BAŞKAN SEZEN’DEN MİLADİ YIL VE MEKKE’NİN FETHİ MESAJI
BAŞKAN SEZEN’DEN MİLADİ YIL VE MEKKE’NİN FETHİ MESAJI
Okunma Sayısı: 24187

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Mekke’nin fethinin işgal değil bir fetih olduğunu ifade etti. Bununla birlikte yeni miladi yıl mesajı da veren Sezen, “ülkemiz ve dünyada hayırlara vesile olmasını dilerim" dedi.
 
AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Mekke’nin fethi ve miladi yılın başlangıcı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Sezen mesajında, “Yeni yılın ülkemiz ve dünyada hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.
 
“Kalkınma sürecinin yeni başarılarla taçlanmasını dilerim”
 
Sezen, "Yeni ve büyük beklentilerle 2020 yılına giriyoruz. Yeni miladi yılın başta şehrimize ve tüm dünyaya barış huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. 2020 yılının, millet olarak hoşgörüden, birlik ve beraberlikten, sevgiden hiçbir şey kaybetmeden daha da arttırarak yaşanmasını dilerim. Ülkemizin teknoloji ve savunma sanayi olmak üzere başlattığı büyük hamlelerini 2020 yılında da kararlılıkla devam etmesini, istikrarlı büyüme ve kalkınma sürecinin kat kat artarak yeni başarılarla taçlanmasını temenni ediyorum" dedi.
 
Mekke’nin fethinin 1390. yılı
 
Sezen Mekke’nin fethi ile ilgili de bir açıklama yaptı. Açıklamasında, Mekke’nin Kur’an-ı Kerim’de şehirlerin anası diye zikredilen, âlemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirdiği şehir olduğunu ifade eden Sezen, “Dünyanın ilk mescidi ve kıblegahımız olan Kabe’nin bulunduğu şehirdir. Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) Mekke’den Medine’ye hicret ederken ‘Ey Mekke! Sen yeryüzünün en hayırlı ve bana en sevimli yerisin. Eğer çıkmak zorunda bırakılmasaydım, senden ayrılmazdım’ diyerek Mekke’ye olan sevgisini dile getirmiştir. Mekke'nin fethinin önemini özellikle genç nesle her yıl tekrar tekrar hatırlatmak gerekiyor. Gençlerimiz, mutlaka fetih kavramını anlamalıdır. Fetih ve işgal arasındaki farkı bilmeli, fetih aşkıyla yaşamalıdır. Biz sadece kendi bayramlarımızı kutlamalıyız” dedi.