MİNİK SILA’YA BAŞKAN SEZEN VE MİLLETVEKİLİ YURDUNUSEVEN’DEN YARDIM ELİ
MİNİK SILA’YA BAŞKAN SEZEN VE MİLLETVEKİLİ YURDUNUSEVEN’DEN YARDIM ELİ
Okunma Sayısı: 37533

Yaşı küçük, dramı büyük olan minik Sıla Toptaş uzun süredir beynindeki timör nedeniyle tedavi görüyordu. Ancak tedavisinin sürmesi için bir üst hastaneye sevk edilmesi gerekiyordu. Aile çözüm bulamayınca AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen ve milletvekili İbrahim Yurdunuseven  ile görüşme yaptı. Bu görüşme sonucu helikopterle Ankara’da Çocuk Göğüs Yoğun Bakım Ünitesi olan bir hastanede tedavi gönderildi. Sıla şimdi sağlığına kavuşacağı günü iple çekiyor.
Halk gününde görüştü
12 yaşındaki Sıla Toptaş’ın 1 yaşından bugüne kadar hayat mücadelesi veriyor. Türkiye’nin bir çok ilinde bulunan Devlet ve Üniversite hastanelerine giden Sıla Toptaş son 18 aydır ise Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Beyin Servisinde tedavi görüyor. 11 yıldır gitmediği doktor kalmadığını söyleyen gözü yaşlı baba Mustafa Toptaş’ı, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen ve Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ile görüştü.
Sezen ve Yurdunuseven’e teşekkür
Başkan Sezen ve Milletvekili Yurdunuseven, halk gününde minik kızın babası Mustafa Toptaş ile görüşme yaptılar. Görüşme sonrası Yurdunuseven ve Sezen telefonla Sağlık Bakanlığına ulaşarak gerekenin yapılması konusunda girişimlerde bulundular. Milletvekili Yurdunuseven ve Başkan Sezen baba Toptaş’ı arayarak müjdeli haberi verdi. Sıla Toptaş hafta bitmeden helikopter ambulans ile Ankara’ya sevk edildi. Minik Sıla, Ankara’da Çocuk Göğüs Yoğun Bakım Ünitesi bulunan bir hastanede tedavi edilerek sağlığına kavuşmayı bekliyor. Baba Mustafa Toptaş ise Millektvekili İbrahim Yurdunuseven ve Başkan Sezen’e Sıla’nın yaşam mücadelesi konusunda verdikleri destek dolayısıyla teşekkür etti.