AK PARTİ İL BAŞKANI SEZEN’DEN 23 NİSAN MESAJI
AK PARTİ İL BAŞKANI SEZEN’DEN 23 NİSAN MESAJI
Okunma Sayısı: 34799

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 99. yılını kutlamanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.
 
23 Nisan’ın Ulusal Egemenlik ile birlikte aynı zamanda bir çocuk bayramı olduğunu da ifade eden Sezen, çocukların da Cumhuriyetin bir teminatı olduğunu ifade etti.
 
“Çocuklarımızın daha iyi bir gelecekte yaşamaları için çalışıyoruz”
 
Ülkemiz çocuklarına iyi bir gelecek için gece gündüz çalıştıklarını kaydeden Sezen “AK Parti olarak ülkemizin ve çocuklarımızın daha iyi bir gelecekte yaşamaları için var gücümüzle çalışıyor ve çalışmaya devam ediyoruz. Çocuklarımız milletimizin umut çiçekleridir. Bu nedenle çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli ve mutlu bireyler olarak hayatlarına devam etmeleri en büyük isteğimizdir. Onlara iyi bir gelecek sunabilmek için hep birlikte çalışmalı, vatana millete hayırlı evlatlar yetiştirmeliyiz” dedi.
 
“Gazi Meclisimiz Cumhurbaşkanlığı sistemi ile çelikten bir zırha büründü”
 
Öte yandan yeni bir dönemin başlangıcı olan ve devletimizin temellerinin atıldığı 23 Nisan 1920 tarihinin milli egemenliğimiz açısından önemli bir tarih olduğu vurgusunu yapan Sezen sözlerini, “Türkiye Büyük Millet Meclisi, İstiklal Mücadelemizin başarıyla yönetildiği, hepimizin iftihar ettiği bir kurumdur. Gazi Meclisimiz, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile birlikte çelikten bir zırha bürünmüş, gerçek millet egemenliği tezahür etmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyadaki ilk ve tek çocuk bayramı olmakla birlikte Atatürk'ün çocuklara verdiği değerin en büyük göstergesidir” ifadeleri ile noktaladı.