KILIÇDAROĞLU’NUN ‘HATAY’DA BARAJ YOK’ YALANINA JET YANIT
KILIÇDAROĞLU’NUN ‘HATAY’DA BARAJ YOK’ YALANINA JET YANIT
Okunma Sayısı: 13797

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Hatay'da baraj yok" sözlerine Orman ve Su İşleri eski Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu cevap verdi. Eroğlu, “Kılıçdaroğlu bu konuda yanlış bilgilendiriliyor. Altı baraj da benim dönemimde inşa edildi” dedi.
 
AK Parti milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti’nin haftalık basın bilgilendirme toplantısı öncesi basın mensupları ile bir araya gelerek sohbet etti.
 
“6 baraj da kendi bakanlığım döneminde inşa edildi”
 
Milletvekili Eroğlu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Hatay mitinginde “Devlet Su işleri tarafından yaptırılan 6 baraj yalandır” ifadelerine yanıt verdi. Eroğlu, yanıtını barajın bulunduğu yerin internetten görüntüsünü ve noktasını gazetecilere göstererek verdi. Kılıçdaroğlu'nun da bu konuda yanlış bilgilendirildiğini kaydeden Eroğlu, “Altı barajı kendi bakanlığım döneminde inşa edildi. Hatay'ın memba kalitesinde suyu bu barajlardan elde edilen sudan karşılanıyor” dedi.
 
"Suyu içmese bile yüzünü yıkamıştır”
 
Basın mensuplarına Kılıçdaroğlu'nun Hatay'da yaptığı konuşmayı dinleten Eroğlu, "Kılıçdaroğlu Hatay'da bir konuşma yapıyor. Diyor ki 'Buraya saraydan birisi gelmiş' Ama kimi kastediyor bilemiyorum. Saray yok bizde Milletin evi var" diye konuştu. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını basın mensuplarına dinleten Eroğlu, "Senin danışmanın bu işte. Bende bütün Hatay milletvekillerine twitter'da paylaştım. Hatay'da şu kadar baraj var. 5 baraj bitti. Reyhanlı barajı da yeni bitti. Ben ayrılırken 5 baraj ve göletler yapmıştım. Antakya'nın suyu Büyük Karaçay denilen barajda temin ediliyor. İsteyenlere bu konuda bilgi notu iletebilirim. İsteyen basın mensuplarımızı Hatay'a götürebiliriz. Gitmek isterseniz belediyemiz araç tahsisi yapar. Sayın Kılıçdaroğlu'na barajların bulunduğu yeri gösteren haritayı da koydum. Kılıçdaroğlu'nun bunları söylemesi bildiğinden değil. Kılavuzu karga olanın burnu" diyerek tebessüm etti. Bir gazetecinin "Siz Hatay'ın suyunu Büyük Karaçay barajından geliyor demiştiniz? Sayın Kılıçdaroğlu o suyu içmedi?" sorusuna Eroğlu, "Suyu içmese bile yüzünü yıkamıştır. Sayın Kılıçdaroğlu google baksın. Sanırım bakmasını bilmiyor. Yanındakine soracağına google baksın" dedi.