“İLİMİZ HIZLI TRENLERİN KAVŞAK NOKTASI OLACAK”
“İLİMİZ HIZLI TRENLERİN KAVŞAK NOKTASI OLACAK”
Okunma Sayısı: 14883

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kütahya mitinginde yaptığı ‘hızlı tren istasyonu’ açıklamasının bazı kesimlerce kasıtlı olarak farklı yorumlandığını söyledi. Sezen açıklamasında, “Hızlı tren hattının Afyonkarahisar istasyonu Zafer Havalimanında olacak” ifadesini birileri siyasi fırsatçılığa dönüştürmek istemiş, bazılarının iştahını kabartmıştır. Hızlı tren ilimizde duracak ve hizmet verecek” dedi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kütahya mitinginde “Hızlı tren hattının Afyonkarahisar istasyonu Zafer Havalimanında olacak” sözlerinin fırsat olarak görülüp bir kesim tarafından siyasi malzeme yapılmasına AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen tepki gösterdi.
 
“Neresinden oy devşiririm diyerek el ovuşturuyorlar”
 
Sezen açıklamasında, “İlimiz, coğrafi olarak doğal bir kavşak noktası olması hasebiyle karayollarında olduğu gibi doğuyu batıya, kuzeyi güneye bağlayan bir konumdadır. Şehrimizin bu konumu karayollarındaki avantajı ile birlikte hızlı tren hattında da büyük bir kazanım sağlayacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Kütahya mitinginde yapmış olduğu konuşmasındaki ‘Hızlı tren hattının Afyonkarahisar istasyonu Zafer Havalimanında olacak’ ifadesini birileri fırsata dönüştürmek istemiş, konuyu siyasi malzeme olarak görüp oya devşirme çabalarına girişmişlerdir. Bazılarının iştahını kabartan bu açıklamanın, ‘neresinden oy devşiririm’ diyerek el ovuşturmaya başlayanlara ekmek çıkmayacağını belirtmek isterim” dedi.
 
“Hızlı tren Afyonkarahisar halkına büyük kazanımlar sağlayacaktır”
 
“Cumhurbaşkanımızın açıklamasından ‘Antalya - İstanbul hızlı tren hattında sadece Altıntaş'ta durak yapılacağı’ anlamının çıkarılması abesle iştigaldir” diyen Sezen, “Bilinmelidir ki bu hat üzerinde çok sayıda durak vardır ve bu duraklardan sadece bir tanesi Altıntaş’a yapılacaktır.  Bununla birlikte hızlı tren ilimiz merkezinde de duracak ve halkımıza hizmet verecektir. Henüz proje çalışmaları devam eden bu hattın 31 Mart yerel seçimleri öncesi sadece bir durağının siyasi malzeme haline getirmesi kimseye fayda sağlamaz. Antalya - İstanbul hattında ilimiz merkezinde bir durak olacak ve bu durak ile birlikte hızlı tren ilimize büyük faydalar sağlayacaktır. Yabancı turist ile birlikte günübirlik tatilcilerin sabah gelip, tarihi konaklarında yemeğini yiyip, termal tesislerde dinlenip akşam da alışverişini ederek evine dönecekleri bir il konumunda olacaktır. Böylelikle şehrimiz doğal bir çekim merkezi olacaktır” ifadelerine yer verdi.