GÖNÜLLÜ AVUKATLAR SANDIK NÖBETİ İÇİN İSTANBUL’A GİTTİ
GÖNÜLLÜ AVUKATLAR SANDIK NÖBETİ İÇİN İSTANBUL’A GİTTİ
Okunma Sayısı: 35784

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı, 23 Haziran’daki İstanbul seçiminde bir kez daha usulsüzlük ve hırsızlık yaşanmaması ve sandıklara sahip çıkılması için Afyonkarahisar Barosuna kayıtlı avukatlarla seçim güvenliğini sağlayacak. Verilen eğitimlerle özellikle 31 Mart’ta iptale neden olan vakalar üzerinden bilgilendirilen avukatlar, sandıkların teslimine kadar görev yapacak.
 
Yarın yapılacak olan seçimde usulsüzlüklerin tekrar etmemesi adına işi sıkı tutan AK Parti İl Başkanlığı,
aralarında AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, İl Başkan Yardımcıları Talha Hüseyin Akkaya ve Selcen Hıdıroğlu ile birlikte İl Yönetim Kurulu üyelerinin de bulunduğu gönüllü bir grup avukata eğitim verdi.
 
Olası hatalarda sandık görevlileri uyarılacak
 
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı, İstanbul'da 31 Mart seçimlerinde yaşanan ve YSK'nın ‘seçimin yenilenmesi’ kararına dayanak oluşturan usulsüzlüklerinin bir kez daha yaşanmaması ve seçim güvenliğine katkı sağlamak için İstanbul’a çok sayıda avukat gönderdi. Gönüllü avukatları meslektaşları olan İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen uğurladı. Okullarda görev yapacak olan avukatlar, bu kapsamda sandık başında yaşanan olumsuz örnekler üzerinden sandık görevlilerini uyaracak. Bu şekilde 23 Haziran'da sayım sırasında en az hatanın yapılması sağlanacak.
 
Yapılan incelemelerde Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım'a verilen binlerce oyun geçersiz sayıldığı ortaya çıkmıştı. Birleştirme tutanaklarındaki kaydırma ve sözde hataların tespit edilmesiyle, iki aday arasındaki fark Yıldırım'ın lehine hızla kapanmıştı.