kutladı. Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile birlikte Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk ve Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan da video konferans yoluyla birer konuşma yaparak teşkilat mensuplarının bayramlarını kutladı. 
 
“Hassasiyetlere riayet edersek alnımızın akıyla çıkarız”
 
Burada konuşan Başkan Sezen, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği gibi; Salgın sonrası siyasi ve ekonomik olarak yeniden yapılanacak dünyada, Türkiye’nin gücü, zenginliği, refahı çok daha yükseklere taşınacaktır. Bu süreçte hep birlikte toplum olarak dikkatli davranır, kurallara uyar ve birtakım hassasiyetlere riayet edersek alnımızın akıyla çıkmamız mümkündür. Salgın dönemi gösterdi ki, çok güçlü denilen ülkeler içe kapandılar ve ellerindeki sınırlı imkânlara sıkı sıkıya sarıldılar. Oysa Türkiye kendi ihtiyaçları ile birlikte dünyanın en güçlü denilen ülkeleri ve onların yanında dost ve kardeş birçok ülkeye yardım elimizi uzattık” dedi.
 
Sosyal koruma kalkanı kapsamında 73 milyon lira destek
 
Sezen konuşmasında, “Afyonkarahisar’da da sosyal destek programı kapsamında hane başına bin lira olmak üzere 45 bin 721 haneye 45 milyon 721 bin lira destek verdik. Kısa çalışma ödeneği kapsamında da 14 bin 017 çalışana 21 milyon 057 bin 552 lira destek verdik. Nakdi ücret desteği kapsamında da 4 bin 468 kişiye 2 milyon 241 bin 523 lira destek verdik. İşsizlik ödeneği kapsamında da 3 bin 942 kişiye 4 milyon 429 bin 308 lira destek sağladık. Toplamda 73 milyon 449 bin 384 lira destek verdik. Burada belediyelerimiz de ciddi anlamda vatandaşlarımıza destek sağladı” ifadelerine yer verdi.