BAŞKAN SEZEN’DEN TÜRKELİ GAZETESİNE KUTLAMA MESAJI
BAŞKAN SEZEN’DEN TÜRKELİ GAZETESİNE KUTLAMA MESAJI
Okunma Sayısı: 37012

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Türkeli Gazetesinin kuruluşunun 69. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Sezen gazetenin kurucusu Sadettin Aygen’i saygıyla andığını ifade ederek, yıllardır H. Hakkı Özsoy tarafından yönetilen ve geçtiğimiz günlerde işadamı Önder Artuk’a devredilen gazetenin çizgisini bozmadan yayın hayatını sürdürdüğünü ifade etti.
 
İlimizde 69 yıldır yayın hayatını aralıksız sürdüren Türkeli Gazetesinin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen, gazetenin kurucusu merhum Sadettin Aygen’i saygıyla anarken, gazeteyi Aygen’den devralan H. Hakkı Özsoy’u da tebrik etti. Sezen, son olarak gazeteyi H. Hakkı Özsoy’dan geçtiğimiz günlerde devralarak çizgisini bozmadan yayın hayatını sürdürmesine vesile olan işadamı Önder Artuk’a da hayırlı olsun dileklerini iletti.
 
Aygen’e vefa, Özsoy ve Artuk’a tebrik
 
Afyonkarahisar’da yarım asırdan fazla süredir yayın hayatını sürdüren Türkeli Gazetesi’inin bu yıl 69. Yıl dönümünü kutladığını dile getiren AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen, “Saygıyla andığımız merhum Sadettin Aygen tarafından 5 Aralık 1951 yılında kurularak medyada yer alan Türkeli Gazetesi, şehrimizin sevilen ve sayın işadamlarından H. Hakkı Özsoy tarafından devralınmış ve bugün de aynı çizgide yine şehrimizin sevilen işadamlarından Önder Artuk’a devredilerek yayın hayatını sürdürmektedir” dedi.
 
“Artuk’a hayırlı olsun”
 
Sezen mesajında, “Toplumsal konuları sütunlarına taşıyarak ses getiren, farklı düşüncelere yer vererek fikir özgürlüğüne ve Afyonkarahisar’a katkı sağlayan, yayın hayatı boyunca birçok ödülle taçlandırılan, başarıyı gelenek haline getiren; daima hakkın, haklının ve mazlumun yanında yer alan, okurlar tarafından da büyük bir beğeni ile takip edilen Türkeli Gazetesi, 69. kuruluş yıldönümünü kutluyor, gazeteyi devralan Sayın Önder Artuk’a da hayırlı olsun dilerim. Gazeteyi bugünlere getiren H. Hakkı Özsoy’u da tebrik ederim” ifadelerine yer verdi.
 
“Dizgicilerden muhabirlere hepsinin büyük katıkları var”
 
“Yerel medyada bir gazetenin 69 yıldır istikrarlı bir şekilde yayın hayatını sürdürmesi oldukça önemlidir” diyen Sezen, “Bunca sene ayakta kalabilmek, açıkçası istikrar ve güvenin bir yansımasıdır. Gazetenin çalışanlarının da büyük bir özveri ile çalıştığı aşikardır. Dizgiden, tasarıma, dağıtımdan, muhabirlere kadar bu güven ve istikrarda büyük katkıları olduğunu bir gerçektir. En büyük gücünü okuyucularından alan Türkeli Gazetesi’ni yakından takip ediyor ve nice 69 yıllar dilerim” ifadelerine yer verdi.