“İSTANBUL SADECE YİĞİT OLANLARIN BAŞ TACI BİR ŞEHİRDİR”
“İSTANBUL SADECE YİĞİT OLANLARIN BAŞ TACI BİR ŞEHİRDİR”
Okunma Sayısı: 34594

İstanbul belediye başkanlığı seçimlerinin yenilenmesi kararının ardından AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda İstanbul'a giderek Afyonkarahisarlılar ile bir araya gelen AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Pazar gününe kadar yoğun bir seçim mesaisi yapacak.
 
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, İl Yönetim Kurulu üyeleri, Afyonkarahisar’daki AK Parti, ilçe başkanları ve AK Partili belediye başkanları ile birlikte İstanbul'a çıkarma yaptı. Afyonkarahisarlı Dernekler ve Afyonkarahisar Marmara Dernekleri Federasyonu Başkanı Taner Bayrak ile görüşmelerde bulunan Sezen, Cumhur ittifakının adayı Binalı Yıldırım için destek istedi.
 
İstanbul’daki koordinasyonu da Sezen sağlıyor
 
Seçimler için İstanbul'da bulunan ilçe başkanları ve belediye başkanlarının koordinasyonu ile birlikte saha çalışmalarına ağırlık verdiklerini ifade eden Sezen, “Cumhur ittifakı halkımızı temsil eden bir iltifattır, birlik ve beraberlik ittifakıdır. Bu ülkede iki tane ittifak vardır. Biri Cumhur ittifakı diğeri de zillet ittifakı. Bu zillet ittifakına kimlerin destek verdiğine baktığınız zaman ortaya arkası görünmeyen karanlık bir tablo çıkıyor. Bir taraftan PKK terör örgütü, bir taraftan bunu siyasi kanadı HDP, bir taraftan Fethullahçı Terör Örgütü, gece gündüz demeden zillet ittifakına destek istiyor. Bu ittifakın içinde terör örgütleri var. Bu ülkede ne kadar terörist, ne kadar terör örgütü varsa içeride ve dışarıda hepsi bu ittifakın içerisinde birleşmiştir. Ülkesini seven insanlar, vatanını seven insanlar buna asla ve asla müsaade etmez” dedi.
 
“Tüm terör örgütleri zillet ittifakına destek istiyor”
 
“Ülkemiz ümmetin son kalesidir ve bu yüzden terör örgütleri tarafından hedef alınmaktadır” diyen Sezen açıklamasında, “Unutulmamalıdır ki AK Parti ve MHP’nin kurduğu Cumhur ittifakına karşı; CHP, İYİ Parti ve HDP’nin oluşturduğu zillet ittifakı kurulmuştur. Buna destek verenlere baktığınız zaman bir yanda PKK terör örgütünün azılı elebaşlarından eli kanlı katil Cemil Bayık, diğer yanda HDP'nin eş başkanları, başka bir yana baktığınız zaman 15 Temmuz akşamı alçak darbe girişiminde bulunan ve ülkemizi emperyalistlere işgali hazır hale getirmek isteyen FETÖ'nün önemli isimleri. Bunların hepsi de sözde adı millet ittifakı olan zillet ittifakına destek istiyor. Bizim mücadelemiz bunlara karşı bir mücadeledir. Bizim mücadelemiz yalancılara karşı verilen bir mücadeledir. Bu yüzden İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni halkımıza verdiği hizmetlerin devamı için kazanacağız. Öte yandan bir taraftan da İstanbul'da oy kullanacak olan ve çeşitli nedenlerle şehrimizde bulunan hemşerilerimizi de İstanbul'a götürüyoruz. Oylarını kullanan hemşerilerimizi geri şehrimize getiriyoruz. Bunun için de yüzlerce vatandaşımız partimize müracaatta bulundu. Bizler hiçbir müracaatı geri çevirmeden hepsinin oylarını kullanmalarını sağlayacağız. Şu sıralar İstanbul’da Afyonkarahisar rüzgârı esiyor diyebiliriz. Nereye gitseniz sahada çalışan bir AK Partili görürsünüz” ifadelerine yer verdi.
 
“Hasılı İstanbul, basit bir şahsiyete, vaatlerini yerine getirmeyen bir isme teslim edilemez”

Sezen sözlerini, “Atamız Fatih Sultan Mehmed’in rüyası, Eyyüb el Ensari’in emâneti, Efendiler efendisi Sevgili Peygamberimiz Muhammed Mustafa’nın (S.A.V) müjdesidir İstanbul. Ümmetin medarı iftiharı olan İstanbul unutulmamalıdır ki yıllardır ehli küfrün karın ağrısıdır. İstanbul İslam coğrafyasının incisi, Mekke’nin mirası, Medine’nin evladıdır. İstanbul,  Buhara’nın kardeşi, Kudüs’ün hâmisi, Bosna’nın ağabeyidir. Hasılı İstanbul, basit bir şahsiyete, vaatlerini yerine getirmemiş bir isme teslim edilmeyecek kadar kıymetlidir. İstanbul sadece yiğit olanların baş tacı bir şehirdir. Hırsızlıkla almaya çalıştıkları İstanbul çok kıymetli bir şehirdir. İnşallah bayrağı kaldığı yerden devralacak olan belediye başkan adayımız Binali Yıldırım, şehrimize hak ettiği değeri katacaktır” ifadeleri ile noktaladı.