“BİZİM KONGRELERİMİZDE SANDALYE VE YUMRUKLAR DEĞİL, DEMOKRASİ KONUŞUR”
“BİZİM KONGRELERİMİZDE SANDALYE VE YUMRUKLAR DEĞİL, DEMOKRASİ KONUŞUR”
Okunma Sayısı: 26046

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen ilçe ve il kongreleri öncesi Gazete 3’e bir açıklama yaptı. Sezen “Bizim kongrelerimizde sandalye ve yumruklar değil, demokrasi konuşur” dedi.
 
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen, kongreler öncesi bir açıklama yaptı. Sezen açıklamasında, “AK Parti olarak 2020 yılında yeni bir döneme giriyoruz. Bu dönem, tazelenme, yenilenme ve muhasebe dönemidir. Yaptığımız ve yapacağımız çalışmalar ile teşkilat ve vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda gerekli neticeye ulaşacağımız inancındayım. Yeni dönemin başlangıç tarihi 22 Şubat Çarşamba, bitiş tarihi ise 26 Temmuz Pazar günü olacak. Belde kongrelerimizi tamamladık. Türkiye’de ilk belde kongresi şehrimizde Döğer’de yapıldı. Ardından da Erkmen ve Işıklar kongrelerini tamamladık. Sağduyu içerisinde sakin ve olması gerektiği gibi oluyor. İl kongreleri de 8 Ağustos’ta Cumartesi başlıyor, 29 Kasım Pazar’a kadar devam edecek” ifadelerine yer verdi.
 
“Hiçbir zaman ‘ben’ demedik”
 
“Bizde kongreler bayrak yarışıdır” diyen Sezen şöyle konuştu: “Bizim kongrelerimizde asla sandalyelerin havada uçuştuğunu, yumrukların konuştuğunu göremezsiniz, çünkü herkes bu bayrak yarışının bilincindedir. Bizde demokrasi konuşuruz. Bizim kongrelerimiz hesap ve çıkar üzerine yapılan kongreler değildir. Kongrelerimiz demokrasi havasında, kardeşlik havasında tek tek tamamlanır. Biz en güzel çalışmayı aramızda yaparak ortaya koyar ve neticelendiririz. Biz AK Parti’nin neferleri olarak hiç bir zaman ben demedik. Her zaman biz dedik. Milletin rızası ile her zaman yolumuza devam edeceğiz. Bizim için önemli olan milletin hayır duasıdır.”
 
“Malum partiden bir tavsiye duydunuz mu?”
 
Birilerinin sürekli dedikodu yaptığını ifade eden Sezen sözlerini, “Biz onlarla aynı seviyeye asla inmeyeceğiz. Bizim amacımız netice, sonuç üretmektir. Bu şehre her geçen gün ayrı bir yatırım yapılıyor. Gün geçtikçe daha büyüyen bir Afyonkarahisar var. Hükümetimiz yatırımcının önünü açıp yükünü azaltıyor. Ancak malum partinin bu şehre şu da olsun diye gelip bir tavsiyede bulunduğunu gördünüz, ya da duydunuz mu? Asla duyamazsınız. Çünkü onların Afyonkarahisar diye bir derdi telaşı yok” ifadeleri ile noktaladı.