“BÜTÜN SEÇİM BÖLGELERİMİZDE ADAYIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR”
“BÜTÜN SEÇİM BÖLGELERİMİZDE ADAYIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR”
Okunma Sayısı: 21637

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen beraberinde milletvekilleri ile birlikte aday adaylığı başvurusu yaptığı için görevinden ayrılan ilçe başkanlarının yerine atanan dört ilçe başkanına “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.  Ziyaretlerde konuşan Sezen “Bizim tüm seçim bölgelerindeki adayımız Recep Tayyip Erdoğan'dır” dedi.  
 
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile birlikte Sandıklı, Sinanpaşa, Şuhut ve İscehisar ilçelerinde ilçelere yeni atanan ilçe başkanlarına ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundular.
 
“Bütün ilçelerimizde zafer bizim olacaktır”
 
Ziyaretlerde konuşan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “Biz teşkilat adabı olan bir partiyiz. Tüm seçim bölgelerimizde adaylarımız açıklandı. İsimler üzerinde tartışmanın bir anlamı yok. Ben şunu söylüyorum; Her zaman bizim tüm seçim bölgelerindeki adayımız Recep Tayyip Erdoğan'dır.  Ben inanıyorum ki bu saikle, bu heyecanla inşallah bütün ilçelerimizde zafer bizim olacaktır. Seçim kazanmak yetmez, Sayın Cumhurbaşkanımızın bir koyduğu bir hedef var. Türkiye geneli %52'nin üzerinde bir oy olmamız lazım. ‘Seçim bizim’ demek bize yakışmaz. Aşkla, şevkle çalışmamız ve mücadele etmemiz lazım.  Tabii bu süreçte şimdi belediye ve il genel meclis üyeliklerinin tespiti var. Bunlar çok önemli. Bununla ilgili genel merkezimizin ve ilimizin kriterleri, esasları var. Bunları biz teşkilatlarımızda istişare edeceğiz. Bundan sonra gece gündüz demeden özellikle gönüllere girmek için 31 Mart'a kadar 76 günümüz var. Sizlerden istirhamım gece gündüz demeden bazı şeylerden fedakarlık ederek özellikle bütün ilçelerimiz için, Türkiye için, Cumhurbaşkanımız için çalışacağız. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.
 
“AK Parti belediyeciliği ekol belediyeciliğidir”
 
Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ise konuşmasında, “Bugün yeni atanan ilçe başkanlarımızın görevinde ‘hayırlı olsun’ dilemek için buraya geldik. Buradan seçim startını verelim diye buradayız. Bizim 59 tane belediyemiz var. Belediyelerin inşallah tamamını almayı hedefliyoruz. Bu anlamda gece gündüz demeden çalışacağız. Bizim AK Parti belediyeciliği bir ekol belediyeciliktir. Bu ekolün temelinde Sayın Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 1994 yılında İstanbul'da başlattığı hizmet belediyeciliğidir. İnşallah 2002'den sonra da halkımıza hizmet etmeye gayret ettik, mücadele ettik. Bundan sonra üzerine daha çok neler yapabiliriz onun gayretinde amacında olmamız lazım. Bu dönemki hedefimiz ‘gönül belediyeciliğidir.’ Hizmetlerimizi yapmaya devam edeceğiz ama bununla birlikte vatandaşımızın gönlüne gireceğiz. Gönül belediyeciliğini sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz. Üzerimize ne düşüyorsa yapacağız” ifadelerine yer verdi.  
 
“Siyasette silgi kullanma şansımız yok”
 
Milletvekili Ali Özkaya da adaylıkları ilan edilen ve yeni atanan ilçe başkanlarına ‘hayırlı olsun’ ziyaretlerinde bulunduklarını kaydederek şöyle konuştu: “Ben belediye başkan adayı kardeşlerimizi ve ilçe başkanlarımızı tebrik ediyorum. Bu önemli görevler milletin emanetleridir. Allah, bu emaneti bir hakkın yapmaya, vakti zamanı geldiğinde de alnının akıyla teslim etmeyi nasip etsin. Çünkü bu görev çok önemli bir kamusal görevdir. Millet bizi seçiyor, kamunun kaynaklarını doğru bir şekilde harcamayı ve kendisine hizmet etmeyi bekliyor. Hizmette AK Parti her daim çıtayı yükseltti. Bunu daha ileri götürmemiz gerekiyor. İlçelerimizde gece gündüz demeden çalışmalıyız. Siyasette herkese saygı duymak zorundayız. Bir parti hukuku varsa o partinin içine girmişsen, o partinin hukukuna saygı göstermek mecburiyetindeyiz. Aksi halde bu particilik olamaz. Karar verilene kadar her şey söylenebilir ancak karar verildikten sonra onun tartışması olmaz. İlçelerimizdeki çalışmaları bir noktaya getirmemiz lazım. Kimin trenden indiği, kimin bırakıp gittiğini, kim bize ne söylediğine çok fazla takılmamak lazım. Buradaki birlik ve beraberlik olduğu müddetçe vatandaşımız elinden geleni yapacaktır. Belediye başkan adaylarımız yükünüz büyük. 75 günü iyi değerlendirmemiz lazım. 76 gün sonra tekrar deneyelim şansımız olmuyor. Siyasette silgi kullanma şansınız yok. 76 gün sonra İş işten geçmiş olacak. O yüzden kimle ne konuşmamız gerekiyor. Nasıl ikna etmemiz gerekiyor, kimin önünden geçmemiz gerekiyorsa onlarla görüşelim, tanışalım sohbet edelim.
 
“Yolları altınla kaplasanız gönül almadığımız müddetçe kıymeti yok”
 
Özkaya’nın ardından söz alan milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu da konuşmasında, “Seçimlerimizi 75 gün kaldı. Bu çok uzun bir süre değil. Bunu iyi değerlendirmek gerekiyor. Cumhurbaşkanımız ve AK Parti genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan hizmet belediyeciliğinin örneğini verdi. Ancak şimdi hizmet belediyeciliği yetmiyor. Yolları altınla kaplasanız gönül almadığınız müddetçe kıymeti yok. Şimdi gönül alma seferberliğine başladık. Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda her konuşmasında ifade ediyor. Zira bu bizim dinimizin emridir. İnsanları sevmesek bile saygı göstermek zorundayız. Herkesi seveceğiz, herkesin oyunu alacağız, herkesi kucaklayacağız ama burada kadın kollarımıza çok önemli görevler düşüyor. Her yere giremiyoruz. Ancak hanımefendiler hanımların olduğu evlere kolaylıkla girebiliyor ve desteklerini isteyebiliyorlar. Bu noktada onlara çok hizmet, çok görev düşüyor. Gençlerimizin de bu noktada çok aktif olması gerekiyor. Ana kadememiz de öyle inşallah. Ben bütün ilçelerimize çok büyük önem veriyorum. Hiçbirini birbirinden ayırmıyorum. O yüzden kıymetli ilçe başkanlarından, belediye başkan adaylarından çok önemli hizmetler ve saha çalışması bekliyorum. Cumhurbaşkanımızın karşısına alnımızın akıyla çıkmayı arzu ediyorum” ifadelerine yer verdi.”